YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnan pörssirikollisilla, ei mitään eroa puolueiden välillä

Anonyymi-ap

21

1165

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äänestäminen vain pahentaa ahdinkoa, joka alkaa olla jokaisen, pieni- ja keskituloisen arkea, rankasti eriarvoistetussa Suomessa, jossa ei ole enää mitään "julkista taloutta", jolla ei aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, edes yritetä paikata, kansalaisten aitoa oikeusturvaa, alkaen 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ. Nuo eläkkeiden vähimmäis-oikeusturvan summat, ovat tulevaisuutta, paitsi Suomessa, joten ei ääniä väärälle suunnalle, jolla eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ pörssikeitaissaan seilaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17724121/sote-porssirikolliset-toimivat-korruptiopoliitikkojen-preppaajina

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­­­N­y­m­f­­o­­­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17721622W

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tiedoksi: hae itsellesi äkkiä apua.

      😍😍😍

    • Olet vuosikausia kertonut täällä jostain luvatusta 1250 e minimieläkkeestä. Onko sinulla jotain lähdettä, että joku on joskus jotain tällaista luvannut?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mistään "vappusatasesta", jota muuten sitäkään ei tullut, emme olisi enää viime eduskuntavaaleissakaan äänestäneet, sitten vasta äänestimme, kun nykyiset hallituspuolueet, lupasivat 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET mm. näillä sanoilla:

      "Sairaus-kansaneläkeläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään menneisyyteen" mm. ÄärioikeistoVihreät korostivat tuota, pahimmiksi syväkyykyttäjiksi osoittautuneet jälleen ja ÄärioikeistoKeskusta:

      "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - törkeää valehtelemista, hädänalaisille ihmisille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti

    • Anonyymi

      Päläpäläpälä blaablaablaa

      Puhuisit joskus asiaa etkä pelkkiä mielenvikaisia deluusioita

    • Anonyymi

      Persut eroaa muista jopa niin paljon että Persut on jätetty yksin.

      • Anonyymi

        Tilanne muistuttaa koulukiusaamista sekä työpaikkakiusaamista. Se myös on näitä.


      • Anonyymi

        Ano on äärimmäinen tapaus kuitenkin. Hän on henkilökohtaisesti yksin. Vaikka kannatan natoa, hänellä on paljon hyviä mielipiteitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ano on äärimmäinen tapaus kuitenkin. Hän on henkilökohtaisesti yksin. Vaikka kannatan natoa, hänellä on paljon hyviä mielipiteitä.

        Hän kertoo itse että häntä ei vihervassut edes tervehdi. Näin moukkamaista käytöstä kotiryssiltä ja muka demokratiassa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Äänestysprosentti kun saadaan, riittävän alhaalle, loppuu korruptiopoliitikko-pörssirikollisten "päätöksiltä" lainvoimaisuus, eli legimiteetti. Silloin tulee kansainvälinen korkein oikeus, kysymään oliko ex-äärioikeistohallitus laiton, kuten oli ja onko järjestetty minkäänlaista, virallista kansanäänestystä, AutokratiaUsan hyökkäysliitto-hävittäjähankkeista - Ei ole. Silloin nuo rikolliset ryöstöhankkeet, perutaan laittomina.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

    • Anonyymi

      Ne puheet VALLANKAAPPAUKSESTA, joita kansalaisilla oli, laittoman ex-äärioikeistohallituksen ja sen laittomien hyökkäysliitto-hävittäjähanke-tuhansien miljardien eurojen ryöstöhankkeiden suhteen, pitävät paikkansa.

      https://www.aljazeera.com/news/2023/3/25/israeli-defence-minister-calls-for-halt-to-judicial-overhaul

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17790538/harhauttaja-korruptioniinistotrump-kuuluu-haagin-tuomioistuimeen

      BolsonaroNetanyahuNiinistöTrump, kuuluu Haagin Tuomioistuimeen syytteisiin, tietää kyllä itsekin mistä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      185
      8519
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4608
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4168
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3702
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3186
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2940
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2646
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      40
      2421
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2133
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2086
    Aihe