Vaikka valtaviramielipiteet ovat äärivasemmistolaisia. Kai sieltä katsottuna kaikki eriävät mielipiteet näyttävät äärioikeistolta. Mediakin on jauhanut vuosikausia käyttäen termiä "äärioikeisto" vaikka äärivasemmistosta ei puhuta koskaan. Löytääkö joku, esimerkiksi edes yhden maininnan YLE:n tai Sanoman tai Alman uutisista, jossa puhutaan äärivasemmistosta? Odotan mielenkiinnolla. Vaikka esimerkiksi juuri antifasistit sun muu paskasakki ensisijassa rähinöi ympäri maailmaa. Väitän, että äärioikeisto on olkiukko, kuten persut tai Venäjä. Omia rikoksia ja rötöksiä peitetään hyökkäämällä eri mieltä olevia vastaan ja syyttämällä äärioikeistoa. Se pieni äärioikeisto, kuulapäät ovat mitätön sakki jotka eivät ole mikään uhka. Eivät saa mitään aikaan enkä sellaista haluaisikaan. Katson vaan kauhulla, kun äärivasemmisto syyttää muita, tekee iskuja ja media sekä poliitikot laittavat syyn lähes olemattoman äärioikeiston piikkiin. Median äärioikeisto kun on niitä tavallisia kansalaisia, jotka haluavat vain elää elämäänsä ja arvostelevat maalittavaa äärivasemmistoa.
Äärioikeustolaisuudesta syytetään
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952115
- 1751441
- 1711329
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk551170Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede811147Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s73859Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er159784Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.100736Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen93733