Ihmisoikeuksilla eikä Suomen oikeusvaltio-periaatteella, näytä olevan enää mitään sijaa, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄKSI muutetussa Suomessa, kun äärioikeisto-uusfasistiset korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, sotarikosliitto-hävittäjähankkeineen, räiskivät menemään ihmishenkien kustannuksella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661448/1-250ekk-itsemaaraamisoikeus-elakkeet-veroparatiisi-sote-orjuutetuille
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682520/metsienkayton-rajoituksien-todellinen-syy-sotarikosliitto
Yrittäjä-tukijulleillekin alkaa todellisuus valkenemaan, kun AutokratiaUsan SotaRikosliiton sotabisnes-pörssirikollismafiat, "suojelun" verukkeella, PAKKOLUNASTAVAT maanne ja mantunne, SotaRikosliiton taistelutantereiksi, puskuri-vasallivaltion alustoiksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Kyllä "kotiin jääminen", jos sellainen köyhyyteen pakotetuilla, enää sattuu olemaan, on tosiaankin ihmisoikeus, pitäkää mielessänne kansalaiset, että työttömille, syrjäytetyille, eläkeläisköyhille, ja kaikille kansalaisille, kuuluvat aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, aidoissa oikeusvaltioissa.
Suomi VALJASTETTU kaikkineen, AutokratiaUsan PÖRSSIRIKOLLISmafioitten sotarikoksiin
9
435
Vastaukset
- Anonyymi
suomalaisista on tehty jo lähes orjia
- Anonyymi
On tehty jo esim. Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen, puolta miljoonaa Suomen vanhusta, vammaista ja pitkäaikaissairaita, äärimmäiseen köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia
Esim. EK-Yle käyttää köyhiä syrjäytettyjä ja työttömiä, ilmaisena työvoimana, nälkä- ja krääsäpalkalla, JenkkiRicksin tv-ohjelmien sisällöntuottajina pörssimafioille. - Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-12175567
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja
Eläkeläisköyhyys hätätila, Romanian köyhyyseläkkeet Suomessa, tappavat ennenaikaisesti. Oikeusturvattomaksi tehty köyhä, ei pysty puolustautumaan, häneen kohdistuvalta taloudelliselta, fyysiseltä,seksuaaliselta ja henkiseltä väkivallalta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa - Anonyymi
AmerikanRyssiä harmittaa, kun Suomen kansa ei tykkää niistä. Jätämme äänestämättä korruptiovaaleissa, siinäpähän purette hammasta sitten, kun äänestysprosentti valuu historiallisen alas, menee loputkin uskottavuudet eduskunnan pörssirikollismafioilta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa - Anonyymi
Kirjoitamme myös ulkomaisiin tiedotusvälineisiin mm. SVT:lle, Suomen eläkeläisköyhyys hätätilasta.
https://www.aljazeera.com/features/2022/12/27/why-do-the-rich-get-richer-even-during-global
700€/kk EI ole mikään eläke, vaan julmaa hädänalaisten ihmisten hyväksikäyttöä, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjina. - Anonyymi
EK-medioissa rummuttavat AutokratiaUsan, itään laajenemis-maailmaherruus-kiimaa, sotimisen "ihanuutta" tulee ovista ja ikkunoista.
https://www.brusselstimes.com/art-culture/346859/humanity-is-dedicated-to-its-own-destruction-noam-chomsky
Jos olisi vastuullisia viranomaisia Suomessa, olisivat isot rikostutkinnat eduskunnassa ja ministeriöissä jo käynnissä.
Äänestämisen Lopettaminen On Rauhanteko. - Anonyymi
Miksi sinä linkität jatkuvasti noihin turhanpäiväisiin ketjuihin tällä soopafoorumilla. Ei ne hei oikeasti ketään kiinnosta. En avannut yhtäkään.
- Anonyymi
Äänestysprosentti kun saadaan laskettua, kieltäytymällä korruptiovaaleista, riittävän alas, menee korruptiopoliitikko-pörssirikollisten "päätöksiltä" lainvoima, eli legimiteetti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17699340/aarioikeistovihreat-ja-aarioikeistokokpersut-kaytannossa-samaa-puoluetta
SotaRikosliitto- ja hävittäjähankkeet, nyt eivät tietenkään muutenkaan, ole mitenkään laillisia, mutta äänestämisen lopettaminen, sen vahvistaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117925Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3957086Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite794402Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294129Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022558Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os312299- 1002251
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201969Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11847Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11830