Lady Susan Hussey joutui eroamaan. Hmm.

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/kuninkaalliset/art-2000009273453.html

Olen itse tumma suomalainen eikä minulla ole koskaan ollut ongelmia vain vastata kun minulta kysytään sukujuuristani. En ymmärrä mikä tällaisissa kysymyksissä on loukkaavaa saati rasistista, ja miksi tuollaiseen kysymykseen on vaikea vain vastata. Eikö omat sukujuuret ole ylpeyden aihe jota mieluusti esitellä? Nehän ovat osa itseä.

5

284

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lady Husseyhän kysyi naiselta että mistä on kotoisin koska piti yllään juurinsa liittyviä vaatteita. Luulisi kysymyksen tulevan jossakin vaiheessa eteen joka tapauksessa jos kyseinen pukeutumistapa ei kuulu paikalliseen valtakulttuuriin.

      Tottahan toki juuristaan saa ja pitääkin olla ylpeä, mutta on turha odottaa että sen näkyvät muodot eivät herätä jonkin asteen kiinnostusta.

      • Anonyymi

        Toi hiusten siirtäminen nimikyltin päältä oli tietysti kuvottavaa dominointia ja ylimielisyyttä. Mutta mitä nyt joltain ylimieliseltä rojalistilta voitkaan odottaa. Mutta että kun kysytään sukujuurista, eikö se ole aivan arkipäiväistä keskustelua?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toi hiusten siirtäminen nimikyltin päältä oli tietysti kuvottavaa dominointia ja ylimielisyyttä. Mutta mitä nyt joltain ylimieliseltä rojalistilta voitkaan odottaa. Mutta että kun kysytään sukujuurista, eikö se ole aivan arkipäiväistä keskustelua?

        Kyseessä oli muuten vielä monikultturinen tapahtuma. Ja sitten itketään kun joku kysyy mistä olet sukujuuriltasi kotoisin.

        *naamapalmu*


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍒 ­­N­y­­m­f­­­o­m­­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17672040E

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      rasismi kortti 🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      263
      3291
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1819
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      24
      1489
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1334
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1028
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      984
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      61
      799
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      746
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      667
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      50
      626
    Aihe