Poliisijohtaja Hanna Paradisin (miten osuva nimi 😄) mukaan poikkeustilan taustalla ovat useiden eri rikollisryhmien väliset yhteenotot.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009341997.html
Ruotsin ihanneyhteiskunnassa poikkeustila
23
106
Vastaukset
- Anonyymi
Milloin Helsinkiin julistetaan poikeustila ? Samalla tiellä ollaan jo Suomessa.
Suvakit ja hyysärit huutavat kurkku suorana maahanmuuttajat rikastaa Suomea,
mutta sanan rikastaa edestä puuttuu sanat " negatiivisessä mielessä ".- Anonyymi
Sitä saavat mitä tilaavat, sosiaalidemokraatit ovat siellä vuosikymmenet haalineet niitä sieltä sun täältä. Kun Ruotsindemokraatit yrittivät varoitella, niin laittoivat boikottiin koko puolueen, mikään puolue ei aikonut tehdä yhteistyötä mokoman puolueen kanssa.
No siinäpähän kamppailevat tilaamansa ongelman kanssa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä saavat mitä tilaavat, sosiaalidemokraatit ovat siellä vuosikymmenet haalineet niitä sieltä sun täältä. Kun Ruotsindemokraatit yrittivät varoitella, niin laittoivat boikottiin koko puolueen, mikään puolue ei aikonut tehdä yhteistyötä mokoman puolueen kanssa.
No siinäpähän kamppailevat tilaamansa ongelman kanssa.Onko Suomenkin pakko mennä samaan jamaan, kun missä Ruotsi nyt on ?
Koululaitos on jo tuhottu ja suomalaisten lasten opiskelu rauha on menetetty.
- Anonyymi
Ruotsalaiset tulevat maksamaan vihervasemmistolaispolitiikasta kovan hinnan.
- Anonyymi
Ne maksaa jo siitä kovaa hintaa.
- Anonyymi
Tilanne on ruotsissa täysin odotettu, tällä menolla myös Suomessa. Otetaan ihmisiä täysin vieraasta kulttuurista, annetaan asunnot toimeentulo tukea, ei vaadita yhtään mitään, tulijat eivät noudata kaikki maan lakeja, ja siitä ei tule maahanmuuttajille mitään todellista seurausta. Nykyisen Irak Iran paikalla ollut joskus kulttuurien kehto, mitä tapahtui ? Nyt osaavat tappaa toisiaan, että tällainen kulttuuri sieltä löytyy, me ei tarvita sitä. Rikoksista kunnon tuomio, ja aina karkoitus.
- Anonyymi
Mitä mieltä a stub on ruotsin turvallisuuden tilasta ?
- Anonyymi
Eipä ole kommentoinut enää aikoihin Ruotsin tilannetta, tämä herra Stubb
- Anonyymi
Stubin mielestä Ruotsissa on kaikki hyvin. Jättebra!
- Anonyymi
Turkki perui ruotsalaisministerin vierailun Tukholmaan??
mtv3- Anonyymi
Viherpiiperö lopeta se pössyttely.
- Anonyymi
Ruotsi opettelee käytännössä sitä, mitä tarkoittaa kulttuuri ja mitä tapahtuu kun kulttuuri siirtyy toisen kulttuurin alueelle.
- Anonyymi
Ihmetellä täytyy, miten ns. sivistysvaltio voi päästää oman maansa tollaseen tilaan. Ei anna kovin älykästä kuvaa päättäjistä.
- Anonyymi
Suomessa eräät puolueet haluaa samaa kuin Ruotsissa. Muuten rasismi.
- Anonyymi
Ruotsalaisten tulisi laittaa ne poliitikot jotka ovat tämän aiheuttaneet henkilökohtaiseen vastuuseen.
- Anonyymi
Tällaista ääriliberaali politiikka saa aikaan.
- Anonyymi
Poikkeustila.
- Anonyymi
Mut mut ei tää maahanmuutto liity mitenkään. Ruotsalaiset on vaan rasisteja.
- Anonyymi
Jospa tämä uutinen herättelisi suomalaiset äänestämään oikein ?
- Anonyymi
No eipä ollut Kekkosen aikaan näitä rasismi ongelmia ja oli maahanmuutosta vastuussa Eilä Kännö.
- Anonyymi
Aikoinaan oli tarkka seula kelle annettiin turvapaikka. Ei ollut avoimia ovia kaikille.
- Anonyymi
Toivottavasti Ruotsidemokraatit hoitaa homman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.34311603Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko413517- 793067
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1082827- 922686
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam502495Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1582429Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2752314- 451491
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �141470