Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen ...

Anonyymi-ap

Ukrainalainen höpönassu äiti valehteli lapselleen: Kiovan upean ilmatorjunnan ansiosta joulupukki pääsee varmasti perille.

No tota. Kun muistelee tuota MH-17 tapausta, niin voimme päätellä, että Joulupukin on paras pysyä poroineen ja rekineen poissa Ukrainan ilmatilasta.

Niiden ohjukset tuppaa lentelemään milloin mitenkin. 😁😂🤣🤣🤣🤣

12

60

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Nato Tiltu todistelee taas olemassaoloaan sormettamalla itseään. :D


    • Anonyymi

      natsit Kiovan juntta Zeleskyin marionetti halllitus huusi kurkkusuorana haluamme Totaler Krieg!!! sitä tuppaa saamaan mitä huutaa karhu vs sika sam usa dollari
      vamos a la playa.
      Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet. He tulevat viemään inisijöistä "Usa, Eu,Nato), huolimatta maaliin ukrainan seuraavan 16 vko sisällä, hyökkäys alkaa seuravan 5 vko siään sen verran katsellut hieman suu hymyssä tavaraa joita junilla kuljetetaan talvipanssareita satoja maalttuja valkoiseksi jne uusimpia 90 sekä uusittuja 80.
      Mietin vaikka sympatiat ukrainan kansan puolella ei hallinnon, miten Pekka sekä Eemil voi katsoa peiliin kertomatta meille totuutta.

      • Anonyymi

        ”Venäjältä ei lopu mitkään sotatarvikkeet.”

        Nehän. On loppuneet jo moneen kertaan ja LKP:n sotilaita kehoitettiin ITSE ostamaan varusteensa!

        Putler on todella ”ansainnut” kaltaisesi ”älykön” kannatuksen;-D


    • Anonyymi

      Joulupukki putooku orava jo tulee Ukrainan ilmatilaan!!!

      • Anonyymi

        Niin tekee. Eikä auta vaikkolis liito-orava!!!


    • Anonyymi

      Ukrainassa on menossa valtava buumi missä viimeisetkin kulttuuriset NL jäänteet heitetään romukoppaan.

      Ukrainassa lapset ja perheet ovat tänä jouluna hylänneet joulupukin NL piraatin pakkasukon ja tilalle on otettu aito joulupukki .

      Ensimmäinen länsimainen joulu joulupukkeineen on saanut valtavan suosion Ukrainalaisten lasten keskuudessa neuvostoajan viimeiset perinteet kuolemassa ja hyvä niin .

      Kuten tiedämme neuvostoliitolla ja venäjällä ei ole koskaan ollut mitään omaa kaikki on lännestä kopioituja asioita siksi ne on helppo hylätä tarvittaessa ja on suuri ilo saada alkuperäisiä asioita tilalle.

    • Anonyymi

      Joulupukkia ei ole näkynyt sen jälkeen kun sen reki-valjakko oli Puolassa, Ukrainan rajan tuntumassa.

      • Anonyymi

        Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!


      • Anonyymi

        Ukraina ampui pukin rekiretkueen alas kuin MH-17 koneenkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei joulupukki ilmesty venäläisille eikä muillekaan pahoille ihmisille!

        Ei ilmesty enää ehkä kenellekään kun Ukraina tuhosi raivoissaan pukin.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      119
      7041
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      404
      6753
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3413
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      130
      2976
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2564
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      43
      2124
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1864
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1727
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1397
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1287
    Aihe