Valtonen lopetti säähommat

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/viihde/art-2000009299371.html
"Anniina Valtonen jättää tärkeän työpaikan taakseen – julkaisi haikean päivityksen
Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen lopettaa työnsä Ilmatieteen laitoksella.
Marraskuussa Valtonen kertoi siirtyvänsä vuoden alusta täyspäiväisesti Ylen palkkalistoille.
– Matkalla Ilmatieteen laitokselle palauttamaan tavarat ja tyhjentämään kaapin. Haikeaa, Valtonen kirjoittaa Instagramin tarinat-osiossa.
– Pieni uutinen ihmiskunnalle, iso juttu minulle! Olen saanut Yleltä vakituisen työpaikan. Tämä tarkoittaa sitä, että yli 10 vuotta kestänyt työurani Ilmatieteen laitoksella päättyy, hän kirjoitti uutisen aikaan somessa."

Siis mikä keissi tämä on, jos kerran Valtonen jättää työpaikkansa sääennustus tehtävissä tv:ssä, niin ei Valtosta enää nähdä sääkarttojen äärellä, vaan puoli seitsemän lähetysten juontajana.
Eihän se ole silloin työn lopettamista ja siirtymistä uusiin työtehtäviin, jos jatkaa sääkarttojen parissa meteorologina sääennustajana.

4

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ... vaikka tuo ei sinun elämässäsi näykään, niin hänen elämässään se näkyy. Siellä ilmatieteenlaitoksella ei työ ole niiden karttojen edessä seisomista, vaan sitä oikeaa meteorologin työtä. Kyllä tuo hänelle siis on taatusti suuri muutos.

    • Anonyymi

      Olikohan viisas teko ?

    • Anonyymi

      Tuokin on suomen täysin turhin julkkis joka on esillä vain parisuhteensa takia ja se kuka sitä nussii. Kovaa kehua , että "mulla on uusi mies ja kivaa on" Sata varmaan ne eroo ensi vuonna.

    • Anonyymi

      Halleluja! Vältän puol seiskaa ku ruttoa. Ihanaa ettei olexfnää sääkartoillakaan irvitelemässä mielipuolisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      183
      1969
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1362
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      972
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      919
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      711
    Aihe