Jos tiedot pitävät paikkaansa, niin Putin on muuttamassa maata aidoksi fasistiseksi diktatuuriksi, missä alempaa valtiolta rosvoavaa porukkaa tai kansan kustannuksella rikastunutta sakkia ei enää suvaita. Heidän omaisuus kansallistetaan.
Jos näin käy, niin on tämä on selvä viesti Putinin vallan vahvuudesta. Fasistisia ja ekspansionistisia ajatuksia täynnä oleva militaristinen diktaattori on tullut jäädäkseen - kunnes terveys pettää. Saas nähdä saako tuo vanha eläkeläinen aikaiseksi Eurooppaan suursodan ennen kuin pääsee mullan alle lepäämään yhtenä maailman vihatuimpana miehenä: Miehenä, joka tuhosi miljoonien ihmisten elämän ja teki Venäjästä kansainvälisen roistovaltion.
”Putin suunnittelee oligarkkien omaisuuden kansallistamista”
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/isw-putin-suunnittelee-oligarkkien-omaisuuden-kansallistamista/8598738#gs.lc72rh
Kleptokratia muuttuu aidoksi diktatuuriksi
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Putin on loppusuoralla, vaihtoehdot vähissä. Sota naapuria vastaan oli historiallinen moka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266673MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575763Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun944376Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1524199Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.851496- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811297
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411084