Veroparatiisi-vartiointiliikkeet verotukseen ja yhteiskuntavastuuseen

Anonyymi-ap

Pörssirikollismafioitten johtama Suomi, on luisutettu Venäjääkin korruptoituneemmaksi, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄKSI, jossa ihmisoikeuksiakin ehdotetaan jo rahalla ostettaviksi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17697987/ek-yle-pilkkaa-vartijoiden-murhaamaa-nuorta-naista#comment-118456968

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17698000/murha-ei-ole-quotelvytysquot-eika-siita-ilmoittaneet-ole-vastuullisia

https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000009313168.html

Korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, jotka murhaavat eläkeläisväestöämme, köyhyyteen oikeusturvattomaksi, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjiksi pakottamalla, lopettakoot välittömästi tekopyhän ja kaksinaamaisen "järkytyksen" esittämisen, kun ette edes tiedä, mitä järkytys tarkoittaa.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/vartijat-kavivat-kiinni-kauppakeskuksessa-riehuneeseen-henkiloon-espoossa-han-huusi-selkeasti-ettei-saa-happea-kuoli-elvytyksesta-huolimatta/8607676

Aina pitää tehdä ilmoitus, kun heikompien päälle käydään, univormujen takaa, tai ilman. Se on kansalaisvelvollisuus puolustaa jokaisen Suomen kansalaisen ihmisoikeuksia.

6

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kataisen ja Sipilän hallitukset suosivat näitä maahantulija yrityksiä,. Myös terveydenhuollossa.. ja Persut kannusti myös..!!!!!

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        💋 ­­­N­­­y­m­­f­o­m­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17698044F

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Kauppakamari-niminen veroparatiisi-pörssirikollismafioitten yhdistys uutisoi, jo muutama vuosi sitten, että PetosKokPersRkpKeSdpVihrjne:n tavoite, on rasismikortilla tuoda mahdollisimman iso maahanmuutto, ulkomaista halpatyövoimaa veroparatiisiyrityksille, yritys-maatalous-kulttuuri-korona-sähkö-ym muhkutukien, siirtelemiseksi pörssirikollismafioille verokeitaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14453980/porvarihallituksen-jaatavaa-kyytia

    • Anonyymi

      Yksi tapettu, videolla näkyvät vartijat ovat vapaalla. Mikä muu työasu oikeuttaa tekemään henkirikoksen. Viisi vartijaa pärjäsi yhdelle naiselle vaativan koulutuksensa ansiosta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Murhaajat vastaavat oikeudessa vapaalta ja saavat pienen sakon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      120
      3421
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      34
      2816
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      92
      2652
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      104
      1720
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      74
      1528
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      19
      1244
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1177
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      376
      1124
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      12
      977
    10. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      64
      967
    Aihe