Ja taitaa olla 2007 ja ylöspäin d4d koneet kyseessä silloin vai ?
Hiacen ikiliikkuja moottorin tyyppi?
6
193
Vastaukset
- Anonyymi
Päin vastoin alle 2002 ja 2,4TD kone on se ikiliikkuja.Ei mitään turhaa ja manuaalinen pumppukin ei ajotietokoneita sun muita.
- Anonyymi
Kyllä. Ja 2.4 d vapaastihengittävällä pääsee vielä pidemmälle. Maailmankaikkeuden ääriin.........
- Anonyymi
D-4D on Toyotan yleisnimitys merkin dieseleille. Jopa niin, että Proacesta löytyvä Stellantiksen Hdi on Toyotalla nimetty D-4D:ksi.
- Anonyymi
Aasian suunnalla tehdään edelleen pystykeulaista hiacea sekä myös vinokeulaista uuden korimallin hiacea. Niissä molemmissa on vielä nämä vahvat moottorit täyttäen euro5 päästönormit. Mutta ilmeisesti ei riitä tänne urpounioniin.
- Anonyymi
Eivät varmaan läpäise eurooppalaisia törmäystestejä ja muita turvallisuusmääräyksiä.
- Anonyymi
Eihän tänne kehitysmaa versiot riitä. EU on edelläkävijä, ja täällä on tiukat päästörajoitukset kaikille ajoneuvoille. Siihenhän se Ladankin tarina Eu:ssa loppui. Edes Venäjälle valmistettuja länsiautoja ei saa myydä EU:ssa. Nyt ne makaavat varastoissa viennin tyssättyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945399Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3311272Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110902Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369731Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 391747
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540