Suomen kansan tästä kärsimyksestä? Pian nimittäin saattaa olla mahdollista, että naisten ja lasten kanssa samassa julkisessa pukuhuoneessa / suihkutilassa / saunassa oleskelee fyysisesti miespuolisia henkilöitä mikäli translakiuudistus menee läpi.
Vannoin sotilasvalani aikoinaan suomelle, en EU:lle, enkä natolle, enkä tälle pskahallitukselle eli se on moro sitten!
Vannoin sotilasvalani aikoinaan suomelle, en EU:lle, enkä natolle, enkä tälle pskahallitukselle eli se on moro sitten!
Vastaukset 83
Vanhimmat
Eipä kannata mennä uimahalliin enää koskaan.
Jos olet nainen tai lapsi, niin ei todellakaan kannata mennä uimahalliin. Tämä lakiuudistus saa pedofiilit liikkeelle.
Persut haluaisi Putinin tulevan ja perustavan putinipersulandiaa jotta persut voisivat puhdistaa Suomen EU sta ja kaikesta demokratiasta!! Sitten Persut olis Ensin eikä muita olisikaan!!
Valitettavasti Suomen kansa ei päästä puttee Suomeen!!
Diktaattori putinin aika mennyttä!! Slava Ukraina ja Suomi !!
Kyllä ne pedofiilit ja homot uimahalleissa ovat tähänkin asti käyneet.
Sitä paitsi sitä sukupuolenkorjausta pitää hakea, ja esittää selvitykset, että elää hakemassaan sukupuolessa. Kaikenlaiset karvanaamamunakkaat eivät tule hyväksytyiksi.
Vaikka en kannata yllä olevaa aloitusta niin en halua että putin tulee suomeen. Tuskin kukaan niin haluaa se on murhaaja ja paha mies.
Olen Ukraanalaisten puolella sillä maalla on hyvä presidentti ei ole hyljännyt kansaansa.
"Persut haluaisi Putinin tulevan ja..."
Sama sukupuolensa vaihtanut persufobiasta kärsivä demari häärää joka foorumilla.
Demokratiasta suomea ei voi puhdistaa kun demokratiaa ei nykyhallituksen jäljiltä ole,
on vain ns. näennäisdemokratiaa ja ilmastohumppaa joka syö kaikki veronmaksajien rahat.
Että pidä vaan hippi turpasi kiinni...vaalien jälkeen katsotaan mikä on tilanne
Monikos teistä vihervasemmistolaisista käpykaartilaisista on suomea puolustamassa kun venäjä hyökkää🤣Että tekö ette puttea tänne päästä? Päivän parhaimmat naurut saa teiltä venäjämielisiltä sivareilta jotka olisitte valmiit luovuttamaan suomen puolustuksenkin mielummin ukrainalle.🙄
Käsiase taskuun sillä niistä pääsee nopeammin si vaan sanoo et pitää itte hoitaa kun ei laki enään puollusta mikäs siinä katotaan mitä ne si sanoo kun oikeuden omiinkäsiin ottajat lisääntyy kun ei osata ajatella etukäteen
TRANSLAKI on toteutumassa eduskunnassa. Ihminen syntyy tyttönä tai poikana. Lisäksi on harvinaisempia kehityshäiriöitä. Nyt pitäisi ihmisen voida määrittää sukupuolensa sen mukaan, miten itse sukupuolensa kokee. Sukupuolta voisi myös vaihtaa useammankin kerran. - Tässä yhteydessä on syytä muistaa aivopesun mahdollisuus ja vaikutus. Ihminen saadaan uskomaan aivopesun keinoin mihin vain, esim. kommunismin ihanuuteen. Kaikki propaganda ja mainostaminen on aivopesua. Varsinkin lapset ovat vaikutteille alttiita. Sukupuoliset vähemmistöt haluavat lastenkin voivan vaihtaa sukupuoltaan. Tämä, jos mikään, on rikos ihmisyyttä vastaan.
Se on aivan toinen asia jos ihminen on syntynyt ilman sukupuolta.
Mitähän Sanna Marin tekisi, kun olisi uimahallin pukuhuoneessa saanut vaatteet pois päältä, ja parikymmentä 20-30-vuotista naiseksi itsensä ilmoittanutta ääri-islamistista miestä ei enää muista, että on ilmoittautunut naisiksi. Olisiko ryhmäseksi parinkymmenen miehen kanssa iso ilo?
Hetkeks vois ilmottaa ittesä naiseks ja käydä pokkaa pokaalit painonnostossa
Edellyttää horminihoitoja se.
Entä jos et vaan tirkistelisi toisia ja tekisit omat asiasi?
Kyllä sanna jaa p orpo pitäisi sulkea vankileirille
Ketään ei kiinnosta kun valutaan paikallemme putinin täräyttäessä soihdun palamaan🤣se on tuli ja leimaus
Onko joku nyt ihan oikeasti sitä mieltä, että on ok, jos mieheksi syntynyt kaikin puolin fyysisesti miespuolinen henkilö käyttää uimahallissa naisten pukuhuonetta, koska hän on ilmoittanut olevansa nainen? Tämä ei ole teoriaa… vaan hallituksemme ihan oikeasti ajaa läpi tätä paskaa.
Kyllä naiset siitä nostaa metakan jos kyseenalaisia tilanteita tulee. Äidit on sen verran kovan kaliiberin populaa kun kokevat ja näkevät asioita jotka haitallisia lapsille että onnea miehille jotka uskaltaa kokeilla
Miten? Jos se jo vaihdettiin lakiin? Ei paljon nostella metakkaa vaan sikaniska äo 80 vartijat tulee saattamaan äidit ulos.
Sopii yrittää
Hölynpölyä on sunkin viestisi.
Eduskunnan sivuilta.
"Henkilö voitaisiin vahvistaa kuuluvaksi toiseen sukupuoleen kuin mihin hänet on väestötietojärjestelmään merkitty, jos hän esittää selvityksen siitä, että hän pysyvästi kokee kuuluvansa vahvistettavaan sukupuoleen, on täysi-ikäinen ja on Suomen kansalainen tai hänellä on asuinpaikka Suomessa.
Sukupuolen vahvistamista koskevan hakemusmenettelyn tarkoituksena on varmistua siitä, että sukupuolen vahvistamista haetaan tietoon perustuen ja harkiten. "
Nyt keksin ne jotka ovat syntyneet mieheksi ja käyvät sukupuoli leikkauksessa. Heidän pitäisi siitä huolimatta mennä miesten puolelle.
Ompas hyvä idea jes. 😁
No, kansa herää vasta sitten kun moka on tehty ja laki on vahvistettu!
Tämä ei ole teoriaa… Tiedetään, mä olen itse hyökännyt vierasmaalaisten tirkistelijöiden kimppuun, uimahallin suihkuhuoneessa. Tulivat sinne virnistelemään kun meitä saunojia oli siellä pesulla. Nostin sellaisen metelin ja hyökkäsin heitä kohti, luikkivat ulos suihkuhuoneesta ja järjestyksenvalvoja/hengenpelastaja mikä lie tuli kassaneidin kanssa kysymään äänekkyyden syytä. Eihän he mitään selvää heti saaneet, kun monta naista kertoi omaa näkemystään.
Lopulta nämä tirkistelijät kun saatiin selville, saivat porttikiellon kyseiseen uimahalliin.
Kuulin jälkeenpäin ett joku heidän suomenkielen taitoinen avustajansa oli tehnyt kirjallisen valituksen. Miehet kuulemma olivat erehtyneet ovesta ja joutuneet naistensuihkutilaan, heitä oli vain huvittanut se erehdys ja olivat nauraneet sitä, aikeissa juuri poistua tilasta, kun joku raivokas nainen oli hyökännyt heitä kohti, pitäen kamalaa meteliä. Avan karmea kokemus heille ollut, kun erehdyksestä nostetaan ensin meteli ja sitten tulee vielä porttikielto kaiken epäedullisen huomion lisäksi.
Voi reppana parkoja! Mitä olis tapahtunut jos suihkussa olisi ollut vain yksi nuori nainen, eikä saunanpuolellakaan ketään... sopii miettiä!
Nyt jos tuollainen porukka saa idean muuttaa muka sukupuoltaan, ei tuostakaan tempauksesta koituisi edes porttikieltoa! Vaikka poliisikin kutsuttaisiin paikalle, asialle ei voisi tehdä mitään, eikä miesten tarvitsi edes väittää erehtyneensä ovesta... anteeksi, naisten ei tarvitsisi väittää esittää eksyneensä väärälle osastolle.
Tervemenoa vaan!
Jos tuonne uimahallin pesutiloihin nyt joku maskuliininen leidi putkahtaisi, niin siitä vaan mun puolestani, jos osaa käyttäytyä.
Ajatellaanpa, että joku feminiininen cis-nainen alkaisi siellä tuijottelemaan häiritsevästi toisten vartaloita. Saisi lähtöpassit.
Mä en millään jaksa uskoa, että kukaan vaihtaisi sukupuoltaan vain siksi, että pääsisi tirkistelemään uimahallin naisten pesutiloihin. Jos siellä häiriköintiä ilmenee, saavat porttikiellon ihan sukupuolesta riippumatta.
xLiner
Olet naiivi. Ei tarvi kuin lukea tän palstan ätmien viestejä niin tajuaa että millaisia ihmisiä on olemassa.
Yksikään palstan ätmeistä ei uskalla ihmisten ilmoille. Saati sitten itse alasti naisten eteen. Haloo.
xLiner
Lesbot pääsevät myös naisten puolelle. Ja biit. Kauhistuttaako?
xLiner
Ei ehkä pelkästään uimahallin pesutilojen takia, mutta samalla pääsisi myös kuntosalille, pukuhuoneisiin, vessoihin ja muuallekin. Kyllä pienemmästäkin jotkut vaihtaisivat sukupuoltaan, jos se on vain ilmoitusasia ja paperien pyörittelyä. Todennäköisestihän se jäisi yksittäistapauksiksi, mutta kannattaa kuitenkin muistaa, että maailma on täynnä todella outoa porukkaa. Jotkut kuitenkin tappavatkin ihmisiä halujensa takia.
En ole kyllä seurannut lakijuttua, joten tämä vaan ihan yleisesti.
Ei maailman kummallisuuksia voi millään laeilla poistaa.
Kaikki häiriköt ovat poistettavissa. Nyt ja kaikkien lakimuutosten jälkeenkin.
xLiner
Odotapa vaan kun joku naiseksi identifioituva mies menee musliminaisten sekaan eikä vartija poista. Sen jälkeen palaa autot kuten Ranskassa.
Ehdontahdoin kerjätään ongelmia.
Kyllä ja ei. Syrjimistä ei saa kuitenkaan harrastaa, joten tarpeeksi asiallisesti käyttäytyvälle häirikölle ei voi välttämättä tehdä mitään. Räikeän huonosti käyttäytyvät toki voi heittää ulos.
Huomaa että sinulla on vinksahtanut maailmankuva, sekä ihmisistä että sosiaalisista tilanteista.
Niin marginaaliryhmä jolle tulee mieleen ja toteuttaa aikeensa muuttaa sukupuoltaan tirkistelyn takia että ei käytännössä näy varmasti juuri mitenkään tuo lakimuutos. Ja alemman tason miehet eivät uskalla alasti naisten lähelle tulla, varsinkaan jos naisia on paljon jotka tuomitsevasti katsoo
Tuo voisi tapahtua yhtä suurella todennäköisyydellä ilman lakimuutostakin.
xLiner
Ehkä niin, mutta väli "ei kukaan" ja "jotkut yksittäiset" on todella iso. Vaikka kyseessä on marginaalinen ryhmä, niin vähättely on samalla tavalla ääripäätä, kuin maailmanlopun povaaminen.
haukotus ja haukotus
Tällä menolla Putin vaan tuhoaa maansa. Varmaan samalla sitten muutkin maat, jos ydinaseilla alkaa hädissään leikkimään.
Kahelit tekemässä päätöksiä!
Putin tulee ja Putin tappaa, jos sitä ymmärretään liikaa. Uhkailut ja pelot on Putinille ja Putin mielisille työkaluja, joilla pyrkivät omaa asemaansa parantamaan. Heidän sanomisissa ei olen järjen hiventä monestikaan, ehkä silloin vähän, kun yrittävät muita manipuloida ansaan, muka hyvällä uutisella. Heidän ajatusmaailma on aina kusettaa muita, josta itse pääsevät sitten hyötymään. Putin on arvaamaton ja ei luottamuksen arvoinen.
Ottako modea koville? Osuuko? Uppoaako?
Uimahalleihin voi laittaa oviin kyltit että suuntautimisesta huolimatta tänne pallit omistavat ja tänne pallittomat. Se ei ole syrjimistä.
Avaaja on kovin nolo. Tietysti vannoit sotilasvalan Suomelle ja Suomea tulet myös puolustamaan jos tarvetta ilmenee.
En oikein ymmärrä miten saat hallituksen tai edes jonkun lain liittymään asiaan? Hallitukset vaihtuu ja jopa lakeja muutetaan ja ainako tulet olemaan pettynyt kaikkeen uuteen? Maailma muuttuu ja siksi ihmisenkin on hyvää muuttua.
Ei sinun tarvitse transuksi alkaa tai edes tykätä asiasta, mutta tuskin kukaan on kiinnostunut sun kusemisesta tai suihkuttelusta jos käyt jossain yleisessä laitoksessa, vai pelkäätkö että pikku pippelisi alkaa jöpöttää jos joku hemaiseva trassu tulee samaan suihkuun?
Niin sairaaksi on touhu mennyt, että suomea en tule enää puolustamaan. En hyväksy sitä, että suomen lapset joutuvat tämän translain takia pedarien kynsiin ja ihan oikeastiko kuvittelet, että tätä lakia muutetaan? Suomi sai EU:lta nootin, että nykyinen translaki rikkoo ihmisoikeuksia ja nyt suomi on valmis muuttamaan translakia, että se perustuu mielipiteeseen: välillä voit olla nainen ja välillä taas mies.
Päässä viiraa ja pahasti niillä jotka näitä päätöksiä tekevät.
Harva kiistää sitä, etteikö sukupuoli- ja seksuaalivähemmistöille kuuluisi samat oikeudet kuin muillekin. Minulle tämä on päivän selvä asia. Mutta asia menee huomattavasti monimutkaisemmaksi, kun laitetaan pöydälle sukupuolivähemmistöjen vaatimat oikeudet. Enää ei perustuslain takaama tasa-arvopykälä riitä, vaan täytyy saada enemmän. Asiaa perustellaan ihmisten asenteilla seksuaalivähemmistöjä kohtaan. Kysymys onkin lähinnä ihmisten ajattelumaailman ja perinteisten arvojen romuttamisesta, sekä saada yhteiskunnan hyväksymään vähemmistöjen omat seksuaaliset mieltymykset.
Joskus mietin sitä, että onko kirkko unohtanut Raamatun kristilliset opit repimällä itsensä rikki ja antautumalla liberaalien seksuaalisuuntauksien vietäväksi? Onko konservatiiviset kristityt unohdettu tyystin? Eikö perinteisiä arvoja kannattavalla ole enää kunnioitusta kirkossa? Jos ajatellaan, että kirkon piti muuttaa tämä maailma, niin nyt on käynyt toisinpäin – maailma muuttaakin kirkkoa. Ihmettelen myös sitä, miksi seksuaalivähemmistöt vaativat kirkkoa osallistumaan Pride-tapahtumaan, vaikka varsin hyvin tietävät, että siellä on konservatiivisesti ajattelevia ihmisiä? Eikö heidän mielipiteillään ole mitään arvoa? Esimerkiksi homoparien vihkiminen juuri kirkossa on ehdoton vaatimus, eikä yksityinen häätilaisuus riitä mitenkään. Halutaanko tässä heittää märkä rätti konservatiivisten ihmisten kasvoille ja halveksua tahallaan heidän arvojaan? Tämä ei ole mitään tasa-arvoa, vaan puhdasta syrjintää, ellei jopa kiusantekoa. Haluaako kirkko olla tällaisessa maallistuneessa toiminnassa mukana, vai palataanko Raamattuun ja perinteisiin arvoihin?
Kuka puolustaa perinteisten arvojen kannattajaa?
Täytyy muistaa, että perinteisesti tai konservatiivisesti ajattelevilla on myös oikeus mielipiteeseen ja sananvapauteen. Tätä oikeutta seksuaalivähemmistöt eivät saa vaatimuksillaan estää tai poistaa. Lisäksi vanhemmilta ei voida viedä oikeutta kasvattaa lastaan täysi-ikäiseksi asti ja vanhemmilla on oikeus valita, mitä kouluissa tai varhaiskasvatuksessa heidän lapsilleen opetetaan.
Koulukirjoihin on nykyään ujutettu kaikenlaista sukupuolihömppää, joka on biologisesti täysin harhaanjohtavaa – mieskin voi synnyttää tai miehellä on kuukautiset. Ei ihme, että nuoret ovat entistä epävarmempia omasta identiteetistään ja mielenterveysongelmat kasvavat. Silloin kun lapsi on haavoittuvassa kasvuiässä, hormonaalinen kehitys sekä aivojen käsittelykyky eivät ole valmiita vastaanottamaan kaikkea sateenkaarenkirjavaa sukupuolitietoa.
Pride-yhteisön ja minun näkemykset eroavat toisistaan tässä kohtaa, kun lapsille aloitetaan syöttämään seksuaalisuuden koko kirjoa liian varhain. Onhan elokuvilla, äänestämisellä ja ajokortin saamisellakin ikärajat!
Ei putin tule Venäjän valtion tulevaisuus on pieni tai isompi tappio ja nöyryytys.
En kerta kaikkiaan ymmärrä tätä (yleensä) miesten ongelmaa transnaisten kanssa. Itse olen nainen ja mm. työskennellyt firmassa transnaisen kanssa. Näin, miten alakuloisesta nuoresta miehestä kuoriutui vuosien saatossa hymyilevä, pirskahteleva nainen. Hän oli selkeästi löytänyt itsensä ja oli onnellisempi oikeassa sukupuolessaan kuin koskaan miehenä. Sen näki jo kaukaa.
Eikä minulla ollut mitään sitä vastaan, että hän käytti naisten vessaa. Tietenkään.
Ei taatusti tule. Putin ei tule itse liikkumaan lähellekään Suomen rajaa.
Vaikutusarviota tyttöihin ja naisiin ei ole tehty.
Asioita viedään eteenpäin patsastelemalla yksisisilmäisesti ihmisoikeuksien puolustajana, vaikka samalla viedään muiden ihmisoikeuksia.
Monessa muussakin asiassa on sama kaava. Eikö muka ole keneltääkään pois? Varmasti on!
""En kerta kaikkiaan ymmärrä tätä (yleensä) miesten ongelmaa transnaisten kanssa.""
Niin siis kysehän ei ole transnaisista vaan miehistä jotka voivat muuttaa sukupuoltaan, että pääsevät naisten ja lasten tiloihin. Onko vaikea ymmärtää? Eikä kukaan nainen varmasti halua miehiä letkuineen naisten tiloihin.
Transnainen = mieheksi syntynyt, joka muuttaa sukupuoltaan
Eli sama asia.
Ei tätä hullua touhua ymmärrä. Lapsille syötetään tämmöstä luonnotonta asiaa.
""Asioita viedään eteenpäin patsastelemalla yksisisilmäisesti ihmisoikeuksien puolustajana, vaikka samalla viedään muiden ihmisoikeuksia.""
Se on just näin. Missä naisten ihmisoikeudet kun miehet voivat tulla naisten tiloihin ja kilpailemaan naisten sarjoihin?
Penaalin terävimpiä kyniä ole valittu päättämään Suomen asioista.
Joukossamme elää henkilöitä, jotka ovat valmiita kouluttautumaan vuosia yliopistossa päästäkseen lähelle omia mieltymyksiään vastaavien lasten kanssa.
Onko nyt mahdollista, lain mahdollisesti mennessä läpi, että tulevaisuudessa pikkutyttöihin viehtyneet jammu-sedät vain kävelevät maistraatin kautta tyttöjen pukkariin pesemään karvaisia paikkojaan?
Onko mahdollista, että suojaamaan tarkoitettu laki muuttuukin tuhoavaksi, kun itseään etsivässä, herkässä ja mahdollisesti minä- ja kehokuva hukassa olevan 12-14-v tyttöoletetun viereen uimahallin saunaan istuu karvainen henkilö peniksen kanssa?
Missä nyt on naiset puolustamassa tasa-arvoa ja naisten ja tyttöjen oikeuksia?
Miehet tässä ovat ongelma, eivät transnaiset.
Tuo translaki tekee sen että ne suomen miehet joilla rusahtaa p..ka housuun kun karhu tulee, varmaan kaikki naton kannattajat, voi muuttaa ripeästi sukupuolensa naiseksi ettei tarvitse lähteä sotimaan Venäjän ylivoimaisia sotavoimia vastaan.
-harmiseikirj-
Ei sukupuolen muuttaminen poista maanpuolustusvelvollisuutta. Naisiakin on käynyt armeijan, heillä sama velvoite.
xLiner
Miten Putin liittyy translakiin? Ei mitenkään. Vai tarkoitatko, että jos Putin hyökkäisi Suomeen, niin transsukupuoliset lentäis taivaan tuuliin, kun pommi osuis heihin? Niin saattaisit sinäkin ja moni muukin. Mutta eipä nyt mennä asioiden edelle. Nyt on torstai-ilta ja sanontahan on, että torstai on toivoa täynnä. Joten ollaan toiveikkaalla mielellä ja positiivisellakin ja kuunnellaan vaikka musiikkia.
"Miten Putin liittyy translakiin? Ei mitenkään"
Jos Putin miehittää suomen, niin kuvitteletko että tuo sama hallitus jatkaa sairasta pskaansa?
Se mikä hallitus Suomea johtaa on kansan tahto.
Luulen ettei tämä kansa halua diktaattoria, tämä kansa haluaa jatkossakin äänestämällä valita eduskunnan ja sitä kautta hallituksen, joka maata johtaa.
AV
Joo mutta tämä translaki ei ole kansan tahto. Kohta naiset ja transut ovat napin vastakkain kun toiset huutavat missä tasa-arvo ja toiset missä ihmisoikeudet.
Kukas eduskunnassa sanoi, että itsensä voi tuntea vaikka taisteluhelikopteriksi kunhan kustantaa propellit itse.
Mitä vitun mankumista tää ? Yhteiset vessathan nykyään , ja jollet pysty kimppasaunaan nii jää poes !
Truth
No, kyllä kai naisten vuorot uimahalleista voitaisiin jo poistaa jo tasa-arvon nimissä?
Tämä olisi tärkeämpi asia tehdä ensin.
AV
Transihmisiä ihannoidaan teeveessä ja näille annetaan tilaa lehtien sivuilla. Kysyn miksi? Mitä tämän kaiken takana on? Halutaanko ihmiset nyt joukolla vaihtamaan sukupuolensa? Sen verran voimakasta tämä propaganda alkaa olemaan, että näitä asioita tulee mietittyä.
Mies joka harrastaa seksiä transnaisen kanssa=HOMO.
Lain myötä lapset ovat todellisessa vaarassa kun kuka tahansa opettaja tai aikuinen voi koittaa aivopestä lapsia tai kyseenalaistaa heidän sukupuolensa, eikä vanhemmat voi mitään, koska lapsella on "itsemäärämisoikeus"
Eli joku toinen aikuinen voi kertoa lapsellesi satuja kuinka kannattaa mennä sukupuolenkorjausleikkaukseen ja vanhempana et voi vastustaa hulluutta kun transut on upeasti verhonneet tämän lapsen "itsemäärämisoikeudeksi"
""Transihmisiä ihannoidaan teeveessä ja näille annetaan tilaa lehtien sivuilla. Kysyn miksi? Mitä tämän kaiken takana on? Halutaanko ihmiset nyt joukolla vaihtamaan sukupuolensa? Sen verran voimakasta tämä propaganda alkaa olemaan, että näitä asioita tulee mietittyä.""
Valtamedia on valjastettu tehtävään: yritetään vaikuttaa ihmisten ajatuksiin ja seksuaaliseen suuntautumiseen. Nyt yritetään ulottaa lonkerot jo pienten lasten ajatuksiin ja seksuaaliseen suuntautumiseen.
""Mies joka harrastaa seksiä transnaisen kanssa=HOMO.""
Ei lisättävää tähän: homo on homo, kuten Tony Halme aikoinaan sanoi. Lisäisin vielä, että mies ei voi nyt, eikä tulevaisuudessakaan synnyttää.
Hurjaks menee kun koulun penkeillä lapsiin istutetaan ajatusta, että 2 miestä voi olla perhe ja pojat ovat tyttöjä ja sitten vielä poistetaan suojaiät, jolloin laki mahdollistaa lasten transuilun. Voi helvata mitä touhua!
Jos kannattaa uutta translakia, niin kannattaa myös pedoja!!
Lastensuojelu ja väkivallan salliminen poikalapsia kohtaan kiinnostaa vain perussuomalaisia.
Tiedättekö mitä pedomulkuille käy!?!
Persut siis vastustaa poikalasten leikkelyä.
Mätä feministihallitus kannattaa poikien silpomista.
On se kumma miten biologia sivuutetaan täysin kun näitä "ihmisoikeuksia" ja "itsemäärämisoikeuksia" rummutetaan.
Jos olet mieheksi syntynyt, niin ei sinusta naista saa, koska et voi synnyttää ja jos yhdyt mieheen edestä tai takaa, niin olet homo ja se mies joka sinuun yhtyy on myös homo.
Näin yksinkertaista se on.
Sanna Marinin kanta:
>translakia täytyy uudistaa
<eli toisin sanoen lasten täytyisi saada leikata kyrpänsä irti ja aloittaa hormonihoidot
On siinä meillä pääministeri! Pthyiiiii!!!
Transagendan yksi päämäärä on vaikuttaa väestön määrään vähentävästi. Naisista tehdään hedelmättömiä ja miehistä kykenemättömiä. Uusi ahdistelulaki on hengeltään samanlainen..
Toinen tavoite on demoralisointi, jolla pyritään poliittiseen vallankumoukseen. Yhteiskunta mädätetään ja ihmiset aivopestään kykenemättömiksi kritiikkiin tuhoamalla arviointikyky. Moraalittomuuteen mukaan saatu ihminen puolustelee omia arvojaan ja valintojaan eikä myönnä erehdystään.
Kolmas vaikutus on syvä välinpitämättömyys ja ihmisten hukuttaminen viihteeseen ja himojen maailmaan. Valtaapitävät voivat puuhailla sillä aikaa vapaasti kenenkään puuttumatta..
""Transagendan yksi päämäärä on vaikuttaa väestön määrään vähentävästi. Naisista tehdään hedelmättömiä ja miehistä kykenemättömiä. Uusi ahdistelulaki on hengeltään samanlainen..""
Lisäisin vielä koronarokotteen joka on laskenut syntyvyyttä ja lisännyt ylikuolleisuutta kaikissa maissa joissa on rokotettu.
Minä olen heteromies ja minä haluan varmistaa, että nainen on varmasti ihka oikea nainen. Voinko käyttää naisen lääkärissä saadakseni varmistuksen tähän? Ja veronmaksajien piikkiin tietysti!
Mielestäni heteromiehille pitäisi sallia tämä. Lasku valtiolle.
Suomalaisten veronmaksajien rahoilla teeveestä pusketaan nuoriin trans-ajattelua, homoutta ja kaikkea luonnotonta ja sitten kun nuoret on saatu aivopestyä, niin suomalaisten veronmaksajien rahoilla sukupuolenkorjausleikkauksiin.
Tuleehan sitä mietittyä mitä tämän kaiken takana on? Halutaanko väestöä vähentää tällä tavalla?
Ei suomen päättäjät ainakaan pskasta syntyvyydestä ole huolissaan kun he puskevat teeveen välityksellä nuorisoon tätä trans-ajattelua ja homoutta. Tuhoavat tämän maan ja pahinta tässä on se, että myös heterot on saatu mukaan tähän ajatteluun kun eivät näe tätä agendan ajoa.
-Mieskin voi tulla raskaaksi
-Nainen voi olla isä
-Setä voi olla täti jne..
https://www.youtube.com/watch?v=sFVUDEiXJKw
Toivotaan, toivotaan, toivotaan,
että joskus luomme toisenlaisen maan,
että antaisimme kaiken,
auttaisimme ystävää, ehkä kaukana se on mut' toivo jää.
En oikein usko rauhan kestävän,
en oikein usko rauhan kestävän,
Kun liekeissä taas on tää synnyinpaikka onneton
vain toivo silloin löytää asunnon.
Puolan hallituksen mukaan Euroopan unioni yrittää pakottaa kulttuurimarxismia jäsenmaihinsa keinoin, jotka alkavat muistuttaa jo terrorismia. EU ja Puola ovat olleet pitkään riidoissa muun muassa siksi, että useat puolalaiskunnat ovat julistautuneet ”HLBT”- eli homovapaiksi alueiksi.
Puola syyttää EU:ta kiristyksestä ja Neuvostoliittoa muistuttavista otteista, sillä unioni on uhannut katkaista rahoituksen homovapailta kunnilta. EU:n mukaan jokaisen jäsenvaltion tehtävä on pakkosyöttää homopropagandaa ja muita kulttuurimarxismin muotoja kansalaisille.
Vastaiskuna Puolalle EU-parlamentti myös julisti, että koko unioni on homolobbaajien aluetta. Euroopan komissio jyrähti, että kaikkien jäsenmaiden on noudatettava Brysselin kulttuurimarxistista linjaa.
Puolan oikeusministeri Zbigniew Ziobro kutsui EU:n toimintaa ”talousterrorismiksi” ja kehotti kuntia olemaan noudattamatta Brysselin käskyjä. Myös Puolan valtiovarainministeri Janusz Kowalski ja presidentti Andrzej Duda ovat kampanjoineet avoimesti homolobbausta vastaan. Presidentin mukaan homolobbaus on jopa kommunismia tuhoisampi ideologia.
https://www.partisaani.com/news/decadence/2021/09/28/puola-eu-ajaa-homoagendaa-talousterrorismin-keinoin/