mulla on iki ihana poika frendi ja mä rakastan sitä.. sekä petän.. eikä se itte tiiä siitä mitään ainakaan vielä! mulla alkaa jo pikku hiljaa tuntuu että se alkaa olla mulle pakkomielteelle (siis se pettäminen) se tuntuu jotenki niin jännältä ku ei tiiä jääkö rakkaallensa kiinni vaiko eikö.. mä oon ollu mun ja mun rakkaani ollessa yhessä niin sinä aikana ainaki 7 tyypin kans! 2 on vakkareita.. se ei vaivaa mua ollenkaa! onneksi mä ja rakkaani ollaan vasta muuttamassa yhteen n.5kk päästä mä en oikeen tiiä mitä mä sitte teen kun pystyy vähemmän "seikkailemaan" kai se pitä jättää aina siks aikaa että se lähtee jonnekki! mutta jos mun rakas pettäis mua niin mä kyllä jättäsin sen heti! kun ei sillä oo oikeutta tehä niin! ei sillä että mulla ois niin erityisemmin mutta kuitenkin! olis väärin tehä niin mulle!
by:"uskollisin"
by:"uskollisin"
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olet tyhmä.
Mä en oikein pysty tohon muuta sanomaan, kuin että kyllä se paha valitettavasti tulee aina itselle takaisin mitä on tehny toiselle... Eli kyllä varmasti tulet vielä jäämään kiinni, ja se on kyl mun mielestä sulle ihan oikein. Tollasii ihmisii jotka ajattelee noin on oikeestikin niin paljon... EI siinä mitään että te petätte itteenne, yritätte kohentaa jotenki olematonta itsetuntoanne tai jotain, mutta se että sä siinä samalla loukkaat ihan helvetisti myös ihmistä joka todella välittäis susta... Toivottavasti jäät mahdollisimman pian kiinni, että se poikaparka pääsee susta eroon ja voi ettii iteleen jonkun kunnollisen tytön joka vaikka oikeesti välittäiski siitä jotain.
Toi on järkyttävää... Ite oon täysiikäisyyden rajoissa, kumppaneita ja suhteita ehtinyt kertyä vuosien varrella.. Ite oon kerran pettäny, tunnustanu.. Mut lopetin itse sen suhteen, Mä (moni muukin) en voi elää valheessa... Mut, oon huomannu, et naiset (EI KAIKKI, en halua yleistää.. Mutta LIIAN moni..) aattelee noin.. Ainakin enemmän kuin miehet.. Ite oon tähän törmänny useasti, naisella oikeus tehdä mitä haluaa, miehellä ei, ei edes olla mustasukkainen.. Kummallista..
Hitto et tollaset ihmiset oksettaa. Et kai väitä olevasi tosissaan, kai ton on pakko olla joku vitsi...
voin halveksia tuollaisia ihmisiä. Sanot rakastavasi poikaystävääsi, mutta silti petät häntä mielin määrin. Jos kerta pettäminen ja uusien suhteiden hakeminen tuottaa sinulle mielihyvää ja on pakkomielteesi, eikö olisi helpompaa olla sinkku ja kasvattaa miesten lukumäärää..? et esim. tuottaisi poikaystävällesi tuskaa, koska tulet jäämään kiinni yhtä varmasti kuin yö seuraa päivää. Toivottavasti sinua petettäisiin tulevaisuudessa että tietäisit millainen kärsimys petetyksi tuleminen on.