bZ4X on raakile monilta osin. Erityisesti mikä liittyy ajoakun kokoon latausominaisuuksiin.
https://www.facebook.com/100034621946792/posts/pfbid0nrYyVF7AdsJTTLuuxH8Hy1nEzHs4REJ6z5hTaxn2ucJ74UP7T8zPWt5UdxZUgTfNl/
https://www.facebook.com/100034621946792/posts/pfbid0nrYyVF7AdsJTTLuuxH8Hy1nEzHs4REJ6z5hTaxn2ucJ74UP7T8zPWt5UdxZUgTfNl/
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tällä autolla jää ajamatta 1000km/10h. Monella muulla on ajettu. Kovalla pakkasella voi puoletkin tuosta jäädä haaveeksi saman päivän aikana..
En ole koskaan ajanut vuorokaudessa 1000km enkä aja. Ihmisen ei ole pakko kiduttaa itseään. Mieluummin junalla tai koneella.
Aukun koko ei tee autosta huonoa, se vain tarkoittaa että auto ei sovi niille jotka tarvitsee joka päivä pitkän ajomatkan. Ei auton 2-ovisuuskaan tee siitä huonoa, se ei vaan sovi kaikkeen käyttöön.
Sinun perusteluillasi Porche 911 olisi #aska auto koska sinne ei sovi kahta turvakaukaloa takapenkille eikä mukeloita mitenkään saa järjellisesti niihin kaukaloihin.
Onko Porche 911 #aska auto?
Äläpäs tojotampio pane sanoja suuhuni! Porsche 911 (ei Porche!) on hyvä urheiluauto – ei perheauto.
Toyota bZ4X on asemoitu suoraksi kilpailijaksi esim. Tesla Y:lle, VW ID.4:lle ja muille suv-korisille perhesähköautoille ja on siksi oikeutettua verrata sitä niihin, eikä urheiluautoihin.
Viime aikoina on tullut harvinaisen selväksi ettei bZ4X pärjää muille verrokeille puheena olevissa ominaisuuksissa, vaikka sille luvataan jopa enemmän.
Et siis ymmärtänyt koko ajatusta. Toyotan range on todella onneton siihen nähden, että se on perheauto.
Lataus on onneton.
Ei kai kukaan sitä ajamista varten uskalla hankkia jo pyörien irtoamisvaaran vuoksi.
Pelottaa noi vastaan tulevat sähkötojot, koska vaan voi pyörät irroita. Ongelma vaan pahenee ajan myötä kun niihin laitetaan muita vanteita kuin se yksi mikä pitäisi toimia.å