Pitkästä aikaa selasin Marimekon sivuja, kun pitäisi löytää jotakin uutta siistiä, puolijuhlavaa, tyyliin smart casual.
Kävin läpi kaikki alennusmyynnistä uutuuksiin. Ei mitään, minkä kelpuuttaisi juhlaan. Mekkojen jotakin puuvillapopliinia ja mallit tyyliin navettatakki. Paitamekko ei ole juhlava, paitsi jos on silkkiä. Enkä osta talveen hihatonta.
Jokunen vuosi sitten törmäsin myymälässä ihanaan silkkiseen unikkokuvioituun kesämekkoon, joka alennettunakin maksoi aika paljon. Harmittaa vieläkin kun en sitä ostanut, kun oli täysin ajaton malli ja väritys.
Ilmeisesti on lopetettu kokonaan kaikki vähänkään juhlavampi paremmista materiaaleista.
Missä on Marimekon juhla?
Anonyymi-ap
2
294
Vastaukset
- Anonyymi
Jos etsit juhlavaatteita ja haluat jotain erikoisempaa, niin käy katsomassa https://nadabellam.com/ . Uusi suomalainen muotisuunnittelija, joka tekee suomalaisen kuosisuunnittelijan kanssa vaatteita, jotka on myös valmistettu Suomessa. Jos valikoimasta ei löydy haluamaasi, niin ymmärtääkseni tekee myös mittatilaustöitä about samoilla hinnoilla kuin Marimekon massatuotanto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902697- 2011034
- 66887
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti148839- 59702
- 53657
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55515
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504