Varoitan kaikkia firmasta Lukkoluket Oy. Tässä firmassa on ehkä kamalin omistaja mitä suomesta löytyy hän pakottaa työntekijöitä ilmaitteeksi töihin lupailemalla turhia ja syyttämällä työntekijää huonoudesta. Esimerkiksi jos työhön on laskettu aikaa 4h niin työntekijä saa ottaa siitä palkkaa vain 2h jos työssä kestää kauemmin niin se on työntekijän vika ja hänen pitää tehdä loppuaika palkattomasti. Lisäksi firman ohjeistukseen kuuluu että myyntiä pitää saada vaikka se olisi turhaa, lukot vaihdetaan vaikka ne olisivat ehjiä ja hirveät haukut tulee mikäli myyntiä on ollut liian vähän. Tämä yritys pystyy usein halpoihin hintoihin huijaamalla nuoria ja omistajalla onkin 6 lasta ja kaikki he ovat pakotettuina työskentelemään yrityksessä minimi palkalla, omistaja käyttää hyväksi isä asemaa ja jos lapsi ei tottele niin ei hän kuulu enään perheeseen.
Lukkoluke Oy
18
6031
Vastaukset
- Anonyymi
Lukkoluket Oy
- Anonyymi
Tuo ei nyt taida täysin pitää paikkaansa.
Suljetulla turva-alan foorumilla yrityksestä on keskusteltu jo useamman vuoden, lukkoluket on jakanut henkilökunnan A ja Ö luokkiin, jossa täällä Tampereella olevat 3 henkilöä yrittää ohjailla henkilöstöä. Harrastaa pientä manipulointia ja turhia lupauksia (ostaa henkilökunta lahjoja ja käyttää näitä vipuvartena myöhemmin). Koppaa kaikki kahdenkeskiset puheet ja tarvittaessaan kääntää ne jälkeenpäin avoimesti riidan kylvämiseen, jolloin luodaan hallittua kitkaa.
Viimeiset keskustelut liittyvät lukkolukien johtoryhmän toimintaan, jolla on saatu osaavat henkilöt poistumaan, poistumisen jälkeen työntekijät haukutaan. Yrityksiä on kaikenlaisia, eikä lukkoluket ole poikkeus, kun pieni yritys yrittää kasvaa. Muutoksia tähän tulee pakostakin, koska pääyritys puuttuu jonkun ajan päästä asiaan.
Tällä hetkellä ei kannata harkita tätä yritystä, vaan odottaa pienen hetken.- Anonyymi
😂 kuulostaa tutulta. Olin hetken siellä töissä ja mieleen painuva tilanne oli sellainen, jossa liikkeeseen tuli lainaan työntekijä. Sitä tenttailtiin ja heti kun poistui, niin heti tuotiin esille tämän henkilön toksisuus ja kerrottiin puheet eteenpäin. Onneksi alalla riittää töitä muualla 🔓
- Anonyymi
Lasten lukumäärästä päätellen lesta
- Anonyymi
Joo, ei tällä liikkeellä mene putkeen. Tuli uusi aluepäällikkö, ja vanhoilta asiakkailta tuli tieto, ettei halua toimia tämän kanssa. Se ilmoitti että alkaa käymään mukanaan tuomaa asiakaslistaa läpi ja ottaa edeltävän työnantajan hommia. Saranat heiluu kohta
- Anonyymi
Oppi nähtävästi ja saatiin uusi päällikkö. Harmi vaan, että on pelkkä juoksupoika. Parempaan suuntaan kuitenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oppi nähtävästi ja saatiin uusi päällikkö. Harmi vaan, että on pelkkä juoksupoika. Parempaan suuntaan kuitenkin.
tää uus yksikönpäällikköhän vielä hetki sitten haalarit päällä teki lukkoasennuksia 🙃😅
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oppi nähtävästi ja saatiin uusi päällikkö. Harmi vaan, että on pelkkä juoksupoika. Parempaan suuntaan kuitenkin.
lukkolukeilta loppui rahat ja aluepäällikkö ei osannut johtaa toimia, joten nostivat yksikön sisältä henkilön.
- Anonyymi
Lukkoluke pistettiin myynti kuntoon vääristämällä lukuja, kehitystä ja kasvua.
Yrityksen hommat sakannut johtuen liian nopeista muutostoimista. PTS liian siroteltu kannattavuus loppuu, toimitusjohtaja vaihtuu < 1v.
2,5 vuoden aikana 4 yksikön päällikköä eteläisemmässä yksikössä, kertoo vahvasti yrityksen JORY:n toiminnasta.
Nyt nostettu Tamperelaisten marinoima edullinen joo-joo mies ohjailtavaksi.
Liian negatiivista kuvaa jättämättä, Teslamaisia piirteitä. Laatu on ok, tai huonoa, ostettu liian korkean rahan aikaan, tai oikeaan aikaan. Sähköisessä voimalinjassa on hyviä ominaisuuksia, merkki käyttäjän mukaan.- Anonyymi
marinoinnin jälkeen saanut mustaa makkaraa 🤭
- Anonyymi
Ei ole eteläinen yksikkö poikkeus, meidän LL-yksikössä vaihtui kahden vuoden sisään yksikön päällikkö kolme kertaa.Pari normi työntekijää maksettiin, pikkusummalla pois.
- Anonyymi
Paska paikka!
Täällä porukka täysin nauraa yritykselle, jos haluaa tietoa toiminnasta kannattaa tietyn henkilön seuraan hakeutua ja pönkittämällä egoa, juomaa ei itse tarvitse ostaa hetken päästä, saa loppuillasta tietoa. Homma noussut pahasti nuppiin, kun on nyt osana isompaa ketjua. Toimari ei päätä asioista vaan hän ja toinen henkilö. Kovat on suunnitelmat.
Sommoro kohta klopille - Anonyymi
Ei tosta paikasta kannata varoitella, konkkaan menee!
Liirumlaarum porukka täynnä itsejään, homma vaan ei nykyään toimi näiden kanssa. - Anonyymi
Tilaajan näkökulmasta, kun toimintaa on tarkastellut vahvasti suosittelen vaatimaan tuotteista tiedot mistä on toimitettu. Lukkosentajilta tietona saanut, kerran käytetty tuote saatetaan vain pyyhkiä ja siitä suoraan uusio käyttöön.
- Anonyymi
Mielenkiintoinen liike, kun tutustuu porukkaan ei voi kuin ihmetellä kuinka hyvin on hommansa hoitaneet.
Humalassa kerskutaan saavutuksilla ja kuinka saadaan halvalla tuotteita. Ostaa asiakkuus sopimushinnoilla oviautomatiikkaa ja myy eteenpäin kovalla katteella. 2010 luvulla verottajan kanssa ollut pahoja ongelmia yrityksen autojen kanssa, selvisi siitäkin 💪 JORY matkustelee ympäri suomea, ja pitkät työpäivät on tuoneet romantiikkaa mukaan illanviettoihin. Draamaa, rahaa ja kiihkoa mitä muuta voi toivoa. - Anonyymi
Tampereen johtajilla tosiaan pahasti noussut päähän. Ympäri kylää kehutaan kuinka omistetaan koko Suomi. Toivottavasti paluu maan pinnalle tapahtuu nopeasti.
- Anonyymi
Meille tuli esittelemään palveluitaan lukkolukien edustaja, aluksi haukkui aiemmat päälliköt ja selitti uudet kuviot. Pisti miettimään kannattaako palaveria jatkaa, jälkeenpäin saatiin kuulla yrityksen epäeettisistä toimista. Huonosti saa mennä, jos negatiivisuudella ja omalla egolla tuodaan nykyistä toimintaa esille.
Otettiin viereisen kaupungin toimijalta palvelut, heidän kanssaan on mennyt hyvin. - Anonyymi
Kuulostaa jotenkin johdonmukaiselta lynkkaamiselta.. Muita vastaavia kirjoituksia ei löydy. Näin työnhakijana toki mietityttää kannattaako hakea. Ehkä kannattaa kuitenkin käydä katsomassa ja jättää muiden puheet huomioimatta.
Talousluvut näyttää menneen ylöspäin viimeisen 3 vuoden aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit876042KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3285240Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202668Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841865Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1041682- 1121546
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1211430Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393