Olin vuosittaisessa hammastarkastuksessa Oral -hammaslääkärissä. Kaikki sujui hyvin, kunnes hammaslääkäri työnsi suuhuni vettä valtavalla paineella eikä hammashoitaja imenyt vettä pois. Minun piti siis yrittää niellä kaikki vesi, mikä suuhuni tungettiin, siinä kuitenkaan onnistumatta.
En kyennyt hengittämään, joten olin lähellä tukehtumista, jolloin nostin käteni, jotta hammaslääkäri ymmärtäisi virheensä (hoitaja ei ollut mukana tässä).
Tästä olisi voinut seurata vakava ongelma. En enää käytä kyseistä palveluntuottajaa.
Meinasin tukehtua
7
758
Vastaukset 7
- Anonyymi
Aivan. Koko konserni on syyllinen. Suhteellisuudentajua?
- Anonyymi
Kukaan ei väitä koko konsernista mitään muuta, kuin että asia tapahtui siinä konsernissa, jonkun yksittäisen hammaslääkärin toimesta.
Kuuluuko tällaisen hammaslääkärin olla tässä hyvin arvostetussa konsernissa????
Se on se kysymys.
- Anonyymi
Varsinkin ne hoitovälineet siinä saaman edessä kaiken pahan alku ja syy.
- Anonyymi
Tukehtuminen johtaa kuolemaan. Eikö hammaslääkärin pitäisi huomata sitä?
- Anonyymi
Minulle tulee siinä kohdassa pakkonielemisrefleksi, nielen jatkuvasti sekä vettä että tyhjää. Varmaan alitajuinen toiminta, jos en niele näitä vesisuihkuja, tukehdun. Tämä silloinkin kun apulainen imee vettä.
- Anonyymi
Itselläni Oralissa joku venäläinen nainen "paikkasi" hampani, mutta se paikka putosi pois noin viikon kuluttua. Toki se korvattiin Oralin toisessa pisteessä, mutta paha mieli siitä jäi!
- Anonyymi
KEHEHEHEHEHEHEEHEHHEHEHEEH
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va571598Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3641151- 132918
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu13732Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63612- 41588
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90548- 45519
- 45498
- 44456