Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen ...

Anonyymi-ap

Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen: Kiovan upean ilmatorjunnan ansiosta joulupukki pääsee varmasti perille.

No tota. Kun muistelee tuota MH-17 tapausta, niin voimme päätellä, että Joulupukin on paras pysyä poroineen ja rekineen poissa Ukrainan ilmatilasta.

Niiden ohjukset tuppaa lentelemään milloin mitenkin. 😁😂🤣🤣🤣🤣

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Nato Tiltu todistelee taas olemassaoloaan sormettamalla itseään. :D


    • Anonyymi

      natsit Kiovan juntta Zeleskyin marionetti halllitus huusi kurkkusuorana haluamme Totaler Krieg!!! sitä tuppaa saamaan mitä huutaa karhu vs sika sam usa dollari
      vamos a la playa.
      Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet. He tulevat viemään inisijöistä "Usa, Eu,Nato), huolimatta maaliin ukrainan seuraavan 16 vko sisällä, hyökkäys alkaa seuravan 5 vko siään sen verran katsellut hieman suu hymyssä tavaraa joita junilla kuljetetaan talvipanssareita satoja maalttuja valkoiseksi jne uusimpia 90 sekä uusittuja 80.
      Mietin vaikka sympatiat ukrainan kansan puolella ei hallinnon, miten Pekka sekä Eemil voi katsoa peiliin kertomatta meille totuutta.

      • Anonyymi

        ”Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet.”

        Nehän. On loppuneet jo moneen kertaan ja LKP:n sotilaita kehoitettiin ITSE ostamaan varusteensa!

        Putler on todella ”ansainnut” kaltaisesi ”älykön” kannatuksen;-D


    • Anonyymi

      Joulupukki putooku orava jo tulee Ukrainan ilmatilaan!!!

      • Anonyymi

        Niin tekee. Eikä auta vaikkolis liito-orava!!!


    • Anonyymi

      Ukrainassa on menossa valtava buumi missä viimeisetkin kulttuuriset NL jäänteet heitetään romukoppaan.

      Ukrainassa lapset ja perheet ovat tänä jouluna hylänneet joulupukin NL piraatin pakkasukon ja tilalle on otettu aito joulupukki .

      Ensimmäinen länsimainen joulu joulupukkeineen on saanut valtavan suosion Ukrainalaisten lasten keskuudessa neuvostoajan viimeiset perinteet kuolemassa ja hyvä niin .

      Kuten tiedämme neuvostoliitolla ja venäjällä ei ole koskaan ollut mitään omaa kaikki on lännestä kopioituja asioita siksi ne on helppo hylätä tarvittaessa ja on suuri ilo saada alkuperäisiä asioita tilalle.

    • Anonyymi

      Joulupukkia ei ole näkynyt sen jälkeen kun sen reki-valjakko oli Puolassa, Ukrainan rajan tuntumassa.

      • Anonyymi

        Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!


      • Anonyymi

        Ukraina ampui pukin rekiretkueen alas kuin MH-17 koneenkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!

        Ei ilmesty enää ehkä kenellekään kun Ukraina tuhosi raivoissaan pukin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      271
      17593
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      188
      12491
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6222
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      34
      5158
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5048
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      57
      4184
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3773
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3702
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      67
      3486
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3169
    Aihe