Myöntääkö koskaan

Anonyymi-ap

Epäily miehen pettämisestä.
Ajaa alanpään ennen illan katoamisia. On usein viikonloput ja illat omissa menoissa.

Laivalla käydessä avoimesti tanssi muiden kanssa ja tuijottaa muita. Olen kuin ilmaa. Meillä ei ollut seksiä vaikka olimme kahden ilman lapsia.

Viimeksi laivareissulla. Käski minun mennä edeltä nukkumaan. Ja myöhemmin toi kaverinaisen yöllä meidän hyttiin. Mukamas naisella oli riitaa miehensä kanssa. Nainen siinä taisi sanoa että onhan hän ollut sängyssä mieheni kanssa ja osti reissun lopulla miehelleni pehmolelun.

Kun olimme kylpylässä jäi saman naisen kanssa juttelemaan puhelimeen meidän mennessä nukkumaan. Juhannuksena sama nainen soitti ja pyysi miestäni baariin. Kuulin hänen kaverinsa (nainen) myöhemmin sanovan ettei kertonut minulle mitään siitä naisesta. Että pitää salaisuuden. Jos nainen soittaa moneen kertaan kertoo että vaimo on nyt tässä vieressä. Mies väittää että nainen on vaan kaveri.

Mies soittelee naispuolisten "kavereiden" kanssa useita kertoja päivässä, mutta ei minun kanssa. Usein puhuu ulkona.

Piilottelee puhelintaan.
Ei kerro asioistaan.
Ei yhteisiä tulevaisuuden suunnitelmia tai haaveita.

Haluaa kuitenkin silloin tällöin näyttäytyä perheenä kun paikalla sukulaisia tai tuttuja.

Jos pettämisestä tai erosta kysyy, saa raivokohtaiksen. Uhkaa lyödä ja syyttää vainoharhaiseksi. Eikä halua eroa.

Ja kun on yhteiset lapset, asuntolaina niin ei pääse ilman taloudellisia menetyksiä suhteesta poiskaan.

Mistä sitä sitten saisi varmuuden toisen puuhista kun ei myönnä mitään.
Pariterapiassakin käytiin, mutta koin sen todella ahdistavaksi. Lähinnä syyttää minua kaikesta. "Ajan hänet toisen syliin". "Ei ikinä pettäisi(?!)."
En tiedä onko miehellä jotain psykopatiaa tai narsismia. Ainakin masennus hänellä on.

1

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Selvä juttuhan tuo on. Ota ero. Et tarvitse siihen mitään todisteita uskottomuudesta. Mies ei tule koskaan myöntämään mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3492
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1654
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1432
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1256
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      49
      888
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      862
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      842
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      800
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      757
    Aihe