Kuivat huulet ja niiden nuoleminen.

Anonyymi-ap

Mulla on kuivat huulet että tuntuu että ne välillä liimautus yhteen nii sitte mun pitää aina nuolasta niitä että irtoais toisistaa mut se kuulemma ei oo hyväksi.

Tätä on nyt ollu ku oon salilla alkanu käymää en tiiä johtuuko salin ilmastoinnista vai mistä huilten kuivuminen ku en muista että ihan tällästä ois aikemmin ollu.
Huulivoidettakin käyttänyt mutta ei näytä auttavan. Mitä voisin tehä asialle?

2

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokeile laittaa yöksi vaseliinia.

    • Anonyymi

      Jos käytät Lobella-huulivoidetta niin se on muuttunut ihan huonoksi. Ennen oli hyvää, mutta kun viime vuonna ostin uudet putkilot, on muuttunut. Vaatii koko ajan rasvaamaan lisää, ihan niinkuin kuivattaisi lisää.
      Rasvaan nyt perusrasvalla, se auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1474
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1152
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1060
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1014
    Aihe