Eli se on depotti tabletti ja se on ovalin muotoinen ja ruskea tai beige ja sinä on yksi jakoura ja se sisälttä jotain amfetaminia.
Eli kun otta yksi kpl ja pureskele se ja juo paljon vettä niin tunnin pari päästä tunte että sinä on jotain amfetaminia mutta sittä ei ole paljon kun minä olen yli 100 kiloinen mies niin tuntu että vaikutus jää vajavaiseksi.
Eli muut isokokoiset käyttäjät sano että nittä pitä otta 2 kpl että toimi.
Eli nyt on just vähän yli 2 tuntia kun otin 1 kpl ajatelin odotta 4 tuntia ja sen jälken otta se toinen kpl.
Ja katsoa että pystykö joku tunnistaman mikä adhd lääkkee on kysessä eli se ei ole yhtä tehokas kun esim elvanse 30 mg tai 70 mg tai medikinect cr 30 mg ne on paljon tehokampia kun tämä lääkkee.
Mutta medikinect kestä 3 tuntia ennen kun rupea vaikuttaman ja elvanse kestä pari tuntia ennen kun rupea vaikuttaman.
Eli minä ole yli 100 kiloinen mies ja elvanse voi otta keralla 100 mg esim 1 kpl 70 mg tabletti ja 1 kpl 30 mg tabletti.
Ja medikinect cr voi otta 60 mg mutta ei keralla eli ensin 1 kpl 30 mg tabletti ja sitten 4 tunnin päästä toinen 30 mg tabletti.
Mutta please auttaka minua tunnistaman mikä adhd lääkke ja montako mg tabetista on kyse niin voin katsoa loput google.
Vaikutus on piristävä mutta ei mene sekasin eikä tule maninen niin kun katupiri ja medikinect cr 30 mg piristä ja tule hirveän maniseksi ja kyllä kun otta elvanse 100 mg tule sekä maninen ja piristävä mutta ei yhtä maniseksi kun medicinect cr.
Tunnistako kuka mikä adhd lääkkee.
3
404
Vastaukset
- Anonyymi
Ja medikinect cr on annostus suositus 1 mg 1 kiloa kohti mutta max 80 mg eli jos paina esim 80-100 kiloa niin se on 80 mg ja jos paina esim 60 kiloa nikn se on noin 60 mg mutta medikinect aloitus annos voi olla 5 mg joka vähitellen nostettan ja otettan verenpaine ja pulssi sännöllisesti.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176835796
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Eikö näistä löydy?
https://www.apteekkituotteet.fi/epages/Kaupat.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/Eura/Categories/Reseptilääkkeet/"PSYYKENLÄÄKKEET"/"YLIVILKKAUTTA JA MUITA ADHD-OIREITA LIEVITTÄVÄT LÄÄKKEET"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605665KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2183733Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182478Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222416Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91318Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671094- 911086
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181052Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79985