Nyt täytyy kehua Apottia, Maisaa ja Huslabia!

Anonyymi-ap

Kävin aamulla Huslabissa antamassa verinäytteen. Siitä piti tutkia toistakymmentä eri asiaa, perusverenkuvan lisäksi maksa-, munuais- ja sokeriarvoja.

Tunnin päästä tulokset olivat valmiit, ja sain sekä sähköpostiin että tekstarina herätteen Maisaan. Siellä tulokset olivat, ja kerrottu selkeästi ovatko ne viitearvojen sisällä.

Eli mukava laboratoriohoitaja kiikutti näytteet heti eteenpäin, joku automaatti tutki ne, ja saman tien tulokset lähtivät Huslabista Apottiin lääkärille ja Maisaan potilaalle.

Jos tämä ei ole hyvää palvelua, niin mikä sitten!

4

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kehuisin vielä miellyttävää ja tehokasta laboratoriohoitajaa. Nätti mustaihoinen tyttö, puhui erinomaista suomea. Onneksi meillä on täällä pääkaupunkiseudulla näitä maahanmuuttajataustaisia nuoria!

    • Anonyymi

      Terveyskeskuslääkäriltä tuli vastaus klo 11. Todella nopeaa! Sähköinen asiointi pelaa!

    • Anonyymi

      Tulokset tulevat tosi nopeasti, tunnin parin jälkeen käynnistä.
      Joissain kokeissa voi kestää kauemmin, riippuu kokeesta.
      Riippuu myös laboratoriosta. Jos laboratorio on esim. sairaalan yhteydessä, siellä on omat tutkimuslabrat, kun taas sivummalla olevista laboratorioista kuljetetaan näytteet muualle tutkittaviksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      27
      5434
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      33
      3603
    3. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3512
    4. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      26
      3397
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      124
      2996
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      32
      2727
    7. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      21
      2409
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      120
      2380
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2205
    10. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      41
      2142
    Aihe