Paaliromujobbarin paniikki

Anonyymi-ap

Pihanperän verkkoaitauksessa jalasmökissä maksalaatikkoa mikrossa lämmittävä paaliromujobbari on hätää kärsimässä. Asiakkaat ovat kadonneet, koska rahat on loppu. Pahaa oloaan hän purkaa haukkumalla omia asiakkaitaan nettipalstoilla ja esittämällä välillä kalliitten autojen myyjää joka asioikin vain paremman väen kanssa.

Oikeasti ryhdikäs yrittäjä ei hauku omia asiakkaitaan, kirjoittele nettiin ja suhtautuu vastoinkäymisiin hieman kulmakarvoja kohottaen. Metelöintiä hän ei aloita vaan jatkaa työtään ja yhteistyötä asiakkaittensa kanssa pitkien asiakkuussuhteiden luomiseksi.

11

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kiitos herra isoherra taas tästäkin vähästä

    • Anonyymi

      Onko sulla rahat loppu voi voi pysy kaukana liikkeestäni P aukinen narisia. Mulla ei ole rahat loppu vaan ihan ok tilanne älä huoli. T Lähi kauppiaasi.

      • Anonyymi

        Yhdyssanat ja välimerkit puuttuvat. Tämä on selvä merkki siitä, ettet ole koulutettu vaan häkkiapina.


    • Anonyymi

      Mihin se suomalaisten rahat on yhtä äkkiä loppuneet.
      Kun pankeissa makaa rahaa paljon ja ihmiset on vuodesta 1995 alkaen vain vaurastuneet.
      Rahaa on ja paljon, mutta hiukan osto kyllästymistä kun on jo kaikkea.

    • Anonyymi

      Häkkijobbarille asiakkat ovat kertakäyttötuotteita.

      • Anonyymi

        Sehän riittää kun yhden myy ja toivottaa hyvää matkaa harva kahdella ajaa samaan aikaan he he heeeeee 1 pommi per asiakas ei liikaa tulevat pian toistenkin.


    • Anonyymi

      Delta autossa myydään Euroopan kautta ruotsiin väärennettyjä pommikoneita

    • Anonyymi

      Mihin tämä edellinen liittyy?!
      Pommikoneitako Ruotsiin?
      Tämä on kyllä autopalsta!
      Lisäksi esityksessä on muitakin puutteita.
      Ruotsi kirjoitetaan isolla alkukirjaimella ja kaupankäyntiä Ruotsin kanssa kutsutaan kyllä sisäkaupaksi, eikä vienniksi.
      Miksi muuten pommikoneet pitäisi johonkin Eurooppaan ensin viedä?

    • Anonyymi

      Onko paaliromu-ukko palannut kehiin?

    • Anonyymi

      Voi kun olisikin vielä jalasmökki ja aidattu alue,
      se oli aikaa se,
      nykyään tässä lasipalatsissa ei ole enään samaa kiimaa, kaikki on liian hyvin.

      • Anonyymi

        Sama itsellä. Oli kiva myydä huoltamon takana nuhjusesta asuntovaunusta kovalla katteella autoja. Nykyään tää lasipalatsissa myyminen ei tunnu samalle vaikka kauppa käy tässäkin. Sekin että nykyään on niin paljon kaikkea että en edes muista mitä on . Asuntoja mökkejä veneitä tontteja ym ja kaikki omia ja maksettu teidän pölkkyjen tuomilla rahoilla kiitos teidän. Nyt otetaan rennosti ja antaa uusien kauppiaitten sinnitellä . Voimia jaksakaa näitä pölkkyjä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe