Nyt on teidän flättärien aika taas sivistää itseänne ja oppia tieteelliset todisteet että elämme maapallolla.
Käyttäkää oikeasti hiukan aikaa tähän opiskeluun ja todisteisiin.
Jos ymmärrätte lukemaanne, ette enää usko litteään maahan tai sitten jotain on vialla aivoissanne ja ymmärryksessänne.
https://www.unlv.edu/news/release/round-earth-clues-how-science-proves-our-home-globe
https://www.livescience.com/60544-ways-to-prove-earth-is-round.html
Eikö tiede olekin hauskaa?
Kiistamattomat todisteet maapallosta
17
225
Vastaukset
- Anonyymi
Selvästi ei ole.
Pojat juoksee ympyrää silmät kiinni ja sormet korvissa huutaen "maan on litteä, maa on litteä" - Anonyymi
Mihin flättärit hävisivät?
Nämä maapallopäiden käännytys yritykset pitäisi moderoida pois tältä palstalta.
- Anonyymi
Ei tosiasioiden ja tieteellisten faktojen kertominen ole mitään käännyttämistä, luitko artikkelit?
Kyllä teidän sadut ja väärinymmärrykset pitäisi poistaa näiltä palstoilta. - Anonyymi
Koulut eivät ole opettaneet lapsia miten ajatella, vaan mitä ajatella. Oletko sinäkin yksi uhreista?
https://imgur.com/bxzEcKM Anonyymi kirjoitti:
Koulut eivät ole opettaneet lapsia miten ajatella, vaan mitä ajatella. Oletko sinäkin yksi uhreista?
https://imgur.com/bxzEcKM"Koulut eivät ole opettaneet lapsia miten ajatella, vaan mitä ajatella."
Jos joku päätyi tähän, oli kyseessä varmaan yksi huonommista oppilaista kun ei ymmärtänyt koko pointtia tieteessä, matematiikassa ja muissa aineissa.
- Anonyymi
Samat vanhat väitteet, jotka on jo monta kertaa todistettu valheiksi.
Ota uudenaikainen digikamera ja pitkä teleputki. Mene satamaan ja katso, kuinka laiva ei katoa horisontin taakse, vaan näkyy niin kauan, kuin kameran kennon ja teleputken resoluutio mahdollistaa sen erottamisen kuvakennolta.
Ota lentokoneessa se kaarevuuden aiheuttava muovi-ikkuna pois ja kuvaa suoraa horisonttia.
Tarpeeksi voimakkaalla laserilla säde näkyy sadan kilometrin etäisyydelle yhtä korkealla vedenpinnasta veden molemmin puolin.
Katso noita amatöörien lähettämiä raketteja tai ilmapalloja, joissa on kamerassa linssi, joka ei aiheuta kaarevuutta (ei laajakulma), niin horisontti onkin suora.
Katso James Webbin laukaisuraketin lentorata suorasta lähetyksestä. Miten se tuollain koukkasi takaisin kohti maapalloa ja vähän sen jälkeen ampaisi kohtisuoraan ulos, vaikka kaikkii kolme rakettivaihetta olivat jo käytetty?
Tutustu operaatio "Fish Bowl" liin 60-luvulta. Eivät päässeet läpi "lasikatosta" 117 mailin korkeudessa. Eivätkä saaneet sitä rikki lukuisilla atomipommeillakaan.- Anonyymi
Yksikään väittämäsi ei kestä päivänvaloa tai kumoa maapallolla.
- Anonyymi
"Ota lentokoneessa se kaarevuuden aiheuttava muovi-ikkuna pois ja kuvaa suoraa horisonttia."
Totta tuo on, joka ikinen sana:
https://imgur.com/cOkKqoG - Anonyymi
Kokeile itse ja julkaise siitä video.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ota lentokoneessa se kaarevuuden aiheuttava muovi-ikkuna pois ja kuvaa suoraa horisonttia."
Totta tuo on, joka ikinen sana:
https://imgur.com/cOkKqoGEnsiksi: lentokoneen ikkunat eivät vääristä mitään!
Toiseksi: normaaleissa lentokorkeuksissa horisontti näyttää täysin suoralta, on tää maapallo niiiiin suuri! Myöskin merellä horisontti näyttää viivasuoralta, koska jokainen horisontin piste on tasan yhtä kaukana katsojan silmästä.
Ymmärsitkö jotain?
- Anonyymi
Flättäreiden aivot muistuttavat pinaatti lettuja.
Kokokin on sama. - Anonyymi
Fakta? Fak juu!🖕 Me kotiisi itkee suvakki!
- Anonyymi
Jos Maa olisi litteä, niin siinä putoaisi alas, jos ajaisi mopolla sen reunalle, hahaha.
- Anonyymi
Ei mopo Etelämantereella kulje, tarvittais moottorikelkka!
- Anonyymi
Ei siis yksikään flättäri pystynyt kumoamaan yhtäkään todistetta, voimme siis nähtävästi olla yhtä mieltä että maapallo on todistettu fakta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1327163KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4176891Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693493Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521333078Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092644Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442221- 1251914
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211777Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821447- 741327