Benjaminin ääni

Anonyymi-ap

Pelkkää huokailua ja karsea biisi. Ketkä nämä valitsee, paljon varmaan hyviä esiintyjiä ja biisejä jäänyt rannalle. Yleisön pitäisi äänestää finalistit niin ei tällaiset kuiskaukset pääsisi ollenkaan kisoihin.

23

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan onneton kappale.
      Surkea.
      "muovaa totuttuja sukupuolirooleja" eli sopinee homobileisiin mutta ei Euroviisuihin.

    • Anonyymi

      Surkea Homo piisi ja aikamoista vinguntaa Robininkin piisi Keira ihan ylivoimainen

      • Anonyymi

        Aikamoista äänenkäsittelyä Keiralla eikä mutenkaan hyvä. Haluaisinpa kuulla esittävän kun laitetaan sähköt poikki :)


      • Anonyymi

        Homoille tehty biisi ei uppoa kansaan


      • Anonyymi

        Olet samaa mieltä kuin minä! Hyvä juttu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista äänenkäsittelyä Keiralla eikä mutenkaan hyvä. Haluaisinpa kuulla esittävän kun laitetaan sähköt poikki :)

        Tässä puhuttiin Benjaminista ei Keirasta.


    • Anonyymi

      Robinilla täyyy olla voice tunig tai sitten hänet on kastroitu

      • Anonyymi

        Sinun täytyy olla syntymätyhmä tai sitten olet ryypännyt aivosi pilalle. Koulutkin jäänyt näköjään käymättä.


    • Anonyymi

      Niin se ääni! Onko nyt varnaa että tämä Benjamin on miespuolinen. Ääni ei sitä ainakaan kerro.

      • Anonyymi

        Benjamista on tullut suhteessa naispuolinen siks kimittää


    • Anonyymi

      Laulajat huononevat jatkuvasti ja jotkut pitävät huokailua aivan hyväksyttävänä.

    • Anonyymi

      Ei hyvä. Karsee kappale.

    • Anonyymi

      Suomen eroviisuhistorian huonoin kappale voittaja

    • Anonyymi

      Niin samaa mieltä aloittajan kanssa!

    • Jos Benjamin Peltola on huono laulaja, niin ette oo kuullu Mott the hooplen ja Bad Companyn kitaristin Mick Ralphsin lauluääntä. Hänen rinnallaan jopa Sepi Kumpulainen ja Matti Nykänen ovat loistavia laulajia =D Jos joskus ihmettelin, miten Sepin ja Matin laulaminen yleensä pääsi läpi levylle, mutta en ihmettele enää niin paljon sen jälkeen, kun olen kuullut Mickin laulamista. Tykkään Mickistä kitaristina. Parhaimmillaan nautittavan kuuloista kitarointia ja loistotyötä, mutta laulajaksi hänestä ei ole. Silti on joskus laulaa luikauttanutkin (eniten soololevyillään). No, aina ei voi mennä putkeen.

      Tässä Mick lualaa Mott the hooplen aikoihin. Kappale on "Ready for love", jonka hän teki Mottissa ollessaan ja uusintaversion lauloi Paul Rodgers Bad Companyssa, kun Mick oli siirtynyt kitaroimaan sinne.

      https://www.youtube.com/watch?v=yFgux5mtbmg

    • Itse en oikein pysty kuuntelemaan Mick Ralphsin laulamista. Kitarointia kyllä mielelläni kuuntelen. Jotkut laulaa varmaan suihkussa ja karaokessakin paremmin.

    • Tosin annan kyllä Mickille pisteet siitä, että on kehdannut laulaa omalla lauluäänellään. Sen puolesta kova ukko.

    • Nyt täytyy tunnustaa kuitenkin, että kun katsoin tuon Benjaminin UMK esityksen Tubesta, niin ei osunut ja uponnut. Lauluäänikään ei maailman paras (ehkä ei laulu sopinut hänen äänelleen?) eikä lyriikatkaan oikein vakuuttaneet. Kuitenkin, jos verrataan tuohon edellä mainittuun Mick Ralphsiin, niin kyllä hän edelleen hakkaa Benjaminin lauluäänellään tai sen puuttumisella , vaikka ei Benjaminkaan mikään Pavarotti ole tai ei ainakaan UMK-esityksessään.

    • Tykkäsin kuitenkin Benjaminista tv-ohjelmassa "Ketonen ja Gustafsberg", jossa joukko julkimoita oli armeijaolosuhteissa useita päiviä ja kilpailivat keskenään erilaisissa tehtävissä. Benjamin voitti kisan.

      • Anonyymi

        Oli siis järjestetty kuten tanssikilpailunkin voitto.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oli siis järjestetty kuten tanssikilpailunkin voitto.

        Ei kai ollut järjestetty. Miksi olisi ollut?


    • Anonyymi

      Ilman auto tunea kuin karitsa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      251
      5651
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      137
      5155
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      28
      4918
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      128
      2183
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      405
      1867
    6. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      54
      1784
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      18
      1722
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      95
      1715
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      96
      1454
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      397
      1389
    Aihe