Eli mitäs aiot leipoa tänään päiväkahvia varten eli jos olet varattu niin mitä miehesi sais ja sinkkunaisille sama mitä jos sinulla olis oma mies niin mitä hän sais
Nainen aioitko leipoa tänään
Anonyymi-ap
3068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Mies, aiotko vaihtaa tänään renkaita vsihdatko eturenkaat vaihdatko takarenkaat eli miten päin vaihdat vaihdatko ne oikeinpäin pyöriviksi eli kaikki renkaat pyörivät erisuuntiin eli jos olet ammattilainen käytätkö tunkkia vai vain pulttiavainta eli miten on mies niin mitä nainen sais
Tuon huoltamon jälkeen sakot 🤣
😂😂😂😂😂 😂😂😂😂tää oli paras😁
Sinunlainen mies ei saa kuin turpaansa.
😂😂😂😂
Välis, miltä tuntuu olla syntynyt ilman aivoja?
😂😂😂😂😂😂!!!!!ai ...sattuu
Leivonnaisia päivittäin.
Matti
😂😂😂
Sämpylöitä aion leipoa tänään, mutta en kahville vaan ensi viikolle aamupalaksi. Toivottavasti mies tykkää. 😍
🦄
Eikö ne ole sitten jo vähän liian vanhoja jo kyl tuorre on parempaa no katsokaa ettei sitten homeeseen vedä
Sivusta totean, että olen aiemminkin huomannut mm. pakastimen olevan sinulle Välis täysin tuntematon laite.
Pakastimesta tarttuu pakastimen maku.
Muutaman päivän säilyvät hyvin jääkaapissa ja muuttuvat rapeiksi aamuisin leivänpaahtimessa. Juusto pehmenee siihen päälle. Siihen on mukava upottaa unenpöpperöiset hampaat ja siemailla kahvia päälle. 😊
Osan voi pakastaa ja laittaa sitten sieltä paahtumaan. 😛
🦄
Sulata ja pese se pakastin välillä tai mene ja osta kunnollinen. Puhtaasta ja kunnollisesta pakastimesta ei tartu mitään makuja.
Tarttuu, koska leivonnainen on pakastunut ja jäinen, ei siis enää mikään tuore vaan jo ikääntynyt, tuoreustakuu pettänyt. Koppura. On silmän lumetta leipoa kaksi viikkoa aiemmin. Ei kenellekään vieraalle syötetä noin vanhaa.
Sokeriset leivonnaiset menevät huonoksi pakastimessa, koska sokeri liukenee sulaessa/sulatettaessa.
Koska leivässä ei ole lyhytketjuista sokeria (vaan hiilihydraattia), se ei liukene sulaessa/sulatettaessa.
Leipä on pakastamisen jälkeen melkein kuin tuoretta.
🦄
Paino sanalla ”melkein”.
Leivonnaisistasi tarttuu home! Pakastimeen ja vieraisiin!
Jokapäiväinen leipominen on kotiäitejä varten. Mieheni arvostaa sitä, että käyn töissä. 😊
Pakastettu ja paahdettu leipä on meidän ajankäytöllämme aivan kelpo ratkaisu.
🦄
😂😂😂😂😂
En aio leipoa tänään yhtään mitään. En aio kokatakaan yhtään mitään.
unipuku eli pyjama joku päällä hikizen työpäi än jäkeen... unipuku
Hautajaisissa voisi olla sitenh joku hitman-paita valkoinen ja musta puku törkeän punainen somio
En aio. Kysyn jos mies leipoisi, minä lähden parturiin.
En aio leipoa mitään. Kaupasta olen ostanut hyvät leivonnaiset ja leivät.
Sähkö on kallista, sitä pitää säästää.
Kaupoissa on aivan kotonaleivotun veroisia tuotteita ja hyvällä omallatunnolla niitä voi ostaa.
Tuo on yksi vaihtoehto ja ihan hyvä vaihtoehto onkin
Niin ikävälle kuin se tuntuukin. Aattelin sutasta viimiset joulun torttu taikinat pakkasesta uuniin ja kahvin kanssa.
Hmmm hyvää joulutorttui nams hyvii tekis mieli tulla kylään
Kenenä nyt luulette esiintyvän?
Mene äitisi keittiöön syömään pullakahvetta.
Mikä teitä ätmejä oikein vaivaa, ettekö ole saaneet ätintittiä tarpeeksi ja siksi itkette äitin perään. Vai että päiväkahvia tuollaiselle persulle pitäisi valmistaa. Tee itte kahvis taikka palaa äityliinisi hameenhelmoihin itkua tuhruttamaan. Voi voi kun eivät naiset ymmärrä meitä ätmeja edes sen vertaan jotta sexikahveille pääsisi.