Seinäjoen surkeimmat vanhukset heitteillejättävät vanhainkodit

Katso lista: näissä vanhain­kodeissa on liian vähän hoitajia

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009362924.html

Seinäjoki Attendo Pihlakartano, Attendo Oy
Seinäjoki Esperi Hoivakoti Teponkartano, Esperi Care Oy
11452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oikeita tilastoja. Käykää omaiset katsomassa miten asian laita on..olkaa ruokailussa mukana , seuratkaa, silmäilkää, kuluttakaa aikaa vaikk koko päivän ajan. Laskekaa hoitajien määrä, siivouksen ja hygienian taso.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Katso lista: näissä vanhain­kodeissa on liian vähän hoitajia

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009362924.html

Seinäjoki Attendo Pihlakartano, Attendo Oy
Seinäjoki Esperi Hoivakoti Teponkartano, Esperi Care Oy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu