Kun ihquus häviää

Anonyymi-ap

Itselläni kokemusta muutamista ulkkismiehistä. Molemmat suhteet loppuneet miehen taholta pettämiseen. Molemmat ovat olleet harjoittavia muslimieja eivät juo, luuhaa baareissa jne. Kunnollisia ja kohtelivat todella hyvin. En olisi koskaan voinut uskoa mitä taustalla tapahtuu. Itse en ole baarissa viihtyvä, en juo, en polta en pukeudu huoramaisesti, ymmärsin heidän tapojaan, kulttuuria ja uskontoa. En kuitenkaan kelvannut. Työelämässä olen eli en ole sossupummi. Luonteeltani rauhallinen ja kiltti. Voisi kuvitella että oikein unelmavaimo muslimille.
Olen myös sivusta seurannut, kun alkuun on niin ihquu. Kaverit hypettää et on sulla ihqu mies ja olette ihqu pari. Nopeasti naimisiin, taas niin ihquu. Lapsi ja ah niin ihqu ja kaunis lapsi. Mitäpä muutakaan kauniista vanhemmista voisi tulla. Ihqu koti. Vahinko vaan kun mies on koulujaköymätön ja työtön. Mistäs revitään sitten suomieukon ja lapsen elatukseen rahat, jotta vaimo saa olla kotona, kuten kuuluu.... Sitten alkaa painamaan päälle miehen uskonto ja kulttuuri. Olet yksin lapsen kansaa. Paremminhan yh:na tienaa. Parempi hakea eroa niin riittää rahat elintasoon itselle ja lapselle.
On tää merkillistä touhua....

6

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muslimitkaan eivät pitkään katsele rumapainoista tai rumamuotoista kumppaniaan, ketään niistä neljästä.

      • Anonyymi

        Niin, hakevat viidennen, lapsivaimon.


    • Anonyymi

      mitäs läksit😅

    • Anonyymi

      "Voisi kuvitella että oikein unelmavaimo muslimille"

      Niin olitkin, siihen asti kun sai sinut ja lapsen avulla oleskeluluvan/kansalaisuuden.

    • Anonyymi

      Oletko jo siinä vaiheessa että muslimi käy toisinaan ajankulukseen tuuppaamassa sinua ja sinä maksat siitä ("lainaat" hänelle osan saamistasi sossu-rahoista).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4370
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4109
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3766
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      117
      3694
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      34
      3567
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      74
      3393
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      92
      2970
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2845
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2656
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2364
    Aihe