Ukrainaan jälleenrakennusta varten,,,,kyse ei ole lainasta vaan siitä koska olemme kuulemma rikas maa...
Marinin hallitus jo luvannut 10 miljardia
Anonyymi-ap
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Vityuviisikko ei saa sähkön ryöstöhintaa kuriin. Kansallinen hätä tila päällä ja akat vain lupailee kaikkea hyvää muille kuin suomen kansalle. Ovatko itse osakkeenomistajia
Kokoomus esitti vuotuiseen puolustus menoihin 5 miljardia, jokaiden puolue ei uskalla esittää ukrainan auttamisen vähentämistä.
Persuilla olisi nyt mahdollisuus tehdä propakandaa ukrainan pakolaisilla ynnä siitä johtuvilla lukemattomien miljardien kuluilla, saisitte nostettua kannatuksen suomen ennätykseen ja Purra pääministeriksi, että Halla-aho presidentiksi.
Yle muuttaisi nimensä " Suomen uutiset "
Orban olisi suosituin valtio vierailija suomessa, Orbanin avulla saisimme luotua uudet suhteet Putiniin.
Venäjältä saisi halpaa sähköä Suomalaiset , mutta Sanna Marin sen estää.
Ylihintaisen sähkön voitot Sanna Marin lähettää Ukrainan oligarkkien taskuun , 11 000 000 000 euroa vuodessa.
Katkeroitunut suomalaisia vihaava Marin pyrkii aiheuttamaan vielä viimeisinä kuukausina vahinkoa kansalaisile.
Oikein, mutta summa on liian pieni, annetaan 50 miljardia.
Marin toimii ainavastuullisesti kuten on sanonut. Ei kuitenkaa Suomen eduksi vaikka ministerin valan on vannonut.
SANNA MARININ TUO 10 MILJARDIA UKKRAINALLE LUPAAMA SUMMA JÄLLEENRAKENTAMISEEN EI RIITÄ, LUONNOLLISESTIKAAN, VAAN TARVITAAN LISÄÄ. LINDILÄ ONKIN SANONT KAIKKI MAKSETAAN JA SAMAA MIELTÄ ON OLLUT ANNELI SAARIKKOKIN.
SANNA MARIN ON SANONUT, KAIKESTA SOVITUSTA PIDETÄÄN KIINNI, EIKÄ SIITÄ YKSIKÄÄN VIIDESTÄ PUOLUEESTA VOI LIVETÄ. PÄÄTETTY MITÄ PÄÄTETTY- JA SOVITTU ON.
NYTHÄN ON LISÄKSI OTETTAVA HUOMIOON, TUHOTAAN SIKÄLI, KUN RAKENNETAAN UUTTA. JA ON ENNUSTETTU SODAN JATKUVAN VIELÄ PITKÄÄNKIN.
PUTIN ON ITSEKIN SANONUT HAJOITTAVANSA KAIKKI RAKENNELMAT SIKÄLI, KUN NIITÄ RAKENNETAAN.
UKRAINALLE ANNETAAN JO LUPAA ISKEÄ VENÄJÄLLE LÄNNESSÄ
sannan voi paiskata jo oikeuteen.
EI HELVETTI TÄLLAISTA MENOA!
Suomen ongelma on umpikorruptoitunut hallinto,
EROA SANNA!
Ukrainan johto on onnensa huipulla nyt, rahaa tulee ovista ja ikkunoista ja toivovat ettei sota loppuisi koskaan. Jaettavaa riittää jokaiselle johtajalle.
VENÄJÄ PITÄÄ HAJOTTAA, SIIS MIKÄ OSUUS ON SIINÄ SUOMELLA
Velkarahaa. Kuinka kauan sitä Suomelle annetaan? Vai onko tavoitteena kaataa suomi eu:n ja saksan holhoukseen?
Onko suomi todellisuudessa ollut koskaan itsenäinen valtio joka voi päättää omista asioistaan. Aina on oltu kontillaan johonkin suuntaan pyydellen anteeksi olemassa oloaan.
Marinille on varmaan uutta, että Britannia sai maksettua viimeisen lainaerän WW2 materiaaliapusta 2006 ja WW 1 avun 2011.
Usa ei silloin ollut rikas maa kun ei lahjoittanut apua?
Kaikki mihin toi harakka koskee muuttuu meidän selkänahasta revittäväksi.
Mistäs Marin nyt neuvonsa kuuntelee ku KLAUS-SETÄ alkoi harjoitaa ilmastotekoja, lakkasi hengittämästä viikko sit?
Marinin lupailut loppuu vaaleihin.