Mun ihanne mies on sellainen joka
- on huumorintajuinen, kiltti, ystävällinen, luotettava, empaattinen
- rakastaa mua sellaisena kun olen
- osaa pukeutua siististi tai jopa tyylikkäästi
- tuoksuu hyvältä
- käy salilla ja pitää hyvinvoinnistaan huolta
- on tupakoimaton, eikä juo paljoa
- on korkeakoulutettu
- haluaa perheen
- haluaa yhteisen kodin
- uskoo kestävään suhteeseen ja elämänkumppanuuteen ja ydinperheeseen
- on valmis kohtaamaan elämän haasteet yhdessä ja ratkaisemaan ongelmia yhdessä ennen kuin luovuttaa
Mun ihanne mies
14
394
Vastaukset
- Anonyymi
ihannemies :D
- Anonyymi
Tiskin takana tänään?
- Anonyymi
Aika ihanteelliseltahan tuo kuulostaa. Kelpais mullekin tollanen. Tuossa on pari kohtaa, joista itse voisin tinkiäkin, kun eivät ole mulle niin kauhean tärkeitä.
- Anonyymi
Kuinka moni noista täyttyy sinun, aloittajan kohdalla?
- Anonyymi
Sivusta totean, että ainakin minuun osuu noista jokainen. Eihän tuossa ollut yhtään kovaa vaatimusta. Kaikki ihan peruskauraa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sivusta totean, että ainakin minuun osuu noista jokainen. Eihän tuossa ollut yhtään kovaa vaatimusta. Kaikki ihan peruskauraa.
Olen kiinnostunut! :)
- Anonyymi
En tiiä miks nää vastaukset meni väärään kohtaan, mut itse täytän nuo kriteerit myös.
- Anonyymi
Mun ihannemies alustavasti:
-turvallinen
-talousasiat kunnossa
-hyväksyy mun tupakoimisen
-rauhallinen
-rakastava
-ymmärtäväinen
-tsemppaava
-hyvä paineensietokyky
Näihin voi tulla ja tulee varmasti muutoksia - Anonyymi
Kun on näin on hyvä aloittaa perhe elämä.
- Anonyymi
Kuvastaako nuo piirteet sua? :)
- Anonyymi
Ei suoraan liity aiheeseen, mutta pakko muistuttaa, että vuonna 2023 naisella on oikeus ihannoida muitakin kuin miehiä. Näissä ja katukuvassa väkisin tulee mieleen, että mikä motiivi naisilla on aina vaan hakeutua mieskumppanin viereen kun ei ole mikään pakko. Koska "näin on aina tehty", koska "näin kuuluu tehdä", koska "yhteiskunta"? Ei tarvitse!
Haluan tarkentaa, että jokaisella on oikeus olla juuri sellaisen ihmisen kanssa mitä haluaa ja mihin tuntee vetoa, vaikka sen miehen, jos ne on "niin ihania", kunhan se motiivi on joku muu kuin yllä mainittu. Mitä vähän epäilen suuressa osassa käsi kädessä vastana tulevia pareja.
- Sussu - - Anonyymi
Up.
- Anonyymi
Kerrankin voi varovaisesti kuvitella täyttävänsä kaikki kohdat, kun joustoakin löytyy suhteellisen hyvin. Lapsetkin jopa käyvät, jos elämä on hyvällä mallilla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877