Aaamupala voi olla aivan mikä tahansa mitä tykkää syödä.Itselläni se on aina täytekakkukahvit ja fasupalat kuten AINA ennenkin.(en syö mitään puuroja ja vellejä). Jälkiruuaksi lidlin hedelmätoffeeta pussitettuna mutta vain 5:desti päivässä ettei mene herkutteluksi.Kun syö nopeasti ei sokeri eikä kolesrooli ehdi imeytyä ja pelkästään laihtuu.Talviaikaan mononlämmittimet ja pihtimittaus ylhäältä ja alhaalta.Kesäaikaan merkataan alekkain vihkoon oikealle puolelle mitä on syönyt ja vasemmalle mitä ei ole syönyt.Tämä on AINUT toimiva laihdutus.
Aamupala on tärkein laihdutuksessa
10
135
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä oli taas selvästi Pilailijan huolellisesti tekemä parodia. Hänellä ei ole omia kykyjä vastaavaa työtä eikä parisuhdetta.
- Anonyymi
Tuo on se palstan häirikkö.ihmettelinkin mihin se on kadonnut.Ei se mihinkään ole kadonnut,se vain vaanii täällä ja kommentoi sitten jotain oikein ilkeää.
- Anonyymi
"Tämä oli taas selvästi Pilailijan huolellisesti tekemä parodia. Hänellä ei ole omia kykyjä vastaavaa työtä eikä parisuhdetta."
Oli tuo sitten pilailija tai ei, niin tämä on kuitenkin laihdutuspalsta eikä "arvioin keittiöpsykologin kyvyin kanssakeskustelijoiden mielentilaa".
Olet jauhanut tuota "ei kykyjä vastaavaa työtä" jo useamman vuoden tällä palstalla, miten olisi jos keskittyisit palstan aiheeseen tai jos ei hermo kestä, niin keksisit itsellesi sitä kykyjäsi vastaavaa työtä, tai vaikka etsit itsellesi sen parisuhteen ja poistut palstalta.
Minä olen laihduttanut tänä vuonna jo 1,5 kg, oliko "kykyjä vastaavaa työtä" tyypillä jo minkälainen painonpudotus tämän vuoden aikana? - Anonyymi
Sinä voisit kuitenkin tyytyä vain etsimään jostakin oikein suuresta kaupungista itsellesi tyttöystävän. Se helpottaa varmuudella surkeuttasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on se palstan häirikkö.ihmettelinkin mihin se on kadonnut.Ei se mihinkään ole kadonnut,se vain vaanii täällä ja kommentoi sitten jotain oikein ilkeää.
Sinä olet se aito pihtimittaukko, eikö niin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet se aito pihtimittaukko, eikö niin?
Eikun minä ole AINOA OIKEA joka tietää jotain laihdutuksesta.
- Anonyymi
ALOITTAJA ON TYHMÄ KUIN SAAPAS.
- Anonyymi
Koomista, kysyin tältä caps lock tyypiltä että paljonko olet laihtunut.
Se poistettiin, toisen haukkuminen saappaaksi onkin ihan ookoo
:D :D :D :D Anonyymi kirjoitti:
Koomista, kysyin tältä caps lock tyypiltä että paljonko olet laihtunut.
Se poistettiin, toisen haukkuminen saappaaksi onkin ihan ookoo
:D :D :D :DVäite on loukkaus vain jos se on valetta
- Anonyymi
Fasupalat on törkeän hyviä.Ei saa syödä liikaa.Minäkin syönnnyt PUOLET vähemmän eli 798 g päivässä.Saa herkutella VÄHÄN kuhan ei mene herkutteluksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sille jollekin, tunnistat kyllä
Etkö kuitenkin huomannut, kuinka välitän ja olen hyvä sinua kohtaan? Se, että olet itse kuin mikäkin omahyväinen, ainakin tässä leikissämme, miten sin3863371Tupoksen koulun oppilaan putoaminen - onnettomuus?
Kalevassa aamulla uutinen yläkoululaisen putoamisesta koulutiloissa Tupoksella. Rehtori ei avaa asian taustoja - miten tämä on voinut olla mahdollista873207Asbergerihmiset
Tuossa ehkä olen törmännyt livenä Asberger-ihmiseen ja kuullut nyt parilta naiselta, että millainen on mahdollinen asberger-oireyhtymää kärsivän ihmis3071534Kerrotaanko maailmalle oikeasti Venäjän ja Ukrainan sodan syistä
Vaikka kuinka yritän olla kartalla edes vähän niin silti on koko ajan pimenossa se syy, miksi Venäjä hyökkää Ukrainaan.. Ei tätä kerrota uutisissa. K4561374- 461044
- 81044
Jasminilla uuis kulta
personal trainer ja elämä hymyilee. https://www.seiska.fi/Kotimaa/Jasmin-Mantyla-ero-ja-uusi-rakas/1182613?undefined681008