Kannattaa lukea Sanna Ukkola kolumni Costaricasta

Siis maailman oikeasti onnellisimmasta maasta ....
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tarkoitat Costa Ricaa ?!

Äänestä

Onko se työnnetty takaisin mereen?

Äänestä

Onko sielläkin persuja.. onko teukka hondurasist matkustanut Vista ritsaan ryyppäämään ukon kanssa.

Äänestä
  • Siellä näköjään omaiset hoitaa vanhuksensa hyvin . Ja nauttivat runsaasta seksistäkin . Ei kumpaakaan suomessa tapahdu ? Ja elävät kaikki noin satavuotiaiksi . Taitaa olla onnellisempi kansa kuin tämä pohjoisen köyhälä ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis maailman oikeasti onnellisimmasta maasta ....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu