Kerran näinkin

Tuossa muutama viikko sitten rupesin palstalla jakamaan ajatuksia erään mielenkiintoisen miehen kanssa. Viikon verran kirjoiteltiin, sitten soiteltiin ja lopulta tavattiin. Nyt olemme tapailleet parisen viikkoa ja ainakin tällä hetkellä tuntuu siltä, että kyllä täältä virtuaalimaailmastakin voi löytyä ihan normaaleja, mukavia ja ajttelevia ihmisiä. Itseni lasken myös tuohon luokkaan :)
Toivon, että jokainen törmäisi jossain välissä siihen ystävään, jonka kanssa voi hissukseen katsella elämää eteenpäin.
71694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko tuo todellakin mahdollista jos niin mistä päin Suomea olet? Ainakin itsellä on kokemukset päinvastaisia.

Äänestä
  • ...mahdollista. Itse tavannut täällä sekä exäni (loppui täysin tähän kanavaan liittymättömistä syistä) että nykyisen jo kuukauden tiiviisti jatkuneen "seurustelun alun". Oman kokemukseni perusteella sanoisin, että paitsi pelureita, täällä on myös runsaasti täysin täysijärkisiä ihmisiä.

    Äänestä

  • Kyllähän tämä näköjään mahdollista on. Olemme molemmat pk-seudulta. Jotenkin vaan loksahti jokin yksiin kirjoitellessa ja tavatessa viihdyimme toistemme seurassa oikein hyvin.

    Äänestä

  • Kata kirjoitti:

    Kyllähän tämä näköjään mahdollista on. Olemme molemmat pk-seudulta. Jotenkin vaan loksahti jokin yksiin kirjoitellessa ja tavatessa viihdyimme toistemme seurassa oikein hyvin.

    kuulla että joillekkin on käynyt näinkin mukavasti..!Hyvää kesää ja ONNEA elämän polulle..! :)

    Äänestä

mahdollista :)
sehän olisi kiva jos meikäläinenkin löytäis jonkun
paijattavan, olen kyllä aika arka eron jälkeen uutta suhdetta alkamaan, jos taas menee pieleen.
toisaalta olen impulsiivinen ja luova mies ja exäni oli aina joko ulalla tai ei välittänyt luomuksistani, vaikka mitäs tässä itkemään, se on jo historiaa.
Mutta se on kiva että sinä olet löytänyt täältä mieluisen toverin, onnea KATA!

Äänestä
  • Voi varmaan löytää ja voi kadottaa. Minä kadotin puolisoni tänne, hurahti täysin ja kohta kai on jo entinen.

    Äänestä

  • toisinkin kirjoitti:

    Voi varmaan löytää ja voi kadottaa. Minä kadotin puolisoni tänne, hurahti täysin ja kohta kai on jo entinen.

    todella katsoa tämän "paikan" tarkkaan mitä antaa tai ottaa
    Oletko sinä mies vai nainen. Itse olen hesalainen, syntynyt ja kasvanut hesassa, stadissa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kata kirjoitti:

Tuossa muutama viikko sitten rupesin palstalla jakamaan ajatuksia erään mielenkiintoisen miehen kanssa. Viikon verran kirjoiteltiin, sitten soiteltiin ja lopulta tavattiin. Nyt olemme tapailleet parisen viikkoa ja ainakin tällä hetkellä tuntuu siltä, että kyllä täältä virtuaalimaailmastakin voi löytyä ihan normaaleja, mukavia ja ajttelevia ihmisiä. Itseni lasken myös tuohon luokkaan :)
Toivon, että jokainen törmäisi jossain välissä siihen ystävään, jonka kanssa voi hissukseen katsella elämää eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu