Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen ...

Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen: Kiovan upean ilmatorjunnan ansiosta joulupukki pääsee varmasti perille.

No tota. Kun muistelee tuota MH-17 tapausta, niin voimme päätellä, että Joulupukin on paras pysyä poroineen ja rekineen poissa Ukrainan ilmatilasta.

Niiden ohjukset tuppaa lentelemään milloin mitenkin. 😁😂🤣🤣🤣🤣
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • Nato Tiltu todistelee taas olemassaoloaan sormettamalla itseään. :D

    Äänestä

natsit Kiovan juntta Zeleskyin marionetti halllitus huusi kurkkusuorana haluamme Totaler Krieg!!! sitä tuppaa saamaan mitä huutaa karhu vs sika sam usa dollari
vamos a la playa.
Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet. He tulevat viemään inisijöistä "Usa, Eu,Nato), huolimatta maaliin ukrainan seuraavan 16 vko sisällä, hyökkäys alkaa seuravan 5 vko siään sen verran katsellut hieman suu hymyssä tavaraa joita junilla kuljetetaan talvipanssareita satoja maalttuja valkoiseksi jne uusimpia 90 sekä uusittuja 80.
Mietin vaikka sympatiat ukrainan kansan puolella ei hallinnon, miten Pekka sekä Eemil voi katsoa peiliin kertomatta meille totuutta.

Äänestä
  • ”Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet.”

    Nehän. On loppuneet jo moneen kertaan ja LKP:n sotilaita kehoitettiin ITSE ostamaan varusteensa!

    Putler on todella ”ansainnut” kaltaisesi ”älykön” kannatuksen;-D

    Äänestä

Joulupukki putooku orava jo tulee Ukrainan ilmatilaan!!!

Äänestä
  • Niin tekee. Eikä auta vaikkolis liito-orava!!!

    Äänestä

Ukrainassa on menossa valtava buumi missä viimeisetkin kulttuuriset NL jäänteet heitetään romukoppaan.

Ukrainassa lapset ja perheet ovat tänä jouluna hylänneet joulupukin NL piraatin pakkasukon ja tilalle on otettu aito joulupukki .

Ensimmäinen länsimainen joulu joulupukkeineen on saanut valtavan suosion Ukrainalaisten lasten keskuudessa neuvostoajan viimeiset perinteet kuolemassa ja hyvä niin .

Kuten tiedämme neuvostoliitolla ja venäjällä ei ole koskaan ollut mitään omaa kaikki on lännestä kopioituja asioita siksi ne on helppo hylätä tarvittaessa ja on suuri ilo saada alkuperäisiä asioita tilalle.

Äänestä

Joulupukkia ei ole näkynyt sen jälkeen kun sen reki-valjakko oli Puolassa, Ukrainan rajan tuntumassa.

Äänestä
  • Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!

    Äänestä

  • Ukraina ampui pukin rekiretkueen alas kuin MH-17 koneenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!

    Ei ilmesty enää ehkä kenellekään kun Ukraina tuhosi raivoissaan pukin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen: Kiovan upean ilmatorjunnan ansiosta joulupukki pääsee varmasti perille.

No tota. Kun muistelee tuota MH-17 tapausta, niin voimme päätellä, että Joulupukin on paras pysyä poroineen ja rekineen poissa Ukrainan ilmatilasta.

Niiden ohjukset tuppaa lentelemään milloin mitenkin. 😁😂🤣🤣🤣🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu