On irvokasta että nyt Suomen tätyy...

Ohisalon mukaan, kun Kanadassa taas lupailee 30% maasta jäädytetään...

Toinen irvokkus = Kiina on luontokokouksen puheenjohtaja !

Kiinassa valmisteilla 150 uutta hiilivoimalaa !

Suomi saa kohta Virheiden luontolahjan -> Äkilliset sähkökatkot, ja
Viheriä-sosialisti-stalinistiMarxilaiset , kepu rkp Huuraavat !
563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä toivon nälänhätää niin että kansa näkee mitä kommarit meillä ja muualla ovat saaneet aikaan. Se tulee varmasti.

Äänestä

"Biodiversiteettistrategia." Ohisalo sanoi olevansa tyytyväinen.

Äänestä
  • Onko menneet prosentit ja vuodet sekaisin? 30

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Onko menneet prosentit ja vuodet sekaisin? 30

    Kerran meni prosentit ja veden kiehumapiste sekaisin.

    Äänestä

Musta täällä ei muuta olekaan kuin metsää ja suota. Valmiiksi luonnontilassa koko maa. Muutama alkuperäisasukas ei vielä suostu siirtymään raitiotien varteen vaikka bensan hintoja yritetään pitää mahdollisimman korkeina.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ohisalon mukaan, kun Kanadassa taas lupailee 30% maasta jäädytetään...

Toinen irvokkus = Kiina on luontokokouksen puheenjohtaja !

Kiinassa valmisteilla 150 uutta hiilivoimalaa !

Suomi saa kohta Virheiden luontolahjan -> Äkilliset sähkökatkot, ja
Viheriä-sosialisti-stalinistiMarxilaiset , kepu rkp Huuraavat !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu