Valtonen lopetti säähommat

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/viihde/art-2000009299371.html
"Anniina Valtonen jättää tärkeän työpaikan taakseen – julkaisi haikean päivityksen
Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen lopettaa työnsä Ilmatieteen laitoksella.
Marraskuussa Valtonen kertoi siirtyvänsä vuoden alusta täyspäiväisesti Ylen palkkalistoille.
– Matkalla Ilmatieteen laitokselle palauttamaan tavarat ja tyhjentämään kaapin. Haikeaa, Valtonen kirjoittaa Instagramin tarinat-osiossa.
– Pieni uutinen ihmiskunnalle, iso juttu minulle! Olen saanut Yleltä vakituisen työpaikan. Tämä tarkoittaa sitä, että yli 10 vuotta kestänyt työurani Ilmatieteen laitoksella päättyy, hän kirjoitti uutisen aikaan somessa."

Siis mikä keissi tämä on, jos kerran Valtonen jättää työpaikkansa sääennustus tehtävissä tv:ssä, niin ei Valtosta enää nähdä sääkarttojen äärellä, vaan puoli seitsemän lähetysten juontajana.
Eihän se ole silloin työn lopettamista ja siirtymistä uusiin työtehtäviin, jos jatkaa sääkarttojen parissa meteorologina sääennustajana.

4

64

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ... vaikka tuo ei sinun elämässäsi näykään, niin hänen elämässään se näkyy. Siellä ilmatieteenlaitoksella ei työ ole niiden karttojen edessä seisomista, vaan sitä oikeaa meteorologin työtä. Kyllä tuo hänelle siis on taatusti suuri muutos.

    • Anonyymi

      Olikohan viisas teko ?

    • Anonyymi

      Tuokin on suomen täysin turhin julkkis joka on esillä vain parisuhteensa takia ja se kuka sitä nussii. Kovaa kehua , että "mulla on uusi mies ja kivaa on" Sata varmaan ne eroo ensi vuonna.

    • Anonyymi

      Halleluja! Vältän puol seiskaa ku ruttoa. Ihanaa ettei olexfnää sääkartoillakaan irvitelemässä mielipuolisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      295
      1013
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      59
      804
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      65
      728
    4. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      691
    5. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      39
      658
    6. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      58
      630
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      546
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      42
      541
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      495
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      487
    Aihe