Bikinirajat kylmävahaliuskoilla?

Alapääni iho ei kestä höylällä ajamista ja olen jo jonkin aikaa poistanut bikinirajojen karvat pinseteillä nyppimällä. Tuo on kuitenkin aika hidasta. Mites on, saako kylmävahaliuskoilla poistaa bikinirajojen karvat? Onko kellään kokemusta asiasta? Kestääkö iho?
31336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olen käyttänyt kylmävahaliuskoja bikinirajoihin. Olen todennut itse ainakin hyväksi, eikä ihonikaan ole mitenkään reigoinut!! Ja mikä parasta, tulos pystyy =)

Äänestä
  • oon kokeillut vaikka mitä keinoja alapään siistimiseen ja kylmävahaliuskojen käytöstä tuli sisänpään kasvaneita karvoja :( eli eipä sekään keino toiminut

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


n20 kirjoitti:

Alapääni iho ei kestä höylällä ajamista ja olen jo jonkin aikaa poistanut bikinirajojen karvat pinseteillä nyppimällä. Tuo on kuitenkin aika hidasta. Mites on, saako kylmävahaliuskoilla poistaa bikinirajojen karvat? Onko kellään kokemusta asiasta? Kestääkö iho?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu