On ainoa sosiaalinen elämäni. Kiitos siitä (ei sarkasmia). Mitä tähän nyt voisi enää sanoa? Jos viestittelen muille niin heidän takaisinviestittelynsä minulle on laiskaa. Ei se riitä minulle. Joskus toivoin että olisin ollut menehtyneen kaverini tilalla. Hän menehtyi siis siinä lapsuuden ja teini-iän kynnyksellä jo useita vuosia sitten. Ajatuksenjuoksuni on siis sellainen että hän olisi osannut hyödyntää, ainakin elää elämänsä merkityksellisemmin ja enemmän täysillä mitä minä. Sillä ei ole väliä onko vika minussa vai ympäröivissä olosuhteissa. Ihmettelen sitä miksi monilla itseäni ilkeämmillä ihmisillä on sosiaalista elämää mutta minulla ei. Kai aivoni sitten vain yksinkertaisesti ovat ylösalaisin pääni sisällä, kun olen löytänyt itseni tällaisesta jamasta 🙃.
Tämä palsta
Anonyymi-ap
1
75
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa surulliselta jollei ole muuta sosiaalista elämää kuin tämä palsta. Jollei tämä ole provo, mutta nevermind.
Minä en usko, että täällä olo toisi kenelläkään mitään hyviä oloja tai positiivista sosiaalista elämää. Päinvastoin.
Mitä olen täällä käynyt ja seurannut kirjoituksia niin enimmäkseenhän tänne kirjoitetaan tuultataivastapaskaa. Minusta se on ihmisen oma valinta ja sisin joka valitsee sen missä haluaa olla ja minkälaisessa vuorovaikutuksessa toisten kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526