Onko kaikissa 2000 luvun hiaceissa neliveto aina päällä ja ei ole mitään kytkettävää vipua/nappia? Miten neliveto on tehty eli kevyttä lukitusta etu ja takapäähän että aina vetää 2 rengasta pakosta? eli yksi edessä ja yksi takana ja tasauspyörästö vaihtelee tai lumessa taitaa vetää tasaisella kaikki 4?
Hankkimassa hiacea ja paljon ajettua johtuen köyhyydestäni eli yli 300tkm.
Auton tarve on jotain 4-6tkm vuodessa vain
Hiace 4x4 neliveto jatkuva?
3
498
Vastaukset
- Anonyymi
ei nappia/vipua,keskellä visco ja takana kitkalukko lisävarusteena.
- Anonyymi
Kävin koeajolla yhtä versiota ja käypä työkalumainen autohan se oli ja sattui jyrkkä rinnetie olemaan jossa sai pysähtyä ja lähteä niin kyllä riittävä on hiacen neliveto . Ei olisi etuveto citikka jollaisesta on kokemusta ,liikahtanut. Olikin reilummin ajettu yksilö joka ei ilmoituksesta oikein selvinnyt ja ei kaupat syntyneet. Mutta täysin riittävä oli hiacen tuntuma tarpeisiini.
- Anonyymi
Tosin niitä nelikkohiaceja ei saa ihan pikkurahalla mutta hyvin hoidetun kun löytää niin kilometrejäkään ei tarvitse pelätä. On hintansa väärti silti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897