naisen istuma-asento!

Anonyymi-ap

Siis mikä logikka tuossa on, että pitää istua jalat ristissä! Tässä joulunaikana on katsonut paria telkkariohjelmaa ja muutenkin, niin mikä logikka tuossa jalkojen vääntämisessä oikein on? Onko pillu kipeänä vai mikä?

13

840

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tiä? Jotenkin ainakin ryhti pysyy parempana risti-istunnassa. Samaa sarjaa kysymys kuin että miksi miehet istuu jalat harallaan kai.

      • Anonyymi

        Ap. Kommentoi! Huomasin tuon miehen istuma-asennon jalat levällä! Ei sekään ole hyvä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ap. Kommentoi! Huomasin tuon miehen istuma-asennon jalat levällä! Ei sekään ole hyvä!

        Miten sä istut?


      • Anonyymi

        Koska kivekset ovat siellä jalkojen välissä. Itselläni ainakin ne jäävät herkästi puristuksiin jos yrittää laittaa jalat toisiinsa kiinni.


    • Anonyymi

      Polvea polven päälle vaihtaen tulee lähinnä mieleen huonohermoisuus. Ja uskonnollisuus tietenkiiii

      • Anonyymi

        Uskonnollisuus🤣 ok.


    • Anonyymi

      Joo se jalka toisen päällä istumis -asento on itseasiassa maalaisten hommaa. Kukaan rotunainen ei istu niin.

    • Anonyymi

      Koska takapuoli puutuu istuessa. Jos pitää jalkaa toisen päällä, rasittaa vain toista puolta. Sitten kun se puutuu, voi vaihtaa jalkaa. Ja jos ei istu jalat ristissä, pitää istua naisellisesti jalat (reidet) kiinni toisissaan ja se rasittaa reisilihaksia kun pitää jännittää niitä koko ajan. Jos jalka on toisen päällä ei tarvitse jännittää reisilihaksia koko ajan.

    • Anonyymi

      Jaloilla on eri kulma toisiinsa riippuen geeneistä ja sukupuolesta.

      Joillekkin se on vain luonnollista istua ristissä. Itsekkin miehenä on pakko istua toinen jalka 70 asteen kulmassa toisen päällä jos on sellainen matala tuoli, joka on suunniteltu sopivan myös todella pienille ihmisille.

    • Anonyymi

      Siveellisyys, mutta kyllä sinne ottaa kylmä .
      Kokeile itse istua suu auki tuulessa, hiekka myrskyssä, sateessa jne.

    • Anonyymi

      Pystyy istumaan rennosti ilman että täytyy jännittää jalkoja. Muissa asennoissa joutuu jalkoja jännittämään että pysyy yhdessä.

    • Anonyymi

      hmm.. tutun oloinen aloitus. Mutta naiset käyttää kehon kieltä aika monella tapaa valta-välineenä. Tämän olen kertonut täällä jo aiemminkin, mutta kerrotaan kerran vielä. Oli elokuu (?) ja olin tekemässä jotain asiaa töissä yhden itseäni vanhemman naisen kanssa. Olin tykännyt tuosta ihmisestä. Hänellä oli päällään joku t-paita ja jossain tilanteessa hän oili aika lähellä minua ja epähuomiossani käänsin päätäni hänen suuntaan ja silmät oli suoraan tämän naisen paidan sisään.... Tiesin, että hän tiesi, että olen häneen kusessa ja hän oli siitä aika tiukkana. Hän oli silloin ja on edelleen aikuisten lasten äiti ja eli avoliitossa. Sitä puseron sisään tuijottamista kesti varmaan viisi sekuntia ja minä viisaampana käänsin pään pois ja jotenkin jäi sellainen olo, että häntä se ei haitanut vaikka olisin katsonut lisää! Tuskin se pusero kuitenkaan olisi lähtenyt pois vaikka aika ja paikka olisi ollut toinen. Tuosta tapahtumasta meni varmaan puoli tuntia, niin hän kuittasi sen, eli oli huomannut tai syötti sen tialnteen minulle tarkoituksella.

      Mutta muita. On ollut myös tilanteita joissa nainen tulee farkut jalassa tilanteeseen jossa jalkoväli on suoraan silmien tasolla ja sitä on sitten katsottu. On tilanteita jossa katsot naista silmiin ja hän nostaa toisen jalan ilmaan.

      Mutta eihän näistä asioista koskaan puhuta. He käyvät omissa mielissään asioita ja mitä sitten tapahtuu on aina vaan asioitten ketju! En ole koskaan puhunut livetilanteen ihmisten kanssa asioita enempää... Netissä kyllä jotain, esim. mille tuntuu kun tuntuu sille, että jotain kaipaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3158
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2864
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2655
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2509
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2407
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2304
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2265
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2035
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe