Benjaminin ääni

Anonyymi-ap

Pelkkää huokailua ja karsea biisi. Ketkä nämä valitsee, paljon varmaan hyviä esiintyjiä ja biisejä jäänyt rannalle. Yleisön pitäisi äänestää finalistit niin ei tällaiset kuiskaukset pääsisi ollenkaan kisoihin.

23

1072

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan onneton kappale.
      Surkea.
      "muovaa totuttuja sukupuolirooleja" eli sopinee homobileisiin mutta ei Euroviisuihin.

    • Anonyymi

      Surkea Homo piisi ja aikamoista vinguntaa Robininkin piisi Keira ihan ylivoimainen

      • Anonyymi

        Aikamoista äänenkäsittelyä Keiralla eikä mutenkaan hyvä. Haluaisinpa kuulla esittävän kun laitetaan sähköt poikki :)


      • Anonyymi

        Homoille tehty biisi ei uppoa kansaan


      • Anonyymi

        Olet samaa mieltä kuin minä! Hyvä juttu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aikamoista äänenkäsittelyä Keiralla eikä mutenkaan hyvä. Haluaisinpa kuulla esittävän kun laitetaan sähköt poikki :)

        Tässä puhuttiin Benjaminista ei Keirasta.


    • Anonyymi

      Robinilla täyyy olla voice tunig tai sitten hänet on kastroitu

      • Anonyymi

        Sinun täytyy olla syntymätyhmä tai sitten olet ryypännyt aivosi pilalle. Koulutkin jäänyt näköjään käymättä.


    • Anonyymi

      Niin se ääni! Onko nyt varnaa että tämä Benjamin on miespuolinen. Ääni ei sitä ainakaan kerro.

      • Anonyymi

        Benjamista on tullut suhteessa naispuolinen siks kimittää


    • Anonyymi

      Laulajat huononevat jatkuvasti ja jotkut pitävät huokailua aivan hyväksyttävänä.

    • Anonyymi

      Ei hyvä. Karsee kappale.

    • Anonyymi

      Suomen eroviisuhistorian huonoin kappale voittaja

    • Anonyymi

      Niin samaa mieltä aloittajan kanssa!

    • Jos Benjamin Peltola on huono laulaja, niin ette oo kuullu Mott the hooplen ja Bad Companyn kitaristin Mick Ralphsin lauluääntä. Hänen rinnallaan jopa Sepi Kumpulainen ja Matti Nykänen ovat loistavia laulajia =D Jos joskus ihmettelin, miten Sepin ja Matin laulaminen yleensä pääsi läpi levylle, mutta en ihmettele enää niin paljon sen jälkeen, kun olen kuullut Mickin laulamista. Tykkään Mickistä kitaristina. Parhaimmillaan nautittavan kuuloista kitarointia ja loistotyötä, mutta laulajaksi hänestä ei ole. Silti on joskus laulaa luikauttanutkin (eniten soololevyillään). No, aina ei voi mennä putkeen.

      Tässä Mick lualaa Mott the hooplen aikoihin. Kappale on "Ready for love", jonka hän teki Mottissa ollessaan ja uusintaversion lauloi Paul Rodgers Bad Companyssa, kun Mick oli siirtynyt kitaroimaan sinne.

      https://www.youtube.com/watch?v=yFgux5mtbmg

    • Itse en oikein pysty kuuntelemaan Mick Ralphsin laulamista. Kitarointia kyllä mielelläni kuuntelen. Jotkut laulaa varmaan suihkussa ja karaokessakin paremmin.

    • Tosin annan kyllä Mickille pisteet siitä, että on kehdannut laulaa omalla lauluäänellään. Sen puolesta kova ukko.

    • Nyt täytyy tunnustaa kuitenkin, että kun katsoin tuon Benjaminin UMK esityksen Tubesta, niin ei osunut ja uponnut. Lauluäänikään ei maailman paras (ehkä ei laulu sopinut hänen äänelleen?) eikä lyriikatkaan oikein vakuuttaneet. Kuitenkin, jos verrataan tuohon edellä mainittuun Mick Ralphsiin, niin kyllä hän edelleen hakkaa Benjaminin lauluäänellään tai sen puuttumisella , vaikka ei Benjaminkaan mikään Pavarotti ole tai ei ainakaan UMK-esityksessään.

    • Tykkäsin kuitenkin Benjaminista tv-ohjelmassa "Ketonen ja Gustafsberg", jossa joukko julkimoita oli armeijaolosuhteissa useita päiviä ja kilpailivat keskenään erilaisissa tehtävissä. Benjamin voitti kisan.

      • Anonyymi

        Oli siis järjestetty kuten tanssikilpailunkin voitto.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oli siis järjestetty kuten tanssikilpailunkin voitto.

        Ei kai ollut järjestetty. Miksi olisi ollut?


    • Anonyymi

      Ilman auto tunea kuin karitsa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      940
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      818
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      769
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      634
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      35
      583
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe