On tämä jo erikoista, kun kansalaisia saa veroparatiisipresidentin virasta lyödä, täysin harhaanjohtavilla vertauksilla Ruotsiin, jossa ovat 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, ym aidon oikeuturvan ja itsemääräämisoikeuksien tunnusmerkit kunnossa, toisin kuin Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661576/porssijengirikollisuus-yksipuoluejarjestelmassa-tappaa-elakelaiskoyhia
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17665131/suomen-ruotsiin-vertaaminen-on-harhaanjohtamista
Sananvapaudet estettiin heti, kun kirjoitimme miten asia on, Suomen vertaaminen hyväosaisten kansalaisten Ruotsiin, on HARHAANJOHTAMISTA.
Jo kovasti lyötyjen lisää lyöminen, on se mitä KorruptioNiinistö, äärioikeiston järjestäytyneine pörssijengirikollisineen tekee. Tämän sanominen näyttää olevan kiellettyä, sananvapauksia estetään, kuin Venäjällä, AutokratiaUsassa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
KorruptioNiinistö HARHAANJOHTAA, siitä kirjoittaminen estetty
18
503
Vastaukset
- Anonyymi
Sekopäitä on monenlaisia.
Avaaja on yksi esimerkki.- Anonyymi
Itse olet sekopää, äärioikeiston vihakirjoitustrolli, pörssijengirikollisten käytännön väkivaltajoukkoihin kuuluva vihakirjoittaja.
https://www.theguardian.com/society/2019/jun/24/austerity-and-inequality-fuelling-mental-illness-says-top-un-envoy
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/apr/25/us-policing-is-far-less-about-fighting-crime-than-controlling-the-poor
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Ruotsi, Saksa, Norja, Islanti, Tanska
- Anonyymi
Vihakommentoija on esimerkki, jo tiedossa olevasta, korruptiopoliitikko-pörssijengirikollisten, äärioikeiston vihakirjoitustrolleista, joita verovaroistamme, yritystuilla Costa del Crimelle kokaiineineen, korrutpiovallankäyttäjät rahoittavat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat- - Anonyymi
Onko KorruptioNiinistö pörssijengirikollisineen, persoonallisuushäiriöinen, jolla ei ole alkeellistakaan empatiakykyä, köyhyyteen pakottamiaan, Suomen kansalaisia kohtaan, kun lyö jo kanveesiin lyötyjä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa - Anonyymi
Harhaanjohtaminen on KorruptioNiinistön tavaramerkki.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/seppohautaaho/147807-sauli-niinisto-65-v-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta/ - Anonyymi
Kenelle Suomi on veroparatiisi, ei ainakaan työssäkäyvälle eikä eläkeläiselle?
Jatkuvat aloitukset veroparatiisikommentilla on vaan niin turhauttavia. Me maksetaan veroja ja niillä kustannetaan yhteiskunnan toimintaa, ehkä aloittajankin elantoa tuetaan? Vaikuttaa vähän siltä! - Anonyymi
On se kai veroparatiisi yhteiskunnan varoilla eläville ? Ei kai Kela peri veroja antamastaan tuesta. Ai niin, nehän maksetaan just niillä työläisten veroilla.
- Anonyymi
Ettehän te äärioikeiston pörssijengirikolliset, missään töissä käy, älkää viitsikö valehdella. Kaiken olette ilmaiseksi, ensin siskoja hakkaamalla ja vanhempia vedättämällä, perintöinä osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, kuten vastikkeettomia yritys-maatalous-korona-kulttuuri-metsä-ym tukia kahmineet, sinne pörssikeitaisiinne. Mitään veroja te ette Suomeen maksa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17425771/korruptioniiniston-peilista-katsovat-valtion-ja-elakerahastojen-ryostajat - Anonyymi
Muissa Pohjoismaissa ei äärioikeiston pörssijengirikollisten, käytännön väkivaltajoukkojen, anneta pahoinpidellä haavoittuvimpia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-101797888
ARVOVALINNAT nykyiseltä hallitukselta, edelleen lunastamatta. Edes ne entisen köyhyysrajan 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvan MINIMIELÄKKEET tarvitaan ja ovat myös äänestämisen, ehdoton hintalappu, kun kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, ovat jo 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa - Anonyymi
Tiesittekö, että eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, jakaa täysin vastikkeettomia, miljoonia per "yrittäjä tukijulli", verojenkiertoon osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, noille äärioikeiston pörssijengirikollisille. Ei missään toisessa Pohjoismaassa eikä EU-demokratioissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17206547/metsayhtiot-kuin-marjanpoiminta-veroparatiisifirmoja-tuovat-metsurit-thaimaasta#comment-111290363
Rasismikortilla rysähtämässä sellainen maahanmuuttovyöry, että alta pois Suomen kansa, jos joku vielä rasismikorttia nöyristelee.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta - Anonyymi
Suomen ek-medioissa, köyhinä esitellään rikkaita. Todelliset köyhät on vaiettu hengiltä, tekoälyllä laskelmoitu kansanmurha, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen käynnissä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661448/1-250ekk-itsemaaraamisoikeus-elakkeet-veroparatiisi-sote-orjuutetuille
Se kertoo paljon, kun ihmiskauppa-orjuutetut, lähtevät mieluummin murhaajien autojen kyytiin, itsemääräämisoikeuksien, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien puuttumisten takia, vapauden toivossa, kuin jäävät veroparatiisi-sote-pörssijengirikollisten laitoksiin kidutettaviksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16336452/miksi-raiskauksien-uhrit-kantavat-hapean-raiskaajien-ja-siskojenhakkaajien-sijasta- - Anonyymi
'Ettehän te äärioikeiston pörssijengirikolliset, missään töissä käy, älkää viitsikö valehdella. Kaiken olette ilmaiseksi, ensin siskoja hakkaamalla ja vanhempia vedättämällä, perintöinä osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, kuten vastikkeettomia yritys-maatalous-korona-kulttuuri-metsä-ym tukia kahmineet, sinne pörssikeitaisiinne. Mitään veroja te ette Suomeen maksa.'
Joo, mutta me Suomessa työtätekevät olemme se veronmaksajat, joita aina morkkaat.
Myös Tasavallan Presidentti. Ollaan kelpo väkeä ja halutaan olla a) rauhassa, b) turvassa ja c) vapaana ja itsenäisinä! - Anonyymi
Kelle oikein meuhkaat?
- Anonyymi
Jumalaa ei voi päihittää, joten liity hänen puolelleen
https://www.raamattuavautuu.fi/ - Anonyymi
Ainoat meuhkaajat ja Venäjä-hysteerikot, täällä palstalla, olette te äärioikeistoekstremisti-pörssimafian suomioligarkit.
https://www.wsws.org/en/topics/event/raqqa-mosul - Anonyymi
Pörssimafian isot talousrikolliset, korruptiossa äärioikeistoekstremisti poliitikko-pörssirikollisten kanssa, ovat tuhonneet Suomen aidon demokratian ja oikeusvaltion, kansalaisten oikeusturvan, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudetkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
BolsonaroNiinistöDuterten jatkuvat hyökkäilyt, Suomen köyhimpiä ihmisiä vastaan, eivät ole normaalin presidentin toimia, vaan ahneuden sokaisemien pörssimafioitten pikkupomon toilailuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat- - Anonyymi
PetosKalmaKokPersVihrRkpKeSdpn Dubain ja Qatarin ym verokeitaissa ramppaamisia, olisi syytä tutkia tarkemmin.
https://www.brusselstimes.com/eu-affairs/335682/qatar-corruption-scandal-european-parliament-vice-president-eva-kaili-suspended
Täysin samoja äärioikeistomafioita ovat, Suomen mepit ja kansanedustajat. - Anonyymi
EK-Yle syyttää Suomen kansaa populisteiksi, jos arvostelemme korruptiopoliitikko-pörssijengirikollisia, äärioikeistomedioissa mainostettuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17666958/quotviisikkoquot-on-luvatut-550ekk-elakekorotukset-elakelaiskoyhille-velkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3822510IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk731942- 1541489
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten141336Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021231Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48995- 113953
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44880- 71872
- 28843