Ystävyyteen ei taida

Anonyymi-ap

kuulua toisen pilkkana pitäminen.

7

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa varoa olemasta sinisilmäinen.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        ❤️ ­­N­­y­­m­­f­­­o­­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17667381J

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Mun ns ystävä kutsui käymään, huomasin jo puhelussa että hän on juovuksissa... menin, alkuun hän taas kehui mua mut sitten hän alkoi moittimaan mua ihan yxkax ja lopulta sanoi että voit mennä kotiisi siitä, ehdin olla siellä noin puolitoista tuntia... yksi moiteaihe oli se että olen turhaan käyttänyt ambulanssia... jouduin sydämen takia käyttämään n muutaman kk ajan ja sitten pääsin operaatioon... ärsyttävä ihminen humalassa.
      Lopuksi hän sanoi että ei aio kutsua mua vähään aikaan...
      Ei kyllä tarvitsekaan...

    • Anonyymi

      Kuuluu juorujen kuuntelu ja sanojen vääntely, tarinoden kääntely...

      • Anonyymi

        Jep kuulostaa kunnon turhantoimittajien kerholta. Voiko omaan elämään enää pettyneempi edes olla kuin tuollaiset sakit on?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jep kuulostaa kunnon turhantoimittajien kerholta. Voiko omaan elämään enää pettyneempi edes olla kuin tuollaiset sakit on?

        Etenkin se on hyvin silmiinpistävää kun yritetään löytää joka lauseesta joku error ja vilkuilla toisiin muka vaivihkaa. Eikö tämmöiset pellet tajua kuinka läpinäkyviä he on? Siksi itse tykkään joko olla täysin tuppisuuna tai kiusallani pölpöttää turhaa huminaa vetoisen vintin sisään


    • Anonyymi

      Vastaan otsikon: Ystävyyteen ei kuulu toisen ihmisen pilkkaaminen.Ei hyväksi käyttö ja kontaktin ottaminen vain silloin kun muuta ei ole. Ystävyyteen ei kuulu selkään puukotus tai yleensä uhriutuminen.Ystävyteen ei kuulu viime tipassa perutan sovittu aika kohtaaminen. Silloin ei kunnioiteta toisen aikaa.Ystäviä tulee ja menee jotkut jatkaa matkaa,toiset jää.esim. vuosia minulle oli lähinnä ulkona tuttuna ole vanha nainen.istu aina samaan aikaan puiston penkillä.Puiston jonka ohi kuljin.Kerran siihen istahdin sitä se alkoi.Vain ulkona kohtaminen.Kunnioitin hän ja ajattelin on suora,Kuin antoi ymmärtää yksinäinen.Hyvin peitti profiilinsa.Pyysin hänet mukaan joku ilmanen liikunta tunti viikossa. Vikolla 3kk aikana useinmin ulkona käveln merkeissä kohdatiin.Puhu paljon, Herran pieksut sentään tunsi kaikki osaketalo 8 kerosta jossa asui,Kun hestä puhui,Ei hyvää vaan negatiivista.Ei ihe jos yksin. Likunan naisia rvosteli,rypyjä,naama ja vatsaa. Kun saman aikaan tien varsi seisoi henkilön kanssa jot pahiten solvasi.En lähtenyt mukaan jutut.Viimeinen niiti ole alkoi solvaa minua minulle,Lopulta sanoin kuule sinulla ei kenestäkään ole hyvää sanotavaa,en jaksa kunnella.Tuollainen puhe tyyli kuule tartuu ,samoin kui kiroilu.En halua tulla samanlaiseksi kuin sinä olet.Ystävyytemme on tässä,Jatketaan eri matkaa elämä.Jokainen voi itse valita ystävät .

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      17
      2463
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1271
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      70
      927
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      137
      872
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      851
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      59
      817
    7. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      796
    8. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      44
      765
    9. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      164
      742
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      130
      704
    Aihe