...myös naisten osalta? Miesten vastauksia toivon!
Eli tuolla deittisovelluksessa panin merkille oudon asian. 20-30 vuotiaat miehet vaikuttaa normaaleilta ja hyvännäköisiltäkin. Siinä vaiheessa kun ikä alkaa 34v. tilanne muuttuu ihan täysin. Ehdokkaat ovat rumia ja outoja. Täysin erilainen tarjonta kuin jos katsoo 30-vuotiaita. Voiko tästä tehdä päätelmän että 34-ikävuoteen mennessä ne miehet jotka parisuhteeseen/puolisoksi kelpuutetaan ovat kadonneet?
En viitsi edes mainita niitä kuluneita miehiä joilla lapsia mutta näillä 34-vuotiailla EI ole lapsia painolastina.
Onkohan näin...
22
80
Vastaukset
- Anonyymi
Lapset kertoo sen että kerran elämässä mies saanut pimpsaa (kyllä, moni lapsi syntyy yhdenillanjutun seurauksena). Mitään muuta se ei kerro puolison parisuhdekelpoisuudesta. Jos naisella monta lasta suhtautuisin epäröiden hänen parisuhdekelpoisuuteensa koska sellaisia naisia oikeasti on joille lapset on se kiima ja rakkaus ja ovat ihan hulluna lastentekoon ja haluavat niitä lisää ja lisää.
- Anonyymi
Kaikki yli 35v miehet on hyvin kyynisiä. Ei ikinä yli 50v. Orjuuttajia ja kusettajia. Pitäs olla joku äiti hahmo heille. Hyppiä ja pomppia ku babara. Vaatteet aamuksi valmiiksi kun mies lähtee töihin ja puuro ja kaakao. Ei ikinä
- Anonyymi
Jos tossa ois vielä 2 tenavaa hoidettavana ni varma nakki ettei tulisi edes treffejä ja sitten vielä ne koirat ja kissat ja paskane pyykki pestävänä
- Anonyymi
+35 miehet on huonokuntoisia ja tupakkia polttavia laiskoja miehiä. Miten sellaisen kanssa voisi seurustella kun tykkään itse liikkua ja miehet ei jaksa edes parin tunnin lenkille lähteä pyörällä tai kävellen. Sohvaperunoita lähes kaikki miehet nykyään.
- Anonyymi
No itse olen ollut iät ajat se ruma ja hyljeksitty etenkin alle kolmekymppisenä, mutta päälle kolmekymppisenä aloin kelpaamaan. Itse laitoin sen merkille, että naisista tulee fiksumpia vanhemmiten ja se sellainen naisten teinidiivailu kun jää pois niin löytää paremmin yhteisen sävelenkin. Tämä siis päälle nelikymppiseltä naimisissa olevan miehen näkövinkkelistä.
- Anonyymi
Kelpaamaan minkä ikäisille ??
- Anonyymi
Aika tarkka haarukka käytössä :), olisiko vain niin että eronneita tai karanneita elämän kuluttamia kavereita löytyy eniten juuri siitä ryhmästä, optimismi hiipumassa ja tilaa täyttämään ovat tulleet lähinnä huonot tavat. Kaipa tuo olemuksessa näkyy
- Anonyymi
Sanko naisena kysyä, että mistä deittisovelluksesta puhut? Tuntiu jonkin verran eroja olevan sovellusten välillä.
- Anonyymi
Kristillisestä valo sovelluksesta. Siellä on kuulema samat naamat kuin tinderissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kristillisestä valo sovelluksesta. Siellä on kuulema samat naamat kuin tinderissä.
Itsekin olen Valossa, ihan mielenkiintoista kuulla muidenkin kokemuksia. Olen Valon kautta kyllä jutellut muutamien ihan fiksujen ja tavallisten nelikymppisten miesten kanssa, mitään täyttä sekopäätä ei ole vielä tullut vastaan.
Onhan siellä kyllä paljon kaikenlaista, mutta ihan oudoimmat tapaukset olen heti ruksinut pois. Rumaksi en ketään sano. Arpapeliähän se silti on, kuvat eivät kerro totuutta ja kaikkien tykkääjien joukosta on käytännössä mahdotonta seuloa ne itselleen sopivimmat eli vaatiihan se turnauskestävyyttä käydä profiileja läpi ja jutella, jotta saa edes sen verran ihmisestä selville, että tietää onko järkeä nähdä livessä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itsekin olen Valossa, ihan mielenkiintoista kuulla muidenkin kokemuksia. Olen Valon kautta kyllä jutellut muutamien ihan fiksujen ja tavallisten nelikymppisten miesten kanssa, mitään täyttä sekopäätä ei ole vielä tullut vastaan.
Onhan siellä kyllä paljon kaikenlaista, mutta ihan oudoimmat tapaukset olen heti ruksinut pois. Rumaksi en ketään sano. Arpapeliähän se silti on, kuvat eivät kerro totuutta ja kaikkien tykkääjien joukosta on käytännössä mahdotonta seuloa ne itselleen sopivimmat eli vaatiihan se turnauskestävyyttä käydä profiileja läpi ja jutella, jotta saa edes sen verran ihmisestä selville, että tietää onko järkeä nähdä livessä.Kävin napsauttamassa Valossa profiilini päälle ja vartin sisään tuli 10 tykkäystä miehiltä ikähaarukalla 35-52, itse olen 40+. Mielestäni yksikään miehistä ei profiilin perusteella vaikuta oudolta eikä kukaan ole ruma. Muutama jopa niin hyvännäköinen, että katson heidän olevan jopa liian hyvännäköisiä minulle 😄
Tämä on tottakai pelkkä pintaraapaisu, enhän tiedä näistäkään miehistä yhtään mitään, mutta en osaa yhtyä tuohon, että tämän ikähaarukan miehet olisivat järjestäen outoja ja rumia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin napsauttamassa Valossa profiilini päälle ja vartin sisään tuli 10 tykkäystä miehiltä ikähaarukalla 35-52, itse olen 40 . Mielestäni yksikään miehistä ei profiilin perusteella vaikuta oudolta eikä kukaan ole ruma. Muutama jopa niin hyvännäköinen, että katson heidän olevan jopa liian hyvännäköisiä minulle 😄
Tämä on tottakai pelkkä pintaraapaisu, enhän tiedä näistäkään miehistä yhtään mitään, mutta en osaa yhtyä tuohon, että tämän ikähaarukan miehet olisivat järjestäen outoja ja rumia.Siis kiinnitän huomiota onko parta ja hiukset ajettu, millainen kroppa, onko treenattu, minkälainen iho jne...rumalla tarkoitan näitä yhdessä eli jotenkin toivonsa menettäneitä plörähtäneitä. Ruma on ruma sana mutta tuo kaikki yhdistettynä tulee rumaksi. Käypä katsomassa niitä 20-30v onko läskiä ja parta ajamatta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis kiinnitän huomiota onko parta ja hiukset ajettu, millainen kroppa, onko treenattu, minkälainen iho jne...rumalla tarkoitan näitä yhdessä eli jotenkin toivonsa menettäneitä plörähtäneitä. Ruma on ruma sana mutta tuo kaikki yhdistettynä tulee rumaksi. Käypä katsomassa niitä 20-30v onko läskiä ja parta ajamatta?
Selailin minusta tykänneitä miehiä muutamat kymmenet läpi eikä siellä tullut vastaan yhtään epäsiistiä eikä merkittävästi ylipainoista, mitä nyt kuvien perusteella voi sanoa. Aika usealla miehellä on parta, kaikilla siististi ajettu, muutamalla sänkeä mikä mielestäni sopii heidän tyyliinsä, lopuilla kaikki karvat siistitty.. Ihan tavallisia miehiä.
Tottakai parikymppisissä on enemmän timmejä ja siloposkisia miehiä kuin vanhemmissa, se on selvä. Sitä kutsutaan vanhenemiseksi.. Toiset pitävät enemmän huolta itsestään kuin toiset ja jossain vaiheessa se alkaa näkyä. Minulle ulkonäkö ei ole kuitenkaan niin tärkeä kriteeri, vaan minua kiinnostaa enemmän millainen mies on. Riittää kun huolehtii itsestään normaalisti ja on sellainen miellyttävän näköinen eli hymyilevä ja lämminkatseinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Selailin minusta tykänneitä miehiä muutamat kymmenet läpi eikä siellä tullut vastaan yhtään epäsiistiä eikä merkittävästi ylipainoista, mitä nyt kuvien perusteella voi sanoa. Aika usealla miehellä on parta, kaikilla siististi ajettu, muutamalla sänkeä mikä mielestäni sopii heidän tyyliinsä, lopuilla kaikki karvat siistitty.. Ihan tavallisia miehiä.
Tottakai parikymppisissä on enemmän timmejä ja siloposkisia miehiä kuin vanhemmissa, se on selvä. Sitä kutsutaan vanhenemiseksi.. Toiset pitävät enemmän huolta itsestään kuin toiset ja jossain vaiheessa se alkaa näkyä. Minulle ulkonäkö ei ole kuitenkaan niin tärkeä kriteeri, vaan minua kiinnostaa enemmän millainen mies on. Riittää kun huolehtii itsestään normaalisti ja on sellainen miellyttävän näköinen eli hymyilevä ja lämminkatseinen.Itse etsin itseni kaltaista. En ole koskaan vienyt edes roskia jätehuoneeseen meikkaamatta. Laittaudun noin tunnin ennenkun lähden asioille. Olisi vaikea olla kumppanin kanssa joka ei välittäisi ulkonäöstään, varsinkaan vatsalihaksistaan. :D
- Anonyymi
Tuon ikäryhmän miehet eivät kenties viihdy missään deittisovelluksissa.
- Anonyymi
Missä he sitten viihtyvät? Baarissako, vielä pahempi.
- Anonyymi
Tuo havaintosi kertoo sen, viimeistään noin kolmevitosena kaikki parisuhteeseen kelpuutettavat tapaukset ovat joko siinä parisuhteessa tai toisella kierroksella. Tuon takia niillä osalla on ne "lapset painolastina".
- Anonyymi
Niin sitä juuri arvelin ja koitin kysyä onko naisillakin jokin maaginen ikä millon alkavat näyttää toivottomilta, eivät urheile, putsaa ihoa ja käy kampaajalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin sitä juuri arvelin ja koitin kysyä onko naisillakin jokin maaginen ikä millon alkavat näyttää toivottomilta, eivät urheile, putsaa ihoa ja käy kampaajalla?
Eiköhän se mene niin, että ne, jotka eivät noita tee, eivät ole koskaan tehneetkään noita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän se mene niin, että ne, jotka eivät noita tee, eivät ole koskaan tehneetkään noita.
Eli kyseessä jonkinmoiset ikisinkut jotka vielä 35v vapaana...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli kyseessä jonkinmoiset ikisinkut jotka vielä 35v vapaana...
Ne, tai toisella tai kolmannella kierroksella olevat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama937670Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1246390Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1644501Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353091Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta912656Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh442012- 1401668
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971564Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo48886Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21822