ystävyys vai suhde?

Anonyymi-ap

Tapasin lakia opiskelevan kaverin. Itse toimin tarjoilijana opiskeluni aikana (juomarahoista tuli mukavasti tuloa maksamaan kirjat, vuokran jne.)
Meillä oli hauskaa yhdessä, tapailimme kavereitamme, kävimme picknikeillä.. pian hän ehdotti sänkypuuhia. Olin täysin yllättynyt; olimmehan tunteneet vasta vähän aikaa! Kerroin suoraan että kuinka maailmassa sinä luulet että olen huora! Sitä minä en suinkaa ole!
Hyvästi!!!
En halunnut kuulla selityksiä, en tarinoita en mitään tuolta kaverilta. Ystävyys loppui naulankantaan sillä hetkellä.

Vähän sen jälkeen tapasin todella ihanan ja luotettavan nuoren miehen. Hän edusti ja edustaa kaikkea sitä mitä kunnioitan ja arvostan ihmisessä. Vuodessa menimme naimisiin ja olen niin kiitollinen kun löysimme toisemme.

0

438

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

        Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
        Ikävä
        49
        1506
      2. Sunnuntai terveiset kaivatulle

        Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
        Ikävä
        76
        1335
      3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

        Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
        Ikävä
        86
        993
      4. Kaupan työtekijä

        Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
        Kuhmo
        14
        957
      5. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

        Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
        Ikävä
        86
        926
      6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

        Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
        Ikävä
        186
        868
      7. Olet mielessäni

        viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
        Ikävä
        20
        831
      8. Olen paremman näköinen kuin sinä

        Jos aletaan sille tielle mies.
        Ikävä
        82
        801
      9. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

        Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
        Maailman menoa
        82
        775
      10. Kaipaan seuraasi niin

        monella eri tavalla ja tasolla. En tiedä mitä tapahtui, mutta niin vain kävi että ihastuin sinuun.
        Ikävä
        17
        740
      Aihe