Mulla ei ole tiettyä yhtä tyyliä

Anonyymi-ap

Eli siis usein kuulee että monella ihmisillä on joku tietty yksi selkeä tyyli jolla esim osoittaa mieltänsä, mutta on myös ihmisiä(ei ehkä erityisen paljon sellaisia ihmisiä) jotka käyttää paljon erilaisia vaatteita. Mulla on vaatteiden lisäksi sama moniulotteinen tyyli myös musan kuuntelussa ja vähän kaikessa. Lisäksi luonteeni on moniulotteinen. Kriittisimmät mielipiteet minua kohtaan ovat usein niitä joissa joku sanoo minua sekavaksi johtuen siitä kun esim kuuntelen kaikkea musaa ja kun pukeudun monin eri tavoin. Itse ihmettelen kovasti tuollaisia näkökantoja, joskin hyväksyn jokaisen näkökannan toki. Mutta hieman kummastuttaa. Useimmiten eniten haukkuja saa ne ihmiset, joilla ei ole selkeää yhtä tyyliä.

3

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älähän nyt tuommoisista asioista välitä! Joko etsit itsellesi esimerkiksi mukavan tyyliset vaatteet joista tykkäät, tai sitten olet ihan juuri tuollainen oma itsesi. Älä ota muiden mielipiteistä kantaa. Jokaisella on just se oma juttu, oma elämä, oma itsensä.

      • Anonyymi

        Ainiin, ja miksi sinulla pitäisi olla just joku tietty yksi tyyli eri asioissa? Kuules, minullakin on hieman vaihteleva musiikki maku niin ihan kuuntelen just sitä mistä vaan tykkään. Ei tarvitse olla sitä yhtä tiettyä tyyliä. Eiks oo just parempi et on monipuolinen? Sopeutuu erilaisten ihmisten kanssa paremmin!

        Uskalla olla oma itsesi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      59
      5212
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2216
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      112
      2178
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      119
      1887
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1829
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1750
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1184
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      255
      1129
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      48
      1031
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      961
    Aihe