Kokousta ja selvitteleyä että toiminta jatkuisi jotenkin eri tavalla mutta että olisi kannattava ja paikka elossa. Jotain muutosta on tehtävä.
Kivitippu konkurssissa miten saada paikka toimimiaan?
Anonyymi-ap
18869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
jos on sosiaalidemokraattien viritys niin ei mitään toivoa saada toimimaan. Sossut älkää koskaan alkako yrittäjiksi koska te ette osaa mitään muuta kuin verottaa ja varastaa toisten rahat
Puretaan se
Kepulaisten käsissä ei mikään kannata ilman valtion tukea. Jotta revi siitä
Miten yritys liittyy poliittiseen puolueeseen? Järki hoi, älä jätä.
Kivitipun johto täysin peestä
Alajärvi laitetaan maksamaan sen velat. Siitä se lähtee.
Alajärvelle ei kivitipu ei kuulu mitenkään . Kauhava olisi omijaan maksamaan Lappajärven velat.
tehdään paljon velkaa kyllä alajärvi maksaa.
Yrittäjä vaihtuu ja mennään taas eteenpäin pikkusen erilaisella mallilla. Ei sitä lopettaa voi. Miljoonainvestointien täytyy jatkaa tulevaisuuteen. Kysymys on vaan että kuka uskaltaa rahoittaa. Ilmeisesti talviaika on tappiollista.Sinne jotain uutta. Kehittää konferenssi ja kokoushotelli. Ne pöyrii ympäri vuoden ja parhaiten syksystä kevääseen.
Ei tuota pelasta mikään. Olisi pitänyt peruskorjaus tehdä jo 20 vuotta sitten. Miksi yöpyä Lappajärvellä jos Härmässä, Ähtärissä, Kuortaneella tai Alajärvellä voi yöpyä? Lappajärvellä ei ole yhtään mitään tekemistä jos ei tykkää golffata tai kalastaa.
kyllä kivitipun velat maksaa alajärven veronmaksajat varmasti jo lähivuosina, lappajärvellä tarkoitus tehdä runsaasti investointia, ja velkaa alajärven piikkiin.
Mitähän riittävä määrä asiakkaita tarvitsisi että käyttöä olisi runsaammin ?
Kokous ja konferenssihotellissa talvella kokoustilat , ruoka , iltatanssit ratkasee. Firmat ja AY liike vaihtaa jatkuvasti kokouspaikkoja mielenkiinnon mukaan. Faciliteetit kuntoon ja markkinointi niille alueille josta asiakkaat tulevat. Eli 200 kilometriä hotellista. Kesäaika varmaan kunnossa mutta talveen satsattava.
Kristillinen kylpylä hotelli siitä pitää tehdä. Samalla Lappajärven seurakuntatalo. Uuden koulun rakentaminen Itäkylään myös ajankohtainen Lappajärvellä.
Puomi portille
Varmaan parasta purkaa koko rakennuskompleksi.
Golf ja toimii toukokuusta lokakuulle. Samoin kauniit järvi ja maalaismaisemat. Talviajalle täytyy saada vetovoimaa. Varmasti moni viisas on näitä jo ajatellu monta kertaa. Paikka ei katoa mutta vetovastuu vaihtuu.
Myykää koko laitos Venäläisille! Mitä sillä on väliä mistä maasta pakolaiset ovat tulleet, kun vain hommat pelittää. Ei kannata välittää mitä nämä -58 syntyneet kaverit siellä Järviradiossa jauhaa.Nämä kun ovat saaneet elää itsenäisessä Suomessa "Melkein koko elämänsä"Nyt nämä jopa maksaa jotta saisivat itsenäisyyden myydyksi Amerikkalaisille/Natolle.