Kaverit eivät pyydä mukaan

Anonyymi-ap

Tosiaan mietin että miksi kaverit eivät enää pyydä mukaan mihinkään.
Erityisesti sillon mua kyllä pyydettiin kun pääsi mun kyydissä johonkin mutta kas kummaa kun rupesivat saamaan omia autoja niin rupesi vähenemään mun pyytäminen mukaan ja nykyään sitten ei enää ollenkaan niin on vähän hyväksikäytetty fiilis.
Joskus pari vuotta sitten yhtäkkiä pyysivät ja vastasin että mistäs nyt tuulee nii vastasivat että eivät ole pyytäneet kun en jaksaisi kuitenkaan tulla heidän luokse asti mutta sitten vastasin että jostain syystä ei ole kuulunut mitään kun olette ollut jossain muualla lähempänä mun kotia niin vastaukseksi sain vain että ei ole tullut mieleen niin enpä usko että olisi siitä kiinni.
Onko muilla tälläsiä kokemuksia?
Yksi heistä kehtasi laittaa viestiä että hei voisiksä lainata mulle vähä rahaa vaikka ei ollut yli vuoteen yhteyksissä no ei herunut.

1

1399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä on vähän samantyyppinen kokemus. Kaveriporukassa mua alettiin ignooraan ja mun kaverit alkoi tekemään suunitelmii mun edessä niin niin että ne ois vaan neljästään ja ei edes huomioinut mua. Eikä ne pyydä mua enää mihinkään.Koulussa oon just siirtymässä seiskalle ja olin toivonut niitä neljää kaveria jo ja ollaan nyt saatu tietää ne luokat ja pääsin samaan luokkaan niitten kaa mutta en tiedä oliko se virhe koska mulla on muitakin kavereita ja mietin että oisko vaan pitäny jättää vanhat kaverit ja toivoa niitä muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe