YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnan pörssirikollisilla, ei mitään eroa puolueiden välillä

Anonyymi-ap

21

1225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äänestäminen vain pahentaa ahdinkoa, joka alkaa olla jokaisen, pieni- ja keskituloisen arkea, rankasti eriarvoistetussa Suomessa, jossa ei ole enää mitään "julkista taloutta", jolla ei aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, edes yritetä paikata, kansalaisten aitoa oikeusturvaa, alkaen 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ. Nuo eläkkeiden vähimmäis-oikeusturvan summat, ovat tulevaisuutta, paitsi Suomessa, joten ei ääniä väärälle suunnalle, jolla eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ pörssikeitaissaan seilaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17724121/sote-porssirikolliset-toimivat-korruptiopoliitikkojen-preppaajina

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­­­N­y­m­f­­o­­­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17721622W

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tiedoksi: hae itsellesi äkkiä apua.

      😍😍😍

    • Olet vuosikausia kertonut täällä jostain luvatusta 1250 e minimieläkkeestä. Onko sinulla jotain lähdettä, että joku on joskus jotain tällaista luvannut?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mistään "vappusatasesta", jota muuten sitäkään ei tullut, emme olisi enää viime eduskuntavaaleissakaan äänestäneet, sitten vasta äänestimme, kun nykyiset hallituspuolueet, lupasivat 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET mm. näillä sanoilla:

      "Sairaus-kansaneläkeläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään menneisyyteen" mm. ÄärioikeistoVihreät korostivat tuota, pahimmiksi syväkyykyttäjiksi osoittautuneet jälleen ja ÄärioikeistoKeskusta:

      "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - törkeää valehtelemista, hädänalaisille ihmisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti

    • Anonyymi

      Päläpäläpälä blaablaablaa

      Puhuisit joskus asiaa etkä pelkkiä mielenvikaisia deluusioita

    • Anonyymi

      Persut eroaa muista jopa niin paljon että Persut on jätetty yksin.

      • Anonyymi

        Tilanne muistuttaa koulukiusaamista sekä työpaikkakiusaamista. Se myös on näitä.


      • Anonyymi

        Ano on äärimmäinen tapaus kuitenkin. Hän on henkilökohtaisesti yksin. Vaikka kannatan natoa, hänellä on paljon hyviä mielipiteitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ano on äärimmäinen tapaus kuitenkin. Hän on henkilökohtaisesti yksin. Vaikka kannatan natoa, hänellä on paljon hyviä mielipiteitä.

        Hän kertoo itse että häntä ei vihervassut edes tervehdi. Näin moukkamaista käytöstä kotiryssiltä ja muka demokratiassa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äänestysprosentti kun saadaan, riittävän alhaalle, loppuu korruptiopoliitikko-pörssirikollisten "päätöksiltä" lainvoimaisuus, eli legimiteetti. Silloin tulee kansainvälinen korkein oikeus, kysymään oliko ex-äärioikeistohallitus laiton, kuten oli ja onko järjestetty minkäänlaista, virallista kansanäänestystä, AutokratiaUsan hyökkäysliitto-hävittäjähankkeista - Ei ole. Silloin nuo rikolliset ryöstöhankkeet, perutaan laittomina.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Ne puheet VALLANKAAPPAUKSESTA, joita kansalaisilla oli, laittoman ex-äärioikeistohallituksen ja sen laittomien hyökkäysliitto-hävittäjähanke-tuhansien miljardien eurojen ryöstöhankkeiden suhteen, pitävät paikkansa.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/3/25/israeli-defence-minister-calls-for-halt-to-judicial-overhaul

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

      BolsonaroNetanyahuNiinistöTrump, kuuluu Haagin Tuomioistuimeen syytteisiin, tietää kyllä itsekin mistä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804808/kuka-huijasi-suomea-ja-sen-kansaa-vaittamalla-venajan-hyokkaavan-suomeen-jos-ei-olla-natossa#comment-120063436

      Sotilasjuntta pois vallasta, Suomen vakava tilanne, kansainvälisen korkeimman oikeuden käsittelyyn.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17804348/suomi-ei-liity-koskaan-autokratiausan-hyokkaysliittoon#comment-120050656

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pitkään kestänyt ihastuminen

      Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen
      Ikävä
      149
      2398
    2. Torniolainen Tiiliä lukemaan

      Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.
      Tornio ja Haaparanta
      5
      1760
    3. Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.

      Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain
      NATO
      273
      1505
    4. Kumpa kaikkeen vois palata

      Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin
      Ikävä
      29
      1326
    5. Sen uskon että et

      Sä oikeasti kovin helpolla muihin rakastu ja ehkä se on molemminpuolista
      Ikävä
      62
      1084
    6. Yrittäjien ahdinko

      Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes
      Oulainen
      17
      1018
    7. Mies nähdäänkö?

      Missä voitais tavata? En jaksa enää odottaa.🙄🌞🤎
      Ikävä
      60
      982
    8. 297
      904
    9. Huvittaa tää

      Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅
      Ikävä
      40
      802
    10. Koska me sitten tavattaisiin?

      Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?
      Ikävä
      44
      778
    Aihe