https://www.is.fi/viihde/art-2000009299371.html
"Anniina Valtonen jättää tärkeän työpaikan taakseen – julkaisi haikean päivityksen
Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen lopettaa työnsä Ilmatieteen laitoksella.
Marraskuussa Valtonen kertoi siirtyvänsä vuoden alusta täyspäiväisesti Ylen palkkalistoille.
– Matkalla Ilmatieteen laitokselle palauttamaan tavarat ja tyhjentämään kaapin. Haikeaa, Valtonen kirjoittaa Instagramin tarinat-osiossa.
– Pieni uutinen ihmiskunnalle, iso juttu minulle! Olen saanut Yleltä vakituisen työpaikan. Tämä tarkoittaa sitä, että yli 10 vuotta kestänyt työurani Ilmatieteen laitoksella päättyy, hän kirjoitti uutisen aikaan somessa."
Siis mikä keissi tämä on, jos kerran Valtonen jättää työpaikkansa sääennustus tehtävissä tv:ssä, niin ei Valtosta enää nähdä sääkarttojen äärellä, vaan puoli seitsemän lähetysten juontajana.
Eihän se ole silloin työn lopettamista ja siirtymistä uusiin työtehtäviin, jos jatkaa sääkarttojen parissa meteorologina sääennustajana.
Valtonen lopetti säähommat
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Niin ... vaikka tuo ei sinun elämässäsi näykään, niin hänen elämässään se näkyy. Siellä ilmatieteenlaitoksella ei työ ole niiden karttojen edessä seisomista, vaan sitä oikeaa meteorologin työtä. Kyllä tuo hänelle siis on taatusti suuri muutos.
- Anonyymi
Olikohan viisas teko ?
- Anonyymi
Tuokin on suomen täysin turhin julkkis joka on esillä vain parisuhteensa takia ja se kuka sitä nussii. Kovaa kehua , että "mulla on uusi mies ja kivaa on" Sata varmaan ne eroo ensi vuonna.
- Anonyymi
Halleluja! Vältän puol seiskaa ku ruttoa. Ihanaa ettei olexfnää sääkartoillakaan irvitelemässä mielipuolisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523396Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512382Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu121190- 1111163
Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48927Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 46854
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va8845- 35679
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt194656