Nato ja Suomi voisi yllättää pommittamalla Venäjää.

Anonyymi-ap

Nato ja Suomi voisi yllättää pommittamalla Venäjää. Suomellahan on Euroopan paras ja ankarin sotilaallinen voima ja kokemusta omista keskitysleireistä.

Nato ja Suomi voisivat yhdessä pommittaa venäjän ajasta ikuisuuteen Suomi tarvitsee elintilaa tarkkaillakseen Natoa etäämmältä. Sitä se saisi yllin kyllin venäjältä ja maailmaan saataisiin rauha sekä luonnonrikkaudet idästä parempaan ja järkevämpään tarpeelliseen käyttöön kuin aseena käyttämiseen.

Mutta se ei käy koska Suomen F-35 koneet eivät osaa lentää sitten jos/kun ne joskus Suomeen laiva/auto kuljetuksina saapuvat.

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/f-35-havittajien-hankinta-australiaan-ollut-totaalinen-katastrofi-surkea-suorituskyky-eika-koneilla-pystyta-lentamaan-halutusti/29565a98-c0b7-48c3-aefc-a9f7a426f223

28

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eduskunta olisi jotain 95%:sti pommitusten kannalla varmasti parin Verkkosiionin gallupin jälkeen.

    • Anonyymi

      Tyhmän lapsellista toi aloitus ... Niillä on varoitus järjestelmät,sukellusveneet ja maanalaiset siilot.. sieltä tulisi takas atomoaseilla. Sekä ei kuulu meikäläisten luonteeseen.. niin tai näin idiootimaisen lapsellinen aloitus

      • Anonyymi

        ,,, mitä muuta putinistilta odotit?
        Ne kirjoittaa mitä tahansa Kremlin natsipäällikkö sanoo saadakseen muutaman ruplan.


      • Anonyymi

        Ne on kaikki viety kuule pois tosta itärajalta. Eikä F-35 kuulemma edes näy rys.....................................................sän tutkassa.


      • Anonyymi

        Venäläisatomoaseet eivät toimi. Ihan faktaa.


    • Anonyymi

      Suomi voisi Naton hanaround jäsenenä todistaa uskolisuutensa ja käydä luikahuttaa pommittamasssa Venäjää. Vaikka Moskovaa. Pietari on niin lähellä ettei sen tuhoamisella pysty mitään todistamaan.

      • Anonyymi

        Jo ehottomasti Moskovaa pommittamaan. Suomellahan on niitä HIMARS replicoitakin.


    • Anonyymi

      niissä F-35 on ollut niin paljon vikoja että moni maa on jo perunut kauppojaan, mutta suomeen kelpaa kaikenlainen paska kunhan siinä on: siivet , amerikkalainen ja helvetin kallis.

    • Anonyymi

      Suomen aseellisuus pelkkä robakanta ja kallis!

      • Anonyymi

        Venäläisten aseistus nykyään pelkkä naurunaihe.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Venäläisten aseistus nykyään pelkkä naurunaihe.

        Joo. Ukrainalaisetkin nauraa maassa makoillen ja käivärtelee tuskissaan kun nauravat itsensä kuoliaaksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo. Ukrainalaisetkin nauraa maassa makoillen ja käivärtelee tuskissaan kun nauravat itsensä kuoliaaksi.

        Ei toki naureskele, mutta tekee totista työtä sen eteen, ettei Venäjä agressiossaan onnistu!


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Jaa, tärkeintä on, että venäläishävittäjä putoaa


    • Anonyymi

      Aloittaja voisi yllättää kaikki ajattelemalla kuten älykäs ihminen. Ei onnistu? Niinpä niin.

      • Anonyymi

        Paistinrasva haisee taas... taitaa olla voi jo loppunut ja korvattu kissanrasvalla...


      • Anonyymi

        Ei sellaista voi TROLLILTA vaatia, kun on pikkuisella lusikalla annettu. :-)

        -44.Div.-


      • Anonyymi

        pojulla on selkeästi suolan puute .....


      • Anonyymi

        Ei muut todellakaan käytä mitään ”kuutioita” kuin Putinisti Tarkkispoika!

        Koeta hillitä sotakiimaasi!


    • Anonyymi

      TX !.

    • Anonyymi

      Vain Natsi-Venäjä pommittaa vanhusten ja rauhaa rakastavien perheiden koteja ja sairaaloita.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      172
      22237
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      73
      9440
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7430
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      325
      6622
    5. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      79
      6291
    6. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      180
      5904
    7. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      33
      4930
    8. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      98
      4573
    9. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      97
      4329
    10. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      115
      3780
    Aihe