niin näin autoliikkeen omistajana voin kieltäytyä myymästä autoja eläkeläisille, toivottavasti moni muukin liike lähtee mukaan tähän boikottiin, hakekoot ulkomailta autonsa kun kerran on rahaa.
Nyt kun eläkeloisilla tulot nousivat...
24
61
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen "älykkäin" kauppamies 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Niin juuri.
- Anonyymi
Autoliike muka 😂😂😂😂😂😂😂
- Anonyymi
Toivottavasti asiakkaat tekevät noin , jopparin elättäminen ei kuulu asiakkaille .
- Anonyymi
Pizza-Pecu perustanut autoliikkeen Valton kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pizza-Pecu perustanut autoliikkeen Valton kanssa.
Milloinkahan se palaa?
- Anonyymi
Voevoe
- Anonyymi
eläkeläiset saa maksaa vain köteisellä
- Anonyymi
80 euroa nousi verottaja vie 20 euroa netto 60 euroa jonka inflaatio on syönyt aikapäiviä sitten. Tosin töitä teen vielä että saan aikani kulumaan.
- Anonyymi
Reilun tonnin eläkkeeni nousi n.60e, kaupunki korotti vuokraa kolme kymppiä, joten älä pelkää, en tule sinun autokauppasi ovia kolkuttelemaan.
- Anonyymi
Et ottanut huomioon veroa, se kun pakkaa kiristymään prokressiivisyyden takia joten ei sulle jäänyt jäljelle vuokrankorotuksen jälkeen kuin 10 korkeintaan.
Pääset pian rikastumaan.
- Anonyymi
Jobbarin älynväläys :D
- Anonyymi
varmaankin kauppiksen ope
- Anonyymi
Kiva että 40v. Maksettuja eläkemaksuja saa vähä takaisinkinpäin.
- Anonyymi
Ketkä maksoivat aikoinaan sinunkin koulunkäyntiai ja kaikki muuta yhteiskunnalliset asiat joita tämän päivän eläkeläiset pyörittivät yhteiskuntaa verorahoillaan.
Joten älä pelkää että eläkeläinen tulee sinun ns autokauppaan , eitule eläkeläisten lapsetkaan eikä lapsenlapset , joten boikotti mikä boikotti , kun itse aloitit boikotoimaan .
Itse kyllä olisin työelämässä mukana mutta ikä estää sen kun ei kohta 80 oteta töihin enää.
Joten asioissa on muitakin puolia joista sinä et näytä tietävän yhtään mitään . - Anonyymi
Vai että nousi!!! Niinhän sitä kohkattiin mediassa ja jokapuolella. Jotkun ihmisparat uskoivat sen niin että jäivä sen vuoksi eläkkeelle: Ja nousihan se, nettona suorastaan 90 euroa! Siinä tosiasiat!
- Anonyymi
..jonnekin se on tuo paha olo ja turhautuminen purettava ja jos se näin helpottaa , hyvä on...näitä turvakoteihin joutuvia lapsia ja (pahasti sanoneita ?) äitejä on aivan liikaa... eikä juuri koskaan tule esiin miksi ja minkä vuoksi sitä on sanottu pahasti..?
- Anonyymi
Eläkkeeni nousi 50 euroa. Millaisen auton sillä saa?
- Anonyymi
Jep, rapsuttele sinä vaan rauhassa niitä munias kun ei sulla muuta tekemistä siellä romuliikkeessäs ole. Me varakkaammat haemme mielellämme laatuautomme edullisemmin ulkomailta !
- Anonyymi
Eläkeloinen?
Sitten kun sinulla on ikää 65v oletko myös itse eläkeloinen? - Anonyymi
Vai konkurssia suunnittelet?
- Anonyymi
Sinä mitään autoliikettä omista, kommari olet ja sossun ja kelan vakioasikas vuodesta 1990!
- Anonyymi
kiitos sinulle :=)
tv. vapaamatkustaja sinun verorahoillasi, böhöhööööö!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3689780Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat916161Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3765801SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1464221Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33542Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien803126Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783070Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,62856Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72788- 1142768