Kattava analyysi jalkapallon MM- kisojen loppuottelusta...!

Sen tarjoaa meille yllättävästi Marco de Witt Laittomassa Lehdessään:
https://laitonlehti.net/2022/12/19/jalkapallon-mm-kisoissa-argentiina-voitti-finaalissa.neekeriranskan/
11174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kerrannii Marko Mitä Vitt.. oli oikeassa. Marokon joukkueella oli vähemmän pigmenttiä kuin ranskiksilla. Ei viitti valkoihoset enää edes potkia palloa.

1Äänestä
  • Aloittaja

    "Mitä mätää on ranskan maassa"..., on vanha hokema.
    Nyt voimme kysyä että mitä ongelmia siellä ei enää olisi..?

    Äänestä

  • ViktorAtaman kirjoitti:

    "Mitä mätää on ranskan maassa"..., on vanha hokema.
    Nyt voimme kysyä että mitä ongelmia siellä ei enää olisi..?

    No esimerkiksi ei ollut ongelmaa sähkön riittävyydessä.

    Sitä riitti kaikille katsojille.

    Äänestä

ihmettelin tosiaan miksi rankkareita laitettiin laukomaan ihan mustia ukkoja. Halusko ne hävitä sen pelin.

Äänestä
  • Olisko taustalla se että Argentiinaan matkasi aikanaan paljon Natseja, ja maan "valkoiset", jotka on geneettisesti niin pahasti ei-valkoisia (likaisia) ettei asiasta oikeasti pitäisi edes keskustella, ovat sen takia omaksuneet varsin rasistisen maailmankatsomuksen.

    Jotenka Ranskan valmentaja ajatteli että musta mies saa Argentiinan veskan enemmän ahdistuneeksi kuin jos ampumassa olisi valkoisia?

    Tosin, onkos Ranskan joukkueessa edes montaa valkoista? En katsonut kisoja koska Qatar on PaskaMaa(tm), jotenka en oikeasti tiedä, valaiskaa.

    Oli muuten ekat futauksen kisat vuosiin (vuosikymmeniin) etten katsonut peliäkään, juuri tuon em. boikotoinnin takia.

    Äänestä

"...jääkiekkoilijat eivät voittaneet yhtään mitään, koska heillä on rasistinen tyyli ottaa ihmisten elämänusko pois esimerkiksi marjojen poiminnasta tai sienien keräilystä -Esimerkiksi Kuhmossa ammuttiin muistaakseni kahdeksan sutta, sinne ei olisi kukaan saanut mennä poimimaan marjoja; Tai tuulivoimaloiden potkurit ovat ottaneet jääkiekkoilijoiden uskon pois:" Ainakin fiilis-lentäminen on otettu lentäjiltä pois lukuisten vaaramomenttien vuoksi. " 22m Korkeat reimarit korkean veden aikaan Oulun edustalla Kiimingin radiomasto 335m noin

Äänestä
  • "...ensin täytyi ottaa banaaneja ja ykköspaahtokahvia ja sitten kysyä mitä? Ehkä on vain Brasilia ja 4-8 sija Elämä

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    "...ensin täytyi ottaa banaaneja ja ykköspaahtokahvia ja sitten kysyä mitä? Ehkä on vain Brasilia ja 4-8 sija Elämä

    "...ehdoitta ilman jalkapalloa hetki jokaisena päivänä vuoden aikana tauko on elämä ylityö synti lähimmäisten loukkaaminen rikoskuolemaa emme hyväksy väkivaltaa emme siedä toivo se on aamunkoitto idästä ystävällisyys yhteiset auringonsäteet kommunistien ja porvareiden kanssa

    Äänestä

Englannin joukkue polvistui aina mustien pelaajien edessä mutta joutui lähtemään kotiin jo varhain.
Vaan eipä huolta. Englannissa on miljoonia mustia joiden edessä voi polvistua, konttailla ja vaikka pyllistellä.

Äänestä

"... liikaa ei saa tunteilla, ainakaan negatiivisesti -Aseiden vienti pilasi Boris Johnssonin maineen; Eihän mitään sotaa pidä käydä kun Venäjän ja Ukrainan maakuntatason pelaajat eivät kentälle? Jalkapallokentälle potkimaan toisten kanssa eli Suomen kanssa, joka on kateudesta ja mustasukkaisuudesta tappanut heidät "suihkuun" jalkapallokentän uumeniin

Äänestä

Lukeeko joku oikeasti tuollaista roskaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Sen tarjoaa meille yllättävästi Marco de Witt Laittomassa Lehdessään:
https://laitonlehti.net/2022/12/19/jalkapallon-mm-kisoissa-argentiina-voitti-finaalissa.neekeriranskan/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu