Aina yksin

Anonyymi-ap

Raitis mies on aina yksin, ilman naisseuraa.
Viinamiehellä naisseuraa riittää joka viikonloppu.

t. viinamies

24

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuole syöpään tenu-ukko.

    • Anonyymi

      Dokaako viinamies joulupöydässä viinaa

    • Anonyymi

      Sekakäyttävällä jännällä ähkijämiehellä riittää naisia joka päiväksi. Köyhät, normaalituloiset ja rikkaat! Se tylsä insinöörimies lapsien kanssa kotona unohtuu naiselta kuin naiselta kun saa vähän piriä ja viinaa vetäneen kaulatatujoidun ähkijän päällensä. Jos mies juo viinaa ja vetää huumeita, hän osaa olla rohkeasti oma itsensä ja saa kaiken.

      t. sekakäyttäjämies

    • Anonyymi

      Vietän joulua naisen seurassa.

      T: viinamies

    • Anonyymi

      Viinamies saa vain viinanaisen. Raitis ei huoli.

      • Anonyymi

        Juuri niin.


    • Anonyymi

      Pistää miettimään missä kohtaa yhtälö ei toimi, kun viinamies kertoo saavansa naista ja kuitenkin aikaa riittää näihin trolliviesteihin hyvinkin paljon.

      Lähteekö ne naiset juosten pois, vai eikö viinan turruttavan kalu enää nouse ja saatu nainen jää todellisuudessa testaamatta? Viinamiehet tunnetusti menettää kykynsä hoitaa naisensa, ja muutenkin nainen ja itsestään huolehtinien ja lopuksi myös työnteko tahtoo jäädä toiseksi mielijuomalle.

      • Anonyymi

        Elikkästen, "sekakäyttäjämies" onpi paaaaljon parempi !


    • Anonyymi

      tuttava piirissä kaksi lähes alkoholisteja miehiä silti saavat seuraa,

      • Anonyymi

        Omien puheidensa mukaan oletko ollu paikalla ettei vain ole joutuneet toisiaan naimaan


    • Anonyymi

      Mä tunnen monta raitista miestä, jolla on naisseuraa.

      • Anonyymi

        Ovatko lestoja ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ovatko lestoja ?

        Eivät, vaan ihan tavallisia suomalaisia talliaisia, maallistuneita ev. lut. tyyppejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät, vaan ihan tavallisia suomalaisia talliaisia, maallistuneita ev. lut. tyyppejä.

        On sitten "talliaisten, maallistueiden jne" määritelmä näköjään muuttunut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On sitten "talliaisten, maallistueiden jne" määritelmä näköjään muuttunut.

        Mistä noin päättelet? Keksit sitten itse heille uuden määritelmän vai? Minähän en ole heitä uusiksi määritellyt. Nuo joista puhuit ovat tuollaisia ihan alkuperäisen ja originellin määritelmän mukaan.


    • Anonyymi

      Mitä elämässään arvostaa si sen näkee kun eläkeiässä on kuka on yksin

      • Anonyymi

        Niinpä. Miks viettää elämää yksin kun sen voi viettää kaksin.


    • Anonyymi

      Viinamiehen seurassa viihtyvät vain viinanaiset. On siinä kauhea metakka. 22 % ja yli alkoholia juovat viinamiehet kierrän kaukaa.

      • Anonyymi

        Viinamies tykkää olla Suomi24:ssä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viinamies tykkää olla Suomi24:ssä.

        1. Viinamies
        2. Alfamies
        3. Jännämies
        4. Sekakäyttäjämies
        5. Edellä mainittujen kombot
        6. Ne jotka jäävät ilman miehet


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        1. Viinamies
        2. Alfamies
        3. Jännämies
        4. Sekakäyttäjämies
        5. Edellä mainittujen kombot
        6. Ne jotka jäävät ilman miehet

        Viisi ensimmäistä saavat sekopäistä päihdeseuraa. Jos selviävät päihteistä, he eivät tunnista tai muista, kenen kanssa tuli pyörittyä. Vastaan tullessakaan eivät muista koskaan nähneensäkään.


    • Anonyymi

      Oikein, hyvyys ja pahuus ei viihdy samassa päässä.

    • Anonyymi

      Olet minua nuorempi varmasti. Mutta kokemuksestani sanon vanhana naisena.Kun en juo,en tupakoi.Istu ostoskeskuksien kuppilat kaljalla.Kyllä sen hinta on yksinäisyys. Toki käyn linkunta salilla jumppa.ymm. Niin jos jokun kanssa samaa matkaa kiva nainen. Niin pummaa numeroa .voitaisin yhdessä ulkoilla. 3 päivän päästä soitaa maratooni puhelun iltaa ja selostaa joku paikka kipeä muta Vois kotiini tulla Viinille,kun sen ääressä kiva jutella.Kun selvii en juo ,se jää siihen.Sataa soitaa ilalla 3h.puhelun.Loppu sihen estin numeron. Joten vaikeaa se muilakin ikää katsomatta löytää usia ystäviä kun ne oman oloiset on kuoleet 2020-2021 sydis tai syöpä.Joille elämä ei olut kyhnätä siällä ,ei juoda ei tupakoida.ei puhua sairaudet ja pahaa muista ihmisitä.Hyvä Joulua.Parempaa vuotaa 2023. Itä Helsinki

      • Anonyymi

        Viinaa pitää juoda jos ei halua olla yksin.

        t. viinamies


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      130
      3753
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      64
      2639
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      34
      2602
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      76
      2422
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      25
      2283
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      105
      1378
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      630
      1268
    8. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      145
      1065
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1046
    10. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1045
    Aihe