Kun ihquus häviää

Anonyymi-ap

Itselläni kokemusta muutamista ulkkismiehistä. Molemmat suhteet loppuneet miehen taholta pettämiseen. Molemmat ovat olleet harjoittavia muslimieja eivät juo, luuhaa baareissa jne. Kunnollisia ja kohtelivat todella hyvin. En olisi koskaan voinut uskoa mitä taustalla tapahtuu. Itse en ole baarissa viihtyvä, en juo, en polta en pukeudu huoramaisesti, ymmärsin heidän tapojaan, kulttuuria ja uskontoa. En kuitenkaan kelvannut. Työelämässä olen eli en ole sossupummi. Luonteeltani rauhallinen ja kiltti. Voisi kuvitella että oikein unelmavaimo muslimille.
Olen myös sivusta seurannut, kun alkuun on niin ihquu. Kaverit hypettää et on sulla ihqu mies ja olette ihqu pari. Nopeasti naimisiin, taas niin ihquu. Lapsi ja ah niin ihqu ja kaunis lapsi. Mitäpä muutakaan kauniista vanhemmista voisi tulla. Ihqu koti. Vahinko vaan kun mies on koulujaköymätön ja työtön. Mistäs revitään sitten suomieukon ja lapsen elatukseen rahat, jotta vaimo saa olla kotona, kuten kuuluu.... Sitten alkaa painamaan päälle miehen uskonto ja kulttuuri. Olet yksin lapsen kansaa. Paremminhan yh:na tienaa. Parempi hakea eroa niin riittää rahat elintasoon itselle ja lapselle.
On tää merkillistä touhua....

6

289

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muslimitkaan eivät pitkään katsele rumapainoista tai rumamuotoista kumppaniaan, ketään niistä neljästä.

      • Anonyymi

        Niin, hakevat viidennen, lapsivaimon.


    • Anonyymi

      mitäs läksit😅

    • Anonyymi

      "Voisi kuvitella että oikein unelmavaimo muslimille"

      Niin olitkin, siihen asti kun sai sinut ja lapsen avulla oleskeluluvan/kansalaisuuden.

    • Anonyymi

      Oletko jo siinä vaiheessa että muslimi käy toisinaan ajankulukseen tuuppaamassa sinua ja sinä maksat siitä ("lainaat" hänelle osan saamistasi sossu-rahoista).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      71
      1114
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      949
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      910
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      818
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 57
      697
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      627
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      627
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      606
    10. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      23
      604
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      596
    12. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      30
      565
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      559
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      510
    15. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      35
      509
    16. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      18
      484
    19. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      457
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    Aihe