Miehen pitää jahdata häntä vaikka nainen ei itse tule vastaan yhtään? 
Kukaan täysjärkinen mies ei jää roikkumaan naiseen jos nainen ei tee elettäkään asian eteen. Sitten kun mies huomaa että nainen ei tee mitään ja jatkaa matkaa nainen suuttuu ja alkaa arvostella miestä esittää ettei muka näkisi häntä yms lapsellista. Ei pariutuminen ole mitään peliä tai valtataistelua.
Onko tämä naisen logiikkaa?
24
327
Vastaukset
- AnonyymiKahden ihmisen suhde on kahden ihmisen välinen. Se ei ole vain sitä että miehen pitäisi tehdä aloite joka paikkaan myös nainen voi tehdä aloitteen. Jos nainen ei tule vastaan mies ajattelee silloin ettei häntä kiinnosta ja jatkaa matkaansa. Kumpikin osapuoli voi tehdä aloitteen sillä ei ole paskaakaan merkitystä kumpi sen tekee pääasia että se tehdään. 
- AnonyymiJos nainen tekee kiusaa seisottaa vesisateessa ei vastaa mihinkään esittää vittuilee jarruttelee mies juokse olet sekoamaisillasi sairaaseen ihmiseen. Kenelläkään normaali ihmisellä ei ole tarvetta tuollaiseen. - AnonyymiNaulan kantaan. Tuollaisen naisen kanssa olin sitten suhteessa vielä 5 vuotta. Alussa oli enkeli ja kuvatun kaltaiseksi muuttui heti kun huomasi että olen rakastunut häneen ja tekisin kaiken hänen eteensä... 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Naulan kantaan. Tuollaisen naisen kanssa olin sitten suhteessa vielä 5 vuotta. Alussa oli enkeli ja kuvatun kaltaiseksi muuttui heti kun huomasi että olen rakastunut häneen ja tekisin kaiken hänen eteensä... Joo naisella on kumma valta käsite. Vaikka yrittää sysätä sitä miehen ominaisuudeksi. Naisella kaikki on valtaa tai vallan puutetta ei näe itse tarkoitusta tai realiteetteja. Pääasia että hän on vallassa jotenkin ja saa näyttää sitä nöyryyttämällä tms tavalla. 
 
- AnonyymiEi kyllä tuo on miehen psykoottista logiikkaa, jolloin naisen kiinnostuksen puute ei ole mennyt perille - AnonyymiEt tainnut lukea juttua ajatuksella. Nainen ON KIINNOSTUNUT MUTTA SILTI EI TEE ASIALLE MITÄÄN TEKEE KIUSAA TMS. SITTEN SYYTTÄÄ MIESTÄ KUN HÄN KYLLÄSTYY NAISEN SEKOILUUN 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Et tainnut lukea juttua ajatuksella. Nainen ON KIINNOSTUNUT MUTTA SILTI EI TEE ASIALLE MITÄÄN TEKEE KIUSAA TMS. SITTEN SYYTTÄÄ MIESTÄ KUN HÄN KYLLÄSTYY NAISEN SEKOILUUN Nyt vaikuttaa siltä, että sulla pukkaa harhat päälle. Et voi väittää naisen olevan kiinnostunut kun et ole hän. Hänen käytös viestittää ettei ole kiinnostunut. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Et tainnut lukea juttua ajatuksella. Nainen ON KIINNOSTUNUT MUTTA SILTI EI TEE ASIALLE MITÄÄN TEKEE KIUSAA TMS. SITTEN SYYTTÄÄ MIESTÄ KUN HÄN KYLLÄSTYY NAISEN SEKOILUUN En kieltämättä kovin hyvin osaa lukea harhaista tekstiä, muuta kuin loogisesti 
 
- AnonyymiEsimerkki töistä. 
 Nainen hakeutuu seuraan puhuu maan ja taivaan väliltä flirttailee. Jos laitat viestin ei vastaa ei työ eikä koti numerosta vaikka kysyt ihan jotain tavallista asiaa. Välillä käyttäytyy ihan kuin ei muka näkisi sinua lainkaan mutta silti hakeutuu seuraan. En tajua mikä juttu tämä on. Aikuinen nainen kyseessä. En saa mitään kontaktia ihmiseen. Olen kuitenkin itse ihastunut häneen ja haluaisin tietää mitä tämä temppuilu tarkoittaa. Onko hän ihastunut ja hakee ääripäiden käytöksillään jotain huomiota? Jos hakee miksi ei vastaa esim viesteihin mitään? Jos pitää minusta miksi ei ota sitä helpointa lähestymistapaa? Miksi hakeutuu seuraan mutta sitten 2 minuutin päästä kohtelee kuin ei tuntisi tai näkisi? Hämmentävää avatkaa minulle naiset tämä mitä tässä tapahtuu. On jäänyt vaivaamaan.- AnonyymiVai onko kyseessä niin sairas kylmä ihminen että käyttää tavallaan lähinnä muita hyväkseen jollain tavalla ja siksi on helppo sulkea välillä ihminen ulkopuolelle. Olen miettinyt tätä pääni puhki. Ei voi inhotakkaan kun hakeutuu seuraan. En tajua auttakaa naiset. Puhun ihan asiallisia juttuja kun hakeutuu seuraan eli sen takia ei esitä myöhemmin että ei näe että olisin jotain perverssiä laukonut tms. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Vai onko kyseessä niin sairas kylmä ihminen että käyttää tavallaan lähinnä muita hyväkseen jollain tavalla ja siksi on helppo sulkea välillä ihminen ulkopuolelle. Olen miettinyt tätä pääni puhki. Ei voi inhotakkaan kun hakeutuu seuraan. En tajua auttakaa naiset. Puhun ihan asiallisia juttuja kun hakeutuu seuraan eli sen takia ei esitä myöhemmin että ei näe että olisin jotain perverssiä laukonut tms. Hän tietää mitä ajattelen hänestä että tykkään. 
- AnonyymiTykkää olla sosiaalinen ja jutella työkavereiden kanssa. Ei halua susta vapaa-ajalla mitään. 
- AnonyymiHän on sosiaalinen ja tykkää jutella ihmisten kanssa. Sinä tulkitset hänen normaalin käytöksensä kaikkia ihmisiä kohtaan flirttailuksi jne. Hän ei ole sen kummemmin sinusta kiinnostunut, sinä vain tulkitset hänet väärin. Hänellä ei siis ole mitään halua viettää aikaa kanssasi työs ulkonpuolella. 
 Sama on nähty ja koettu moneen kertaan. Osa miehistä tulkitsee ihan normaalin kohteliaisuuden, ystävällisyyden ja sosiaalisuuden henkilökohtaiseksi kiinnostukseksi.
 
- AnonyymiNäin on. Aloitus on asiaa. Nainen on katsonut liikaa valheellisia satuelokuvia. 
- AnonyymiIlmeisesti se on sen naisen logiikkaa. Minun (naisen ) korviini tuo on käsittämätöntä käytöstä. Mitään yleistä naisten logiikkaa tuo siis ei ole. On tullut eteen tuolla tavoin toimivia miehiäkin. Eli keskustele sen naisen kanssa. Ehkä hän osaa itse selventää tuota logiikkaa paremmin. 
- AnonyymiOn myös miehiä, joita lakkaa heti kiinnostamasta, kun nainen näyttää oman kiinnostuksensa ja on aloitteellinen. 
 Monet miehet haluaa itse tehdä ne aloitteet, joten olkaa sitten iloisia, kun olette saaneet naiset passiivisiksi.
 Miksi haukutte rohkeita naisia?- AnonyymiKyllä, tuollaisia miehiä on paljon. Sellaisia, joita kiinnostaa tasan niin kauan, kun nainen ei osoita kiinnostusta. Ehkä teidän aloittajan tyyppisten miseten kannattaisi ensiksi perehtyä tuohon oman sukupuolenne sielunelämään ja pohtia vasta sitten jonkun naisen sielunelämää. Kun opitte tajuamaan miehiä, niin opitte kummasti tajuamaan myös naisia. 
- AnonyymiVaikea tietää kun voi ajatella monella tavalla.Monet etsii helppoja ja jos ei ole siirtyy heti pois..Hyvä tosin onkin.. 
 
- AnonyymiVastaus kysymykseesi; ei ole naisen logiikkaa. Oletko itse mies, jolloin kirjoituksesi on miehen logiikkaa 
- AnonyymiYLE areenasta kannattaa katsoa Exit- sarja, siinä näkee mihin katkeroituva nainen kykenee, ei sääliä. En puolusta siinä olevien miehienkään toimia. Ikävät asiat ruokkii ikäviä asioita tapahtuvaksi. Nainen pyrkii löytämään muita saman henkisiä, jolloin kosto toimet enemmän mahdollisia. Yhdessä paremmat edellytykset onnistua. 
 Kynnys toimille voi olla vain epäily, joka laukaisee kostohalun. Löytänyt sarjasta paljon tuttua ja samaistettavaa, pystyn ns. tuttuja näihin rooleihin, joten uskon tämänkin sarjan olevan aika todellinen kuva tällaista eloa elävien arjesta. Raha on valtaa, valitettavasti. Ylimielisyys, häikäilemätön toiminta ja vastuuttomuus.- AnonyymiJoo, fiktiiviset sarjat ovat aina parasta antia kun todellisuudesta puhutaan. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Joo, fiktiiviset sarjat ovat aina parasta antia kun todellisuudesta puhutaan. Tutustu sarjaan, perustuu tositapahtumiin. Näin tapahtui Norjassa v.2017. naisten logiikka toisinaan on harvoihin perustuvaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tutustu sarjaan, perustuu tositapahtumiin. Näin tapahtui Norjassa v.2017. naisten logiikka toisinaan on harvoihin perustuvaa. harhoihin perustuvaa 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset738164
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti905747
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu923942
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut463901
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät443645
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi603594
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään263246
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133060
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k572859
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral972833