Suomi lähettää suuren hyökkäystarvikepaketin Ukrainaan. Tasavallan presidentti päätti asiasta eilen valtioneuvoston esityksestä.
Lähetyksen sisältämien materiaalien korvaamisen arvioidaan maksavan Suomelle yli 400 miljoonaa euroa. Kaikkien Suomen Ukrainalle toimittamien hyökkäystarvikepakettien korvattava arvo on viimeisimmän paketin myötä 590 miljoonaa euroa.
Suomelta suuri hyökkäystarvikeavustus Ukrainaan
13
69
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä!
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17712127v
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Tuolla rahalla olisi saanut kaikille Suomen mummoille puhtaat vaipat heidän loppuelämäkseen.
- Anonyymi
Maksaakohan Putte Venäjän mummoille ja vaareille Tenat, epäilempä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maksaakohan Putte Venäjän mummoille ja vaareille Tenat, epäilempä.
Ilmaiseksi saavat tietenkin, kuten kommunismissa kaiken muunkin.
- Anonyymi
Hieno homma,
- Anonyymi
Miten meinataan jatkossa tehdä kun sota on ohi, kun ei tuo naapuri tuosta minnekään ole katoamassa.
Varmasti niillä on sitten muistissa Suomen touhut.
Tuleeko vielä denatsifiointi tännekin.- Anonyymi
Taitaa tulla loppu nykyisen kaltaiselle Venäjlle. Maa jakautunee useampaan pieneen valtioon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa tulla loppu nykyisen kaltaiselle Venäjlle. Maa jakautunee useampaan pieneen valtioon.
Hyvä niin ruzzat on normalisoitava, - tähän mailman aikaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa tulla loppu nykyisen kaltaiselle Venäjlle. Maa jakautunee useampaan pieneen valtioon.
Tuo mainitsemasi venäjän jakautuminen pienempiin valtioihin olisi todellinen unelmatulos, - heti venäjän häviön jälkeen Ukrainan sodassa. Miten länsi voisi edesauttaa tuota kehitystä. Siihen kannattaisi oikeasti panostaa.
- Anonyymi
Reilu puolet Suomen itärajasta rauhoittuu sillä, kun tehdään Karjalan tasavallasta oma valtio ja liitetään se vielä Natoon.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Karjalan_tasavalta
- Anonyymi
Lännen tulisi toimittaa Ukrainalle ydinase, jotta Ukraina saadaan samalle viivalle ryssien kanssa. Eihän sitä ole pakko käyttää, mutta jos kreml käyttää ensin, niin nukeohjuksella voi lähettää kiovan lämpimät kiitokset suoraan moskovaan.
- Anonyymi
Aseilla tapetaan myös siviilejä. Maidanin vallankaappauksen tapaan .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait803432Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41404Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani41191- 261126
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70832Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47806Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä45749Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t32742Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4697