... mutta pahuutta ei saa päästää käyttämään sitä hyväkseen. Vai miten se Presidentin uudenvuodenpuhe nyt tältä osin menikään?
Oli aika hyvin kuvattu Suomen hyvää yhteiskuntaa, mutta samalla muistutettu että ei se itsestäänselvyys ole jatkossakaan..
Oli aika hyvin kuvattu Suomen hyvää yhteiskuntaa, mutta samalla muistutettu että ei se itsestäänselvyys ole jatkossakaan..
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niinistön toiseksi viimeisin uuden vuoden puhe:
https://yle.fi/a/74-20010979
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17689055B
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Petollisinta on omista riveistä nouseva pahuus, joka kylvää myrkkyä yhteiskuntaan.
Punavihreät taisivat tuntea kalikan kolahtavan.
Niin kuka hajaannusta yrittää saada aikaan meillä ja Euroopassa. Kyllä se tiedetään keitä pyhä Putin on rahoittanut vihanlietsontaan ja anarkiaa. Äärioikeisto.
Suvaitsevaisuushan kuuluu meidän kokoomustalisten sivistysporvareiden perusarvoihin, etkö edes sitä tiedä?
Samoin se että yhteiskunnan rakenteisiin turvallisuuteen liittyen täytyy huolehtia. Ei pidä suvaita haittaisänmaallisten yllyttämistä yhteiskuntanrauhan rikkomiseen ja suvaitsevaisuuden vastaista toimintaa ja lietsontaa.
Luovuin jo vuosia sitten kokoomuksesta, kun tajusin puolueen olevan sinisilmäisten ja hyväuskoisten hölmöjen puolue.
Älä ympäri päästä perhanaa.🔥
Näinhän se juuri on kuin Niikistö sanoi. Salella on vaan yksi ongelma: Hän ei osaa sanoa asioita kyllin selkeästi, että viesti avautuisi. Ei tuollainen maalaileva puhetyyli löydä kuulijaansa eikä varsinkaan jos siihen väliin tulee yksikin tulkki niin se viesti menee aivan harakoille.
Tottakai se on!
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/01/image-1.png
Avoin ja suvaitsevainen maa joka harjoittaa kulttuurista yhteistyötä Ethiopian kaltaisten Afrikan-vessanpyttyjen kanssa.
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/01/image-2.png
Esim kansainvälistä lapsikauppaa!
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/01/image-3.png
Ja mitä taas tuohon Saleen tulee no...on siinä komea mies...en muuta sano ;=))
https://jaakkokalevi.files.wordpress.com/2023/01/image-4.png
Jos rehellisesti ajatellaan, niin suvaitsevaisuus on saanut paljon pahaa aikaan. Sellaisten kehityskulkujen kautta, joita ei ole pystytty perustelemaan millään muulla kuin suvaitsevaisuudella.
Suvaitsevaisuus on ympäripyöreä ilmaus joka tarkoittaa käytännössä kritiikittömyyttä ja laiskuutta.
"Suomi on avoin ja suvaitsevainen maa" kaikille muille paitsi sen alkuperäiskansalle. Enkä nyt tarkoita saamelaisia.
Voitko kuvailla että miten koet sen että sinua ei suvaita?
Ellet voi tai osaa, niin oletan että toimit vain tuota Niinistön sanomaa vastaan, eli pyrit rikkomaan yhteiskunnan yksitumaisuutta ongelmien torjumisessa.